Jaký byl víkend psích naháčů u sečské přehrady? Podívejte se na fotky
Kultura21.cz

Jaký byl víkend psích naháčů u sečské přehrady? Podívejte se na fotky

nahac 200Víkend psích naháčů, který mohli milovníci i obdivovatelé těchto exoticky vypadajících plemen navštívit, kromě bohatého programu zahrnoval také oslavu prvního ročníku Mezinárodního dne bezsrstých plemen psů. Ten oslavili majitelé a obdivovatelé naháčů u Sečské přehrady v oblasti Železný hor.

 

Tento mezinárodní den bude pohyblivým svátkem, který bude připadat vždy na druhou sobotu v měsíci červnu. Letos oslavy vyšly na sobotu 11.6. Součástí dopoledního programu byla jízda na paddleboardech se psy. Instruktor Lukáš Uncajtik předvedl na souši základy, jak tuto disciplínu zvládnout. Potom se paddleborby s lidmi a jejich psy, kteří byli pro jistotu vybaveni plovacími vestami, rozjely po hladině přehrady vstříc dobrodružství. Ten, kdo zůstal na pláži mohl vidět radostně skotačící psy, dospělé i děti.

nahaci1

Počasí pro vodní radovánky vyšlo skvěle. Proto většina majitelů naháčů raději namazala své psy krémem s UV ochranou. To platí především pro pejsky se světlou kůží.

Odpolední program byl pro pejsky relaxační a byl zaměřen spíše na jejich majitele. Byla jím přednáška první pomoci psům, informace o tom, jak ji poskytnout předala pejskařům Kateřina Šponarová. „Myslím, že by základní vědomosti o první pomoci psům měl mít každý zodpovědný majitel psa. Podobně, jako bychom měli umět tuto pomoc poskytnout lidem, měli bychom vědět, jak pomoci svému psovi. I když se nikdo z nás do takové situace dostat nechce, tak je lepší být připraven, než zaskočen“ dodává organizátorka akcí I love naked, Renata Horová.

nahaci2

V podvečer se na louce autokempu udělovaly ceny za dopolední jízdy na paddleboardech. Bylo uděleno velké množství cen, jako například Nejmladší pes, Psí kapitán paddleboardu, Nejvtipnější posádka a Přesvědčený suchozemec atp.

Na akci dorazili milovníci naháčů až z Karlových Varů, Jáchymova nebo Českého Těšína, pro ty byla připravena také malá pozornost. „Generálním sponzorem akce byla společnost Pučálka s.r.o. Díky všem štědrým sponzorům dostal každý účastník dárečky a ochutnávky krmiv. Dokonce jsme mohli pomoci uvést na trh nové krmivo Propesko mistr vyrobené u nás v jižních Čechách. I díky sponzorům se nám podařilo v tombole vybrat téměř pět tisíc korun, kterými již tradičně podpoříme organizaci Psí senioři v nouzi z. s.“ doplnila Horová.

nahaci3

Podívejte se na další fotografie:


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

Hitmaker Hellmut Sickel, ex manžel Heleny Vondráčkové, se vrací na českou pop scénu

hellmut200Zatímco v osmdesátých letech komponoval především pro svou tehdejší manželku Helenu Vondráčkovou a po jejich rozvodu se na dlouhá léta z české pop scény vytratil, letos se Hellmut Sickel vrací. Pro debutové album zpívajícího textaře Vladyho Gryce zk...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Inspirujte se tipy na Pěstování ve městě

pestujeme ve meste 200Vydavatelství Smart Press s týmem KOKOZA, o.p.s., před časem vydalo knihu Pěstování ve městě – Zelené balkony, sousedské záhonky a komunitní zahrady. Obsah knihy je zaměřen převážně na městskou veřejnost, ale přináší informac...


Literatura

Lékař léčí, Hnízdil uzdravuje – Zaříkávač nemocí

Zarikavac perexDoktora Jana Hnízdila není třeba příliš představovat. Proslavily ho nejen kontroverzní názory na medicínu, ale i jeho první kniha Mým marodům, která vnesla svěží vítr mezi regály knihkupectví a našla si ...

Divadlo

10. ročník festivalu KoresponDance láká na originální výběr ze současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu. Uvede projekty umělců z 11 zemí

Marije Nie CR Eva Stotz (2)Pohybový, energický, magický, poetický, čistý, citlivý… Takový bude 10. ročník mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. Jeho j...

Film

Fliegauf naznačuje, odkud vane vítr

je to jen vitrI takový bývá úděl umělce! Zatímco film maďarského autora Bence Fliegaufa získává uznání od festivalových porot (Stříbrný medvěd na MFF v Berlíně) i lidsko-právních organizací (cena Amnesty International Film, Peace Film ...