A nad tím vším je slunce: O horách, sobectví, nenávisti a pomstě
Banner

A nad tím vším je slunce: O horách, sobectví, nenávisti a pomstě

A nad tím vším je slunceAudiokniha s názvem A nad tím vším je slunce přináší poutavé vyprávění dobrodružného, místy až mrazivého, děje, v němž se prolínají různé časové roviny. Autorem příběhu je plzeňský spisovatel a písničkář Kamil Pešťák, hlas audioknize propůjčil herec s nezapomenutelným hlasem Martin Stránský.

A nad tím vším je slunce je druhým dílem úspěšného románu nazvaného Když se kruh uzavřel. Autor Kamil Pešťák opět hodně zabodoval a nasadil vypravěčskou laťku vysoko.


Již známý Profesor alias Profa pátrá po záhadné události, která v devadesátých letech zasáhla jeho blízké. V napínavém thrilleru se prolínají různé časové roviny, děj se odehrává na různých místech – Kazachstánu, SSSR, v Itálii nebo v Československu, a to v období 1. a 2. světové války a v 90. letech. Já osobně mám velmi ráda střídání časových a prostorových rovin, ačkoliv si právě na toto mnozí čtenáři stěžují. Explicitní sexuální a násilné scény už tolik ráda nemám. Autorovi se však nedá upřít naprosto skvělý vypravěčský styl, okamžitě vás to vtáhne do děje.

Velmi se mi líbila i vložená bluesová hudba, to bylo přímo pohlazení pro duši. Navíc hlas Martina Stránského – kdo by ho nemiloval! Jsem si jistá, že bez Martina by si tu knihu nikdo neužil tolik jako s ním!


KAMIL PEŠŤÁK (*1967) je český spisovatel a písničkář, který žije střídavě na Šumavě a v Plzni. Aktivní cyklista, golfista a v nedávné minulosti průkopník freeride lyžování. Autor dobrodružných knih na pomezí thrilleru a špionážního románu. Příběhy se většinou odehrávají v uměleckém prostředí a umístěním děje připomínají cestopis. Poznávacím znamením jeho děl je dobře načasovaná pointa a napětí až do poslední stránky.

Jeho první román Když se kruh uzavřel vyšel v roce 2015. Na něj volně navázal v roce 2018 hned dvojicí A nad tím vším je slunce a Co se do vás vejde. O rok později vydal dobrodružný thriller ze současnosti Následuj mne o prorůstání českého politického a podnikatelského prostředí.


Název: A nad tím vším je slunce
Autor: Kamil Pešťák
Interpret: Martin Stránský
Délka: 13h 49´
Vydání: 2021
Nakladatelství: Tebenas
Hodnocení: 90 %

A nad tím vším je slunce

https://www.radioteka.cz/detail/croslovo-643157-kamil-pestak-a-nad-tim-vsim-je-slunce-aneb-kdyz-se-kruh-uzavrel-ii


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

„Každý festivalový den trošku jako dobrodružná jízda na horské dráze“

luhovany vincent 200Prozradila nám paní Magdaléna Petráková, ředitelka a dramaturgyně divadelní sekce festivalu LUHOvaný Vincent. V tomto rozhovoru nám sdělila, na co se mohou návštěvníci těšit a v...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Suchý hadr na dně mořském

suchy-hadr 200Audiotéka před pár dny vydala audioknihu Suchý hadr na dně mořském, debut spisovatelky Ivany Chřibkové. Jedná se o útlou knihu, která však pobaví a navíc má co předat.

...


Literatura

Robert Vano: Fotka nemusí být ostrá

vano200Vzhledem k napjaté politické situaci v tehdejším Československu se, dnes nám už všem známý český fotograf, rozhodl v roce 1967 se svými přáteli emigrovat do Spojených států. Ve své knize se s námi podělil o nelehké začátky coby neanglicky mluvícího přistěh...

Divadlo

Na podzim do divadla: O pejskovi a kočičce

200divZlínské Městské divadlo si dětského diváka předchází, jak může. První premiéra sezóny 2013/2014 bude patřit dětem. Oblíbená dvojka pejsek a kočička opět budou řádit na jevišti. A děti budou znovu se zatajeným dechem sledovat, jak tito dva nerozluční kamarád...

Film

Sovětské archivy nevydaly o UFO žádné nové zásadní informace

fenomen ufo200Fenomén UFO patří mezi jeden z nejzajímavějších předmětů dohadů, disputací a spekulací v kategorii „existuje – neexistuje?“ Ať už má člověk na tento úkaz názor jakýkoli, počítám, že ho zaujme možnost dovědět se další zajíma...