CoolMom in da house

CoolMom in da house

Tisk

coolmom-in-da-house perexŘíká se, že pokud si z náročných situací umíte udělat srandu a berete život s nadhledem, vyčerpání a bolest vás tolik nepohltí. Kamila Štěpánková, autorka knihy CoolMom in da house, je toho přesným důkazem.

Samotná kniha nás zaujme nejen svým originálním názvem, ale také vloženými šedými stránkami pro nás, čtenáře, respektive maminky, jež si chtějí postěžovat na těžký úděl mateřství. Autorka nás zavádí do tajemných zákoutí její duše, kde si vyšlapává ke svým dětem, Lili a Pepíkovi, cestičku, a ačkoliv jí to často děti nebo její nervy neulehčují, vypráví o svých zážitcích nenásilnou a vtipnou formou, díky které se čtenář opravdu skvěle baví.

Ačkoliv ze mě cool mom pravděpodobně ještě spoustu let nebude, kniha mě dokázala opravdu oslovit, i když patřím do generace, která tuto knížku ocení spíše později.

Kamilino dílo moc doporučuju a těším se na její další tvorbu.

Anotace

CoolMom je příběh autorky knihy Kamily Štěpánkové a mapuje život matky na mateřské dovolené. Autorka vypráví o svých pocitech a dojmech z mateřství s humorem sobě vlastním, který (jak sama tvrdí) jí jediný brání v tom, aby se z toho nezbláznila. Hlavní postavy jsou její dvě malé šelmy Lili s Pepíkem a manžel Pepa. Děj se odehrává nejprve v České republice, pak se přesouvá do Oregonu, kam se rodina přestěhovala. Tam poznávají Ameriku a zažívají napínavé chvíle.

O autorce

Matka, která je přes pět let na rodičovské dovolené s dvěma dětmi. Aktuálně žije s rodinou v americkém Oregonu. Už od dětství ráda psala slohy, malovala a recitovala. Během rodičovské dovolené si založila svůj blog CoolMom, ve kterém se svými čtenáři pravidelně sdílí zajímavosti z mateřského života.

Facebook: www.facebook.com/coolmom.realblog?mibextid=LQQJ4d

Instagram: www.instagram.com/coolmom.blog/?hl=cs

 coolmom-in-da-house

CoolMom in da house
Autor: Kamila Štěpánková
Žánr: Humor, Povídky, Literatura česká
Vydáno: 2023 , Pointa
Počet stran: 136

Hodnocení: 97 %

www.albatrosmedia.cz/tituly/84740592/cool-mom-in-da-house/ 


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Kamila Nováková: Jako správní nomádi jsme chtěli mít co nejvíce zvířat a pastvin

kovbojky obalkaNedávno vyšla kniha Kamily Novákové Co by se kovbojkám stávat nemělo. Kniha je nejen o chovu koní, o lidských a zvířecích dobrácích i potvorách, o krásách přírody v Jeseníkách, o nezaměnitelném kouzlu života v těchto horách,...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

1000 míst, která musíte vidět, než zemřete

1000 mist 200V září vyšla v nakladatelství CPress pořádná bichle – kniha pro cestovatele s trochu depresivním názvem 1000 míst, která musíte vidět, než zemřete. Necháte se nalákat téměř 500 sty stránkami čtení a fotografií na putování...


Literatura

Naučte se, jak komunikovat na našem trhu

marketingova komunikaceV nakladatelství Grada vyšlo druhé aktualizované a doplněné vydání knihy Marketingová komunikace Jak komunikovat na našem trhu. Jedná se o nástavbu vydání z roku 2011 a rozhodně se jedná o přínosnou knihu.

...

Divadlo

Městské divadlo Mladá Boleslav uvede premiéru komedie Splašené nůžky

splasene nuzky200První inscenací roku 2024 Městského divadla Mladá Boleslav bude v pátek 16. února divácky osvědčený titul Splašené nůžky. Stovky repríz po celém světě dokazují, že tento kus má své kouzlo tak jako žádný jiný – už proto, že nikdy není st...

Film

89. ročník Academy Awards, aneb předávání Oskarů 2017

oscars 2017 perexI letošní ročník předávání Oskarových cen byl plný velkých jmen a také snímků. Slavnostní vyhlášení výsledků bylo prvně vysíláno v rádiu v roce 1930 a v televizi poprvé v roce 1953. Nyní je k vidění ži...