V Moravskoslezském kraji je aktuálně okolo 700 dětí, které vyrůstají v ústavní péči, i když by mohly žít v náhradních rodinách. Vloni bylo do náhradní rodinné péče či do osvojení přijato 90 dětí. O nějakou formu náhradní rodinné péče v loňském roce požádalo 130 žadatelů. Přestože je Moravskoslezský kraj nejúspěšnější v Česku v rozvoji náhradní rodinné péči, stále to nestačí a potřebujeme nové zájemce o pěstounskou péči.
Pěstounem může být skoro každý. Měl by to být slušný člověk (manželský pár nebo také jednotlivec), rodinný typ, trpělivý, tolerantní, vstřícný spolupráci a v dobré zdravotní kondici, který chce pomoci dětem, které to potřebují.
Děti, které přicházejí do náhradní rodinné péče, mají stejné potřeby a tužby jako děti vyrůstající ve vlastní rodině. Většina z nich však v průběhu svého dětství zažívala velké těžkosti a jejich potřeby nebyly naplněny v dostatečné míře tak, jak by bylo pro jejich zdárný vývoj žádoucí. Tyto děti často vyrůstaly v neastabilním prostředí a nepocítily dostatek lásky a podpory ve vlastní rodině. Pěstounská péče může pro tyto děti znamenat šanci, jak vše napravit. Mnohdy tyto děti v pěstounské rodině přímo „rozkvetou“.
Pokud uvažujete, že byste se mohli stát pěstouny, pak neváhejte a přijďte se o pěstounské péči dozvědět více na besedu s názvem Jak se žije v pěstounské péči, která se koná dne 26.10.2023 v Městské knihovně ve Frýdlantu nad Ostravicí v době od 17:00 hodin.
Pro bližší informace neváhejte kontaktovat Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí, odbor sociálních věcí, pracoviště ul. Hlavní 139, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí, kancelář č. 120, sociální pracovnici pro náhradní rodinnou péči Bc. Kateřinu Illésovou, tel.: 558 604 179, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
< Předchozí | Další > |
---|