Kurz Umění slov vás naučí používat maltu a cihly

Kurz Umění slov vás naučí používat maltu a cihly

Tisk

Umeni slov perexPřihlásíte-li se na lekce tvůrčího psaní, pravděpodobně očekáváte, že nejdůležitějšími pracovními nástroji budou tužka a papír. Hned první věty Michelle Losekoot, lektorky kurzu Umění slov pořádaného agenturou Naučme se, vás vyvedou z omylu.

 

 


Skříňka s nářadím, malta, cihly, znalosti architektury, dobré oči, nos, trpělivost a vytrvalost – to je to pravé!

naucmese 1

Spousta lidí má touhu své zážitky, pocity a zkušenosti svěřit papíru – buď aby se k nim mohli vracet, nebo mají pocit, že by to mohlo zajímat i někoho dalšího. Někdy tato touha přeroste v rozhodnutí, napsat opravdickou povídku nebo knihu.

A zde autor většinou naráží na překážku, která je vystavěna z chudé slovní zásoby a chatrného příběhu. Zkrátka, chybí cihly a kvalitní malta. Taková zeď se pak snadno sesune a slibně vyhlížející stavební kameny se ocitnou na nevzhledné hromádce.

UmeniSlov

Jak na to, aby obvodové zdi odolaly náporu umělecké kritiky a přílivu čtenářů? Praktické rady a doporučení vám s grácií a vtipem poskytne charismatická stavbyvedoucí Michelle Losekoot. Na jednodenním kurzu, který probíhá od 10 do 17 hodin s krátkými přestávkami, vás donutí znovu si vyvolat vůně a pocity, na které byste raději zapomněli a vidět věci, které před vámi doposud zůstávaly skryty ve spodním patře skříňky s nářadím. Vysvětlí vám, jaký materiál na stavbu nejlépe použít a kde jej máte hledat. Výklad je bohatě proložen praktickými ukázkami a úkoly, takže celý den uteče tak, že se ani nenadějete a kurz se nachýlí k závěru. Domů si frekventanti odnášejí tištěný studijní materiál, obsahující nejdůležitejší body probrané látky, nemusíte se tedy bát, že něco zapomenete. Pak už bude jen na vás, jak komplikovanou a zdobenou stavbu se rozhodnete realizovat.

Držíc se jedné z mnoha Michelliných rad, začala jsem tento článek psát od konce, takže poslední odstavec je zároveň odstavcem prvním – věřte, že je opravdu osvobozující, když vidíte, že to opravdu funguje a lze zbourat alespoň jedno z dogmat, které tvrdí, že začínat se má úvodem.

Naucmese

www.naucmese.cz

Umění slov
lektor: Michelle Losekoot
nejbližší termíny: 6.9.2014, 27.9.2014
Jazyková škola Keytone, Březinova 17 - Karlín, Praha
www.naucmese.cz/kurz/umeni-slov

Michelle Losekoot, studentka oborů, ve kterých nejde dělat kariéru. Milovnice sociálních sítí, lidí, osobního rozvoje, cestování, designu, psů, literatury a hudby. Nadšená couchsurfařka. Závislá na své nezávislosti. Ráda spí a tráví příliš času po kavárnách s přáteli a laptopem. Jablkoovce.

Živí se psaním pro sociální sítě a weby. Věnuje se PR, marketingu, internetovému knihkupectví Martinus.cz a punkovému digitálnímu spolku #jsmeslyšet.

Vydala novelu Květinostesk (Youngbooks, 2013) a společně s Milošem Říhou sbírku cloudových příspěvků Setkávání (Microsoft, 2013). Píše blog Růžová panda.


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Tapír

  • TAPÍR 4/2024
    Léto je tady a s ním i nové prosluněné číslo Tapíra! V tématech pro toto vydání se vydáme na prázdniny...
  • Tapír č. 3/2024
    Je tady číslo třetí. A na co se můžete těšit v tomto vydání? Jako obvykle v něm narazíte na hromadu...
  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Vlady Gryc nazpíval duet Paris Paris Paris s mladou zpěvačkou Cloo Kosovou

vlady 200Nejen o novém videoklipu Paris Paris Paris či o aktuálním albu Blízký i vzdálený jsme si nedávno povídali se zpěvákem a básníkem, jehož jméno zní Vlady Gryc. I když žije léta v Berlíně, původně pochází z Ostravy a českou tvorbu, v tomto případě písničky,...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Nástěnný kalendář Miluj svůj život 2024

Miluj svůj život

Louise L. Hay nám nechala krásnou inspiraci, které každoročně vdechuje život Lucie Ernestová v kalendáři Miluj svůj život. Myšlenka má sílu. Dokáže nám dodat životní pocit, přitáhnout příležitosti a nechat nás ží...


Literatura

Jiskřící román plný erotiky, nečekaných zvratů, lásky i nenávisti

Schody do nebeskeho pokoje200Dvoudílný román Lubomíra Müllera Schody do nebeského pokoje se odehrává na sklonku šedesátých let. Převratná doba plná očekávání, byla zakončena vstupem vojsk Varšavské smlouvy na území republi...

Divadlo

20 let radosti a smíchu

screamers PEREXV letošním roce je to už dvacátý rok, kdy mají členové travesti skupiny Screamers plné diáře a brázdí republiku křížem krážem. Sama představení skupiny navštěvuji už od základní školy, takže jejich repertoár znám dobře a byla jsem zvědavá,...

Film

Železná lady by se bez Meryl Streep utopila v průměru
ImageMargaret Thatcherová byla neobyčejná žena odhodlaná prosadit se ve vysoké politice, do které do té doby ženy proniknout nedokázaly. Ona se tím však nenechala odradit. Pomohl jí její nekompromisní přístup – a to nejen v politick...