Poznejte příběh osudové lásky

Poznejte příběh osudové lásky

Tisk

Cisarovna perexPíše se rok 1853. Alžběta Bavorská, přezdívaná Sisi, má jasno. Buď se dočká opojné romantické lásky, jakou zná z básní, nebo se nezamiluje nikdy. Nikdo z její rodiny však pro její ideály nemá pochopení.

 


Všichni chtějí, aby byla jako její sestra Helena, která se má provdat za rakouského císaře Františka Josefa. Mladý císař, na kterého byl nedávno spáchán pokus o atentát, se mezitím zotavuje ze svých zranění. Aby uchoval mír ve své zemi, rozhodne se naplno věnovat svým povinnostem. Kromě toho si chce také vybrat svou císařovnu. Když se v zámeckých zahradách nečekaně potká s Alžbětou, není pochyb o tom, že mezi nimi vznikla láska. Naplní očekávání svých příbuzných nebo budou bojovat za to, čemu věří?

Kniha na motivy seriálu Netflixu

Kniha Císařovna byla napsána podle stejnojmenného seriálu Netflixu. Její autorka Gigi Griffis píše dívčí historické romány, v nichž často představuje méně známé dějinné události a neohrožené hrdinky. Její práce se kromě jiného objevily ve WestJet Magazine a Get Lost Magazine a byly přeloženy do francouzštiny, italštiny, portugalštiny a estonštiny.

Historický román? Ne, sladký příběh o lásce

Císařovna je řazena mezi historické romány. Pokud však patříte k milovníkům tohoto žánru a máte nějaké povědomí o životě v 19. století, budete z této knihy zklamáni. Ano, hrdiny knihy jsou císař František Josef a Alžběta Bavorská, ano, příběh se odehrává v roce 1853, ano, najdete zde popsané i některé historické události. Autorka však zcela ignoruje fakt, že lidé v 19. století přemýšleli úplně jinak než lidé současnosti. Ovlivňovaly je jiné názorové proudy, jiná společenská pravidla, jiná politická situace. Něco málo z komplikované politické situace a pravidel, kterým se tehdejší společnost řídila, je v knize zahrnuto, ostatním aspektem však autorka nevěnovala sebemenší pozornost.

František Josef, Alžběta i její sestra Helena tak působí jako dnešní teenageři navlečení v historických kostýmech, kteří si naivně myslí, že jsou to právě oni, kdo má ten jediný neomylný a pravdivý pohled na svět. Nechybí ani neodbytné přesvědčení, že všechno a všichni stojí proti nim. Jejich mluva je mluvou moderního člověka a hlavním tématem je pak věčné rozjímání o osudové lásce. Místo plnohodnotného historického románu tak autorka nabízí sladký příběh o lásce, ve kterém je historie pouhou kulisou, jež mu má dodat na atraktivitě. Zda to opravdu funguje, to už musí posoudit samotný čtenář.

Koho bude kniha bavit?

To, že většina lidí, kteří se o dané historické období zajímá, pravděpodobně nebude z knihy nadšena, neznamená, že se nenajde okruh čtenářů, které tento román bude bavit. Pokud milujete vyprávění o osudových láskách inspirované skutečnými událostmi, můžete po knize bez obav sáhnout. Autorka má čtivý styl psaní, prostředí císařského dvora, paláců a vil i samotné 19. století jsou mimořádně zajímavé, příběh se drží šablony, která v ženských románech bezchybně funguje a nechybí ani uspokojivý závěr.

Cisarovna

CÍSAŘOVNA
Autorka: Gigi Griffis
Originální název: The Empress
Překlad: Světlana Pavlíková
Žánr: román pro ženy
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 320

Hodnocení: 60 %

www.knizniklub.cz/knihy/607297-cisarovna-roman-o-sisi.html


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Kapelník Fleretu: „Když s námi zpívá 25-tisícový dav, kam se na nás hrabou Alexandrovci.“

fleret zdenek hrachovyFolková skupina Fleret, která nedá dopustit na valašskou krajinu, je populární nejen na Moravě. Jejím velmi důležitým článkem byla „královna lidové písně“ Jarmila Šuláková. Nejen o ní si s námi povídal kap...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Stromy jsou chytřejší, než si myslíme

Nez stromum dojde dech 200Nakladatelství Kazda vydalo další knihu milovníka přírody Petera Wohllebena s názvem Než stromům dojde dech a podtitulem Jak se stromy učí zvládat změnu klimatu a proč nás les zachrání, když mu to dovolíme.

...

Literatura

Saturnálie: detektivní příběh z antického Říma
ImageMilovníci detektivních románů odehrávajících se v různých historických epochách mají nyní možnost vydat se po stopách zločinu ve starověkém Římě, a to na stránkách nové knihy britské spisovatelky Lin...

Divadlo

Skromný muž s velkým srdcem a obrovskou pokorou!

velen 200Už jako malá holka jsem registrovala herce s dobráckýma očima a širokým úsměvem, ale nikdy jsem si k němu neuměla přiřadit jméno, někdy se mi to tak stává i dnes. To ovšem vůbec neznamená, že to v mých očích snižuje jeho herecké kvality. Byl celkem...

Film

Producent Petr Jákl vyjádřil svoji účast a politování nad tragédií při natáčení westernu Rust

Petr Jákl 5

Obrovský smutek zavládl při natáčení westernu Rust, kdy došlo k naprosto neuvěřitelné tragédii. Americký herec Alec Baldwin při jedné ze scén vystřelil ze zbraně, která sloužila jako rekvizita a zasáhl hlavní kameramanku, dvaačtyřicetil...