Motýlek motýl: O pestrobarevném motýlovi a Lucince

Motýlek motýl: O pestrobarevném motýlovi a Lucince

Tisk

motylekU nás doma velice oblíbený Petr Horáček nás opět oslnil svou novou knížkou, která zaujme děti každého věku svým pojetím, ztvárněním i originalitou. Pojďte nahlédnout pod stříbrné desky.

 

Petr Horáček je známý český výtvarník a autor oblíbených dětských knih, které vycházejí pod křídly nakladatelství Portál. Jeho příběhy nejsou dlouhé a náročné, ba naopak jsou krátké s rychlým vývojem děje a vždy v sobě skrývají buď životní ponaučení, nebo nějaké velké překvapení, jako právě v této knížce Motýlek.

Příběh Motýlek, jak už napovídá název, je o pestrobarevném motýlovi a Lucince, která ho spatří a na první pohled ji zaujme. Avšak než se k němu stihne rozběhnout, je fuč. Lucinka tak prochází zahradu a objevuje její krásy. Netušila, že zahrada může být plná barevných tvorů, kteří bzučí, ševelí a poletují všude kolem ní. Avšak ať hledá, jak hledá, motýlek nikde není...Nebo ano? To už zjistěte sami v závěru knížky. A věřte, že budete vy i děti překvapeni a uneseni tou nádherou, co tam na vás čeká.

motylek1

Co je na knížce ještě zajímavé? Některé stránky jsou "děravé" a skrz díru je vidět část obrázku z další stránky. Tento výřez doplňuje obrázek, čímž vzniká vskutku pozoruhodná podívaná.

Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšné série dětských knih. Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků a vyhrály řadu mezinárodních cen. Žije a pracuje ve Velké Británii. V Portále vyšly jeho úspěšné knihy Papuchalk Petr, Husa Líza, O myšce, která se nebála, Jak myška snědla měsíc, Nový domek pro myšku, Slon, leporela Do pelíšku, Kdopak tu spí aj.

motylek

Motýlek motýl
Autor: Petr Horáček
Nakladatelství: Portál
Rok vydání: 2023
Počet stran: 32
Mé hodnocení: 100 %

Dětská literatura | Motýlek motýl | Nakladatelství Portál (portal.cz)


 

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Marek Řezanka – Procházky po Jelení

prochazky po jeleni200

Máte rádi poezii a baví vás hledání příběhů ukrývajících se ve veršech? Jestli jste na obě otázky odpovědeli “ano”, básnická sbírka Marka Řezanku s názvem Procházky po Jelení vás určitě zaujme.

 

 

...

Divadlo

Veselé paničky windsorské: sólo pro Bolkovu pantomimu

vesele panicky windsorskeŘíká se, že hru Veselé paničky windsorské si u Shakespeara objednala přímo královna Alžběta. V představení Jindřich IV. se jí totiž zalíbila postava rytíře Jana Falstaffa a chtěla h...

Film

Krátkometrážní studentské snímky, které bojovaly o ceny na Českém lvu

Martin Kuba režisér vítěz ceny MagnesiaPro všechny milovníky krátkých filmů, poskytujících rychlou katarzi příběhů, je tady možnost podívat se na ty nejlepší snímky za uplynulé roky, které bodovaly na Českém lvu. Platforma dafil...