Královna šťastných katastrof
Banner

Královna šťastných katastrof

Tisk

kralovna stastnych katastrof200Nakladatelství Metafora vydalo v červnu romantický příběh Královna šťastných katastrof od Dylan Newtonové. Jak skončí setkání rozevláté organizátorky svateb a obletovaného autora hororů? No hádejte!

 Nadějná mladá autorka

Dylan Newtonová vyrostla v malém městečku, kde jejím nejmilejším místem byla knihovna. Proto není divu, že se po deseti letech rozhodla vzdát kariéry v korporátu, aby se mohla věnovat své skutečné vášni – psaní knih. Risk se jí vyplatil. Má na kontě čtyři romány a nespočet dalších je na cestě. Tak snad se brzy dočkáme nějakého kousku opět v češtině.

Královna organizace a král hororu

Jak může dopadnout setkání a pracovní spolupráce dvou naprosto odlišných mladých lidí, kteří jsou nuceni na čas spojit síly a najít společnou řeč? Potkáváme Kate Sweetovou, mladou a krásnou organizátorku svatebních obřadů, která si na svém zaměstnání a do puntíku pečlivé a domyšlené organizaci velmi zakládá. Její nejbližší kamarádka ji uvrtá do něčeho, co se nachází mimo její komfortní zónu. Tak se při příležitosti vydání jeho desáté knihy Hallowenský hacker setkáváme s mladým a úspěšným autorem knih Drakem Matthewsem, který – ke své nelibosti - od veřejnosti dostal přezdívku „král hrůz.“ Kate dostane úkol uspořádat velkolepou akci asi pro dvě stě lidí. No co by se mohlo pokazit, že?

Komu se zalíbí?

Oddechové příjemné čtení, hodí se spíš pro nenáročné čtenáře, vždyť přece všichni dobře víme, jak tohle dopadne, no ne? Ale díky příjemný postavám, jak hlavním (i když mě zrovna protagonistka občas přímo vytáčela, o tom žádná), tak vedlejším, a atmosféře malého městečka, z knihy přímo sálá laskavost a pohoda. A to se počítá.

kralovna stastnych katastrof

Název: Královna šťastných katastrof
Autor: Dylan Newtonová
Původní název: How Sweet It Is (2021)
Žánr: román
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2022, paperback
Počet stran: 352
Hodnocení: 75 %

Odkaz: https://www.grada.cz/kralovna-stastnych-katastrof-12764/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Renáta Navrátilová: „Taky jsem si přála přibrat v těhotenství co nejméně. A oproti Alici nemám příšernou tchyni a mámu.“

renata navratilova 200Renátě Navrátilové před několika dny vyšla kniha Malý šikanista aneb Jak mámy přicházejí o iluze, a nejen o ní nám prozradila více v tomto rozhovoru.

...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

Historický román z prostředí knih: Špionka v knihovně

spionka v knihovne200Nakladatelství Cosmopolis vydalo v květnu knihu Madeline Martinové Špionka v knihovně, která nás zavede do Evropy zmítané válkou. Jak se dovídáme na obálce knihy, je to příběh o naději a síle slov.

...

Literatura

Asterix 38: Vercingetorixova dcera

asterix vercingetorixova dcera 200V říjnu vydalo nakladatelství Egmont již 38. díl ze série Asterixova dobrodružství, pojmenovaný Vercingetorixova dcera. Tradičně se můžete těšit na vtipné dialogy, situační humor i příjemně laděnou...

Divadlo

Podzimní divadelní předplatné v Domě kultury v Kroměříži láká na klasiku a známá jména

predplatne perexUž před prázdninami byl v Domě kultury v Kroměříži zahájen předprodej na podzimní cyklus divadelního předplatného. V atraktivní nabídce budou od září do prosince letošního roku uvedeny čtyři inscenace a jedno bonusové divadelní představ...

Film

Historické sci-fi: Zítra vstanu a opařím se čajem

altFilm Zítra vstanu a opařím se čajem (1977) se odehrává v nedaleké budoucnosti, kdy se lidem povedlo zvládnout cestování časem. Od jisté doby se odlétá na turistické výlety do starověkého Egypta nebo třeba na prohlídky druhohor a dinosaurů.