Jak to bylo, pohádko?

Jak to bylo, pohádko?

Tisk

jak to bylo pohadko 200Někdy není na škodu připomenout si pohádky, které měl člověk rád jako mladý. A takovou příležitost máte nyní díky Radioservisu, který vydal audioknihu Jak to bylo, pohádko? se 14 pohádkami od Františka Hrubína.



František Hrubín (1910 – 1971 ) byl český spisovatel, básník, dramatik, scenárista a překladatel. K jeho nejznámějším dílům kromě pohádek například z knihy Špalíček veršů a pohádek z roku 1957 patří básnická povídka Romance pro křídlovku, básnické sbírky Zpíváno z dálky, Hirošima, Chléb s ocelí nebo drama Oldřich a Božena.

Audiokniha se jmenuje Dvakrát sedm pohádek: Jak to bylo, pohádko? a posluchač se může těšit na ty nejznámější a nekrásnější Hrubínovy pohádky jako je například Perníková chaloupka , Smolíček a jeskyňky, O nezvedných kůzlatech, Dědečkův koblížek, O chytrém Budulínkovi nebo o řepě. Všechny jsem znala z dětství a některé uměla skoro nazpaměť, tak jsem si je moc ráda oživila.

Jak to bylo, pohádko? je celkově velmi hravé dílo, což se projevuje už ve zpracování CD. Už obal je velmi barevný a nápaditý především použitým písmem a při pohledu dovnitř vás uvítá mintová barva a hlavně interaktivní průvodce pohádkami. V této knížečce mohou děti navlékat korále princezničce, pospojovat obrázky z Perníkové chaloupky, dokreslit Karkulce obsah košíčku, nebo třeba spočítat kůzlátka.

Kratičký úvod do audioknihy má na svědomí Saša Rašilov, kterého bych si dovedla představit jako narátora všech pohádek. Toho se však originálním způsobem zhostila mladá herečka Anna Císařovská. Ta místy vypráví, jindy dramatizuje, dělá významné pauzy, nebo zpívá. Při první pohádce mě toto pojetí hodně překvapilo, ale brzy jsem si zvykla a moc si pak poslech užívala. Připadalo mi to navíc skvělé pro ty rodiče, kteří nemají talent, nebo si netroufají na podobný přednes.

Důležitá je v této audioknize také hudba, která je od významných českých skladatelů (Eduard Douša, Lukáš Hurník, Jaroslav Krček, Ondřej Kukal, Lukáš Sommer, Miloš Štědroň) a skvěle doplňuje interpretčin projev. Melodie příjemné na poslech a místy opravdu hladí. Také si myslím, že hudba zaujme především menší děti a ti starší si díky ní příběhy zase snáze zapamatují.

Dvakrát sedm pohádek: Jak to bylo, pohádko? není typickou audioknihou ani ztvárněním pohádek, ale jedná se o příjemné zpestření, které opravdu stojí za to. A já se opravdu těším, až jej časem pustím dětem.

jak to bylo pohadko

Dvakrát sedm pohádek: Jak to bylo, pohádko?
Autor: František Hrubím
Interpret: Anna Císařovská, úvod Saša Rašilov
Vydavatelství: Radioservis
Délka: 65:53
Typ: audiokniha, nezkrácená verze
Hodnocení: 91 %

https://www.radioteka.cz/detail/CRo_adm_510372/Frantisek-Hrubin-DVAKRAT-SEDM-POHADEK-Jak-to-bylo,-pohadko


 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Rozhovor

„Jsem z těch tkalců, co pracují současně na více stavech,“ prozrazuje na sebe spisovatelka Martina Drijverová

altPo dlouhých čtrnácti letech se Albatros vrátil ke knize Domov pro Marťany. Už její první vydání se vleklo neuvěřitelných 8 let. Nakladatelé, jako kdyby se této knížky báli. Veřejnost odborná ji vřele přijala – získala pět lit...

Praštěný nápad Kuny Elišky

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Nenechte si ujít první díl z edice Zločiny na dvoře císaře Karla IV.

dabluv napoj 200První díl ze zamýšlené série her s mistrem teologie Damiánem a císařským notářem Jakubem ze Zbyn, nabídne setkání se zločinem a úkladnou vraždou v době panování Karla IV.

 

...

Literatura

Češka v Kanadě

altÚtlá knížka Sousedka ze Skalistých hor se vám vejde akorát do kabelky. Dá se číst kdykoliv, můžete začít odkudkoliv a nemusíte o tématu moc přemýšlet. Ano, je to taková knížka do vlaku, autobusu – prostě na cesty. Nic víc, nic míň.

Divadlo

Pražští herci roztančí v březnu Švandovo divadlo

Souboj divadel 200Už v roce 2016 byl odstartován autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka a Terezy Řípové v Městském divadle Mladá Boleslav. Na stejném místě zároveň proběhl i první ročník projektu Roztančené divadlo aneb Když he...

Film

Žádný film není jako film o Mupetech
ImageOriginálu se opravdu jen těžko něco přiblíží. Nejenom, že Mupeti jsou nenahraditelné loutkové příšerky, ale také nikdo další neměl v Disney produkci tak šílený nápad. O nadabované české verzi se zmíním dále v textu....