100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny

100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny

Tisk

Červená propiskaMilovníci i nemilovníci češtiny, pozor! Právě vyšla knížka, kterou musíte ve svých knihovnách rozhodně mít. Milovníky češtiny ujistí, že český jazyk je vskutku krásný a rozmanitý a nemilovníky možná naučí si český jazyk zamilovat. O čem, že je řeč?

Knížka 100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny je dalším veledílem z dílny dvou nadšených kamarádek korektorek, které nadevše milují český jazyk a hravou formou se snaží o to, abyste ho milovali i vy. S knížkou přichází další stovka problematických jevů, ve kterých možná najdete i vy své mezery a vypilujete je. Pozor! Údajně se jedná o poslední díl trilogie “tří P” – Perličky, Přešlapy a Přehmaty.

Červená propiska

Knížka je opět psaná velice zábavně a čtivě. Při listování stránkami si osvěžíte pravopis, gramatiku i významy některých slov, ve kterých jste si možná dodnes nebyli jistí v kramflecích (nebo snad kramflekách?). Každá stránka vysvětluje jeden češtinářský přešlap, který si po osvojení můžete dole na stránce odfajfkovat jako splněný. Po sérii několika desítek přehmatů na vás čeká diktát, který prověří vaše nově nabité znalosti. Opět se tedy setkáváme s praktickou cvičebnicí o velikosti tak akorát do kabelky či batohu. Vzít si ji tedy můžete s sebou na cesty a osvojovat si krásy jazyka českého kdekoliv jen přijde chuť.

I třetí knížka z dílny Červené propisky mě pobavila i naučila něčemu novému, tedy ji hodnotím jak jinak, než deseti body z deseti a doporučuji vám všem, kteří chcete mít český jazyk v malíčku.

Chcete více procitnout do jazyka českého? Pak holky sledujte na Instagramu, kde si říkají Červená propiska.

Červená propiska

100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny

Autor: Červená propiska
Nakladatelství: Euromedia Group
Počet stran: 152
Mé hodnocení: 100 %

https://www.euromedia.cz/100-prehmatu-pro-ne-milovniky-cestiny/kniha/16057/


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Tapír

  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
  • Tapír 4/2023
    Léto je tady v plné síle a s ním i prázdninové číslo časopisu Tapír. Na dovolenou to pravé čtení pro...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Olomouc

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Spomienky na leto

Spomienky na leto perexLen pred nedávnom sa skončili horúce letné dni a nás ešte hreje spomienka na ne. Každý z nás ich strávil inak. Niekto pracovne, niekto si ich vychutnával doma a v okolí a niekto cestovaním. Rozhodnutie bolo na kaž...

Z archivu...


Literatura

Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou

Hodní psi k severnímu pólu nedojdou

Po náhlé smrti svého pána Majora Thorkildsena zůstane jeho věrný psí přítel Tassen sám s paní Thorkildsenovou. Každý z nich se...

Divadlo

Pejsek a kočička rozdávají ve zlínském divadle opět radost

200dZlínské Městské divadlo si dětské diváky předchází jak může, rozhodně je nebere jako doplněk k divákům dospělým. A tak první premiéra roku 2013 i první premiéra právě se rozbíhající sezóny 2013/2014 patřily právě dětem. Na jeviště zlínského divadla se po čase v...