Barbara Moore, Ciro Marchetti: Královský zlatý tarot

Barbara Moore, Ciro Marchetti: Královský zlatý tarot

tarot (2)Karty dokonalé na pohled a nadoraz plné informací, jak jen to u klasického tarotu je možné. Je vskutku královský. Kouzelný svět mýtů, symbol a světa, který nás obklopuje. Ať už reálně, nebo symbolicky. Luxusní provedení tarotu zaujme naprosto každého, od začátečníků po milovníky či sběratele. Všichni se zde dozví – snad téměř všechno!

Dokonalá příručka, která naladí a dodá jistotu

Příručka Zlatého tarotu je z pera Barbary Moore, která patří ke špičce tarotových tvůrců. Umí nejen chytlavě popsat atmosféru jednotlivých karet, zdůraznit důležité symboly a významy, ale také v obecných částech jejích knih najdete povídání o kartách. Jak k nim přistupovat, jak se na ně dívat, jak s nimi pracovat. Jak se cvičit, jak nahlížet na odpovědi na otázky, které se nám dostávají.

Například maličký návod u první sady karet…

„Až si budete číst o jednotlivých kartách, dívejte se i na obrázek. Zapište si, co vás oslovuje, a všimněte si toho, co vám nic neříká. Porovnejte své postřehy s poznámkami ze Cvičení 3. V čem se podobají a v čem se liší? Poznamenejte si zkušenosti ze svého života, které s jednotlivými kartami souvisí.“

A já jen dodám, že Cvičení 3 bylo vnímání dojmů a informací z pouhého slovního hodnocení každé karty, klíčových slov.

Díky tomu si pak můžete poprvé vzít karty do ruky s tím, že si jste jisti. Že se na první výklad těšíte… že přesně víte, jak formulujete otázku a může se pak snadno stát, že vaše oči padnou i na malý detail na kartách Cira Marchettiho, který řekne víc než tisíc slov. Protože budete správně naladěni.

Ciro Marcetti jakožto autor obrázků je jednoznačný mistr, který umí přidat do svých obrázků jas, lesk a neskutečné charisma. A právě ty detaily. Psík, pták, květina, malý hmyz, svítání, mrak, slunce, zobrazit iluze pocitů, emocí a hlubokého zadívání se do budoucnosti i minulosti.

Jeho obrázky jen ožít…

KRÁLOVSKÝ ZLATÝ TAROT:

-          Perfektní pro začátečníky: skvěle vysvětlený, průhledný

-          Perfektní pro každého: je doslova luxusním zpracováním tarotu od grafiky po texty

Základní a velmi dobře vysvětlené informace tu najdou začátečníci i pokročilí. Tarot je shrnut do košatého základu, který vám dá nejen to první, co potřebujete vědět, ale také vás naučí vnímat tarot po svém, vnímat jeho bohatost a najít v něm ty logické souvislosti, které jsou potřeba.

O autorech: Barbara Moore a Ciro Marchetti (průvodce, výtvarník) jsou dokonalým párem. Barbara píše knihy, vytváří karetní sady a božsky o nich píše. Ciro Marchetti je výtvarník, který má s tématikou tarotu bohaté zkušenosti, vlastní největší designérskou firmu v USA a oba jsou v tomto oboru věhlasní.

tarot

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, SE, www.synergiepublishing.com, 2022


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Nasycen se vrací: „Chceme si zahrát muziku, kterou bychom mohli sami poslouchat.“

nasycen200Říká v tomto rozhovoru zpěvák, skladatel a klávesista Raven a frontman pražské kapely Nasycen, která se v loňském roce po předlouhé pauze vrátila opět na scénu.

...

Hledat

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději věnuje a co nového připravuje pro své čtenáře.

Čtěte také...

Příběhy z Bible pro nejmenší

altOriginálně napsaný text 2CD Moje první Bible je pojatý srozumitelně pro nejmenší a vychází z nejlepších tradic české tvorby pro děti. Každá část je navíc doprovázena překrásnými, vtipnými a snadno zapamatovatelnými ...


Literatura

Připomeňte si před olympiádou nejúžasnější příběhy z ní

nejuzasnejsi pribehy 200Po knize Proč se hraje fotbal jedenáct na jedenáct se Luciano Wernicke pustil do zpracování událostí z olympijských her. Výsledkem je kniha Nejúžasnější příběhy z olympijských her, která vyšla v edici Universum.

Divadlo

„Ale, proboha, já nejsem můj milovaný Sartre, Wilde, Williams, Albee, Shakespeare…“ rdí se Petr Nýdrle

Jméno Petr Nýdrle je zlínským kulturním nadšencům jistě dobře známo, ale tento herec, učitel, scenárista a umělecký šéf zanikajícího divadla Malá scéna má co říct i ostatním. V rozhovoru se dozvíte věci o Malé scéně, ale budete svědky i osobního zamyšlení nad vážnějšími tématy.

Film

ANIFILM začíná již za týden a představuje své porotce, hosty a program

anifilm perexMezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM začne v Liberci promítat své filmy už za týden a na svém webu www.anifilm.cz již zveřejnil svůj denní program. Vedle programu mezinárodních i národních soutěží nejnovějších animo...