Jaký byl víkend psích naháčů u sečské přehrady? Podívejte se na fotky

Jaký byl víkend psích naháčů u sečské přehrady? Podívejte se na fotky

Tisk

nahac 200Víkend psích naháčů, který mohli milovníci i obdivovatelé těchto exoticky vypadajících plemen navštívit, kromě bohatého programu zahrnoval také oslavu prvního ročníku Mezinárodního dne bezsrstých plemen psů. Ten oslavili majitelé a obdivovatelé naháčů u Sečské přehrady v oblasti Železný hor.

 

Tento mezinárodní den bude pohyblivým svátkem, který bude připadat vždy na druhou sobotu v měsíci červnu. Letos oslavy vyšly na sobotu 11.6. Součástí dopoledního programu byla jízda na paddleboardech se psy. Instruktor Lukáš Uncajtik předvedl na souši základy, jak tuto disciplínu zvládnout. Potom se paddleborby s lidmi a jejich psy, kteří byli pro jistotu vybaveni plovacími vestami, rozjely po hladině přehrady vstříc dobrodružství. Ten, kdo zůstal na pláži mohl vidět radostně skotačící psy, dospělé i děti.

nahaci1

Počasí pro vodní radovánky vyšlo skvěle. Proto většina majitelů naháčů raději namazala své psy krémem s UV ochranou. To platí především pro pejsky se světlou kůží.

Odpolední program byl pro pejsky relaxační a byl zaměřen spíše na jejich majitele. Byla jím přednáška první pomoci psům, informace o tom, jak ji poskytnout předala pejskařům Kateřina Šponarová. „Myslím, že by základní vědomosti o první pomoci psům měl mít každý zodpovědný majitel psa. Podobně, jako bychom měli umět tuto pomoc poskytnout lidem, měli bychom vědět, jak pomoci svému psovi. I když se nikdo z nás do takové situace dostat nechce, tak je lepší být připraven, než zaskočen“ dodává organizátorka akcí I love naked, Renata Horová.

nahaci2

V podvečer se na louce autokempu udělovaly ceny za dopolední jízdy na paddleboardech. Bylo uděleno velké množství cen, jako například Nejmladší pes, Psí kapitán paddleboardu, Nejvtipnější posádka a Přesvědčený suchozemec atp.

Na akci dorazili milovníci naháčů až z Karlových Varů, Jáchymova nebo Českého Těšína, pro ty byla připravena také malá pozornost. „Generálním sponzorem akce byla společnost Pučálka s.r.o. Díky všem štědrým sponzorům dostal každý účastník dárečky a ochutnávky krmiv. Dokonce jsme mohli pomoci uvést na trh nové krmivo Propesko mistr vyrobené u nás v jižních Čechách. I díky sponzorům se nám podařilo v tombole vybrat téměř pět tisíc korun, kterými již tradičně podpoříme organizaci Psí senioři v nouzi z. s.“ doplnila Horová.

nahaci3

Podívejte se na další fotografie:


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Rozhovor

MetaLinda: „Bola iná doba, asi aj lepšia, ako je teraz.“

Metalinda perexSkupinu MetaLinda založili v Bratislave v roku 1983 členovia skupiny Halušky a Regata Peter Sámel, Ján Lapoš, Vlado Suchán a Dušan Horecký. Ich začiatky ako uviedol Peťo Sáme

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Aby vaše písemná a elektronická komunikace měla úroveň!

komunikace perexNejen pro studenty středních škol, ale i pro širokou veřejnost vydal FRAGMENT další ze svých praktických příruček, nazvanou Písemná a elektronická komunikace. Potřebné náležitosti pro elek...


Literatura

Ona neměla nic. Oni mají všechno. Hra začíná

Hra o dedictvi perexAvery Grambsová chce jen jediné. Přežít střední školu, získat stipendium a vypadnout. Její plány ale naruší smrt miliardáře Tobiase Hawthorna, který celý svůj majetek odkáže právě Avery. Avery o něm ale až dosud ani neslyšela...

Divadlo

Zlínské divadlo hlásí Osobní poplach

osobni poplach 200Úspěšnou knihu zlínského spisovatele Josefa Holcmana Osobní poplach oživí na jevišti Městské divadlo Zlín.

...

Film

Když draka a jeho jezdce pojí společné vědomí

Eragon 200Mimořádný úspěch "fantasy" filmů, velkolepých epopejí z rodu Pána prstenů a nejnověji Hobita, uspíšil vznik dalších obdobně zacílených děl. Vyznačují se touž realizační rozmáchlostí zvláště při bitevních výjevech, t...