Hororové vyprávění o tom, jak porazit strach a beznaděj

Hororové vyprávění o tom, jak porazit strach a beznaděj

Tisk

Pan Nikdo200Ve vydavatelství Radioservis vychází audiokniha PAN NIKDO A BÍLÁ TMA od Dory Kaprálové.

 

 

 

Po krásném podzimním dni se maminka s holčičkami vrací domů. Čekají, že jim otevře tatínek, ale ten doma není a nepřichází… Čím dál víc je trápí nejistota. Kde jen může být?

Nestalo se mu něco? Místo tatínka nakonec zazvoní pan Nikdo…

Dora Kaprálová se narodila roku 1975 v Brně. Jako dítě hrála v divadle Husa na provázku (tehdy Divadlo na provázku) v legendárních inscenacích Petera Scherhaufera. Na JAMU vystudovala dramaturgii a scenáristiku. Knižně debutovala divadelní hrou Výšiny (2002), prozaicky novelou Zimní kniha o lásce (2014). Vydala také knižní rozhovor s Květou Legátovou Návraty do Želar (2005). V roce 2016 jí vyšel tekutý román Berlínský zápisník. Ve stejném roce obdržela Česko-německou novinářskou cenu za rozhlasový esej a Cenu Mileny Jesenské za reportáž. Následovaly knihy Ostrovy (2019) a Utrpení a jiné žánry (2022). Pan Nikdo a bílá tma vyšel v roce 2022 v nakladatelství Baobab s ilustracemi Darji Čančíkové. Její knihy a další texty jsou přeloženy do němčiny, maďarštiny, angličtiny, polštiny, chorvatštiny či ukrajinštiny. Se svými dvěma dcerami žije v Berlíně.

Pan Nikdo audiokniha

Dora Kaprálová: PAN NIKDO A BÍLÁ TMA
Hrají: Jiří Vyorálek, Petra Bučková, Ráchel Gojdová a Žofie Hánová
Celkový čas 50:11
CD vyšlo za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Více informací: www.radioteka.cz


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Rozhovor

Režisérka Eva Toulová: „Tvorba filmu je vždycky risk.“

Toulova 200Eva Toulová je mladá česká režisérka, spisovatelka a výtvarnice, která se dnes věnuje převáženě režii. Má na kontě několik knížek, za sebou celovečerní film Šťastná, dokument Camino na kolečkách a jejím posledním počinem je film Jak se moří reviz...

Praštěný nápad Kuny Elišky

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Hotýlek servíruje příběh jedné rodiny

Hotylek 200Po úspěchu díla Hana přišlo vydavatelství OneHotBook s další knihou Aleny Mornštejnové s názvem Hotýlek. Jedná se o její druhou knihu a audioknižní podobu jí dal interpret Jaromír Dulava.

...

Literatura

Černá kniha: svět se drží na nohou díky příběhům
ImageV pořadí čtvrtý román Černá kniha tureckého nositele Nobelovy ceny Orhana Pamuka je – názvu navzdory – jeden z nejbarevnějších titulů, které jsem držela v ruce. Mistrovskou koláží lidských charakterů, osud...

Divadlo

Jára Cimrman na Vás dýchne v několika českých kinech

jara cimrman ceske nebeGénius samotný se nám ukáže skrze Divadlo Járy Cimrmana, které slaví 45 let od svého založení. U této příležitosti dojde 4. října k historicky prvnímu přímému satelitnímu přenosu z České republiky, díky kterému se na p...

Film

3Kino nám zpřístupní středoevropské filmy, které bychom jinak sotva spatřili

3Kino perexKaždoročně se v listopadu pořádává rozsáhlá přehlídka 3KINO a ani letošek není výjimkou. Zájemci, kteří si musí vyčlenit volný čas na období mezi 3. až 12. listopadem, se mohou těšit na filmy vzniklé na teritoriu střední Evropy, kromě Česka ta...