Barbara Moore, Ciro Marchetti: Královský zlatý tarot

Barbara Moore, Ciro Marchetti: Královský zlatý tarot

tarot (2)Karty dokonalé na pohled a nadoraz plné informací, jak jen to u klasického tarotu je možné. Je vskutku královský. Kouzelný svět mýtů, symbol a světa, který nás obklopuje. Ať už reálně, nebo symbolicky. Luxusní provedení tarotu zaujme naprosto každého, od začátečníků po milovníky či sběratele. Všichni se zde dozví – snad téměř všechno!

Dokonalá příručka, která naladí a dodá jistotu

Příručka Zlatého tarotu je z pera Barbary Moore, která patří ke špičce tarotových tvůrců. Umí nejen chytlavě popsat atmosféru jednotlivých karet, zdůraznit důležité symboly a významy, ale také v obecných částech jejích knih najdete povídání o kartách. Jak k nim přistupovat, jak se na ně dívat, jak s nimi pracovat. Jak se cvičit, jak nahlížet na odpovědi na otázky, které se nám dostávají.

Například maličký návod u první sady karet…

„Až si budete číst o jednotlivých kartách, dívejte se i na obrázek. Zapište si, co vás oslovuje, a všimněte si toho, co vám nic neříká. Porovnejte své postřehy s poznámkami ze Cvičení 3. V čem se podobají a v čem se liší? Poznamenejte si zkušenosti ze svého života, které s jednotlivými kartami souvisí.“

A já jen dodám, že Cvičení 3 bylo vnímání dojmů a informací z pouhého slovního hodnocení každé karty, klíčových slov.

Díky tomu si pak můžete poprvé vzít karty do ruky s tím, že si jste jisti. Že se na první výklad těšíte… že přesně víte, jak formulujete otázku a může se pak snadno stát, že vaše oči padnou i na malý detail na kartách Cira Marchettiho, který řekne víc než tisíc slov. Protože budete správně naladěni.

Ciro Marcetti jakožto autor obrázků je jednoznačný mistr, který umí přidat do svých obrázků jas, lesk a neskutečné charisma. A právě ty detaily. Psík, pták, květina, malý hmyz, svítání, mrak, slunce, zobrazit iluze pocitů, emocí a hlubokého zadívání se do budoucnosti i minulosti.

Jeho obrázky jen ožít…

KRÁLOVSKÝ ZLATÝ TAROT:

-          Perfektní pro začátečníky: skvěle vysvětlený, průhledný

-          Perfektní pro každého: je doslova luxusním zpracováním tarotu od grafiky po texty

Základní a velmi dobře vysvětlené informace tu najdou začátečníci i pokročilí. Tarot je shrnut do košatého základu, který vám dá nejen to první, co potřebujete vědět, ale také vás naučí vnímat tarot po svém, vnímat jeho bohatost a najít v něm ty logické souvislosti, které jsou potřeba.

O autorech: Barbara Moore a Ciro Marchetti (průvodce, výtvarník) jsou dokonalým párem. Barbara píše knihy, vytváří karetní sady a božsky o nich píše. Ciro Marchetti je výtvarník, který má s tématikou tarotu bohaté zkušenosti, vlastní největší designérskou firmu v USA a oba jsou v tomto oboru věhlasní.

tarot

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, SE, www.synergiepublishing.com, 2022


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

Turistický seriál K21: Zámek Lednice

lednice 200Milí čtenáři, s prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. Nebudou chybět ani tipy na ...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Den pro ženy v Opočně

Den zen 200Opočno je město známé svým zámkem neodmyslitelně spjatým s rodem Colloredo-Mansfeldů, zmrzlinou nebo jako bydliště české Miss World Taťány Kuchařové. Opočno je  také místo, kde se nachází butik VS Style patřící Šárce Vondřejcové a ateliér spojený ...


Literatura

Mistrovství světa ve famfrpále aneb je Harry Potter zpět?

potter 200Všichni si jistě vzpomínáte na oblíbenou postavu obrýleného čaroděje s jizvou ve tvaru blesku na čele. Chtěli byste se dozvědět, co dělá Harry Potter a jeho přátelé z Brumbálovy armády v roce 2014? Výstřední novinářka Rita Holoubkov...

Divadlo

Životní příběh Jiřího Plannera, který začínal kdysi v Semaforu, je hlavně o něčem

planner perexKniha Planner Story přibližuje osobnost Jiřího Plannera, který sice už dávno není hvězdou, ale má neskutečný tah. Už jako provozní šéf známého pražského divadla prošel neskutečnou spoustu dobrodružství, zážitků a ...

Film

Expendables: Postradatelní 2: sólo pro akční hrdiny

postradatelni 2Pokračování úspěšného akčního trháku nabytého filmovými hvězdami je tady. Kdyby mi někdo před natočením Expendables řekl, že se v jednom filmu sejde taková herecká sestava, asi bych mu opravdu nevěřil a označil ho za blá...