Zdenek Merta a Leona Machálková se potkají u klavíru v MdB

Zdenek Merta a Leona Machálková se potkají u klavíru v MdB

Tisk

merta 200Zdenek Merta není jen známý a úspěšný skladatel a klavírista, ale také zpěvák, showman, vtipný společník a zábavný vypravěč. Diváci Městského divadla Brno jej velmi dobře znají i jako zdatného moderátora neobvyklé divadelně-hudební talk show Zdenek Merta u klavíru. Již od roku 2017 si Zdenek Merta do svého pořadu zve významné osobnosti české (a také slovenské) hudební scény. Díky tomu mohli diváci na Činoherní scéně vidět a slyšet například Ondřeje Gregora Brzobohatého, Romana Dragouna, Vojtěcha Dyka, Petra Jandu, Zoru Jandovou, Michaela Kocába, Michala Pavlíčka, Ondřeje Rumla, Jiřího Schmitzera, Kamila Střihavku a mnoho dalších.

Nejnovější setkání s bravurním a nápaditým talk masterem se uskuteční v pondělí 6. listopadu 2023 v 19.00 hodin na Činoherní scéně MdB a jako Mertův speciální host tentokrát pozvání k vystoupení přijala zpěvačka Leona Machálková, kterou nejlépe přiblíží sám její hostitel Zdenek Merta: „Je mi sympatická už proto, že pochází z Přerova, což je předměstí mé rodné vesnice Veselíčka – jsme tedy krajané. Společnou minulost máme i v divadle Semafor – to bych rád v našem brněnském představení akcentoval. Leonino vibrační číslo je sedm a sedmičky mají (kromě jiného) předpoklady velkého a projasněného talentu. Mohla by to mít tedy celé trochu na háku, ale přesto je mimořádně pilná a odolná, a to se jí vyplácí (ostatně kromě vibračních čísel existuje i zvěrokruh a ona je Beran). Na přelomu osmdesátých a devadesátých let vykukovala z různých, takzvaně menšinových žánrů a vždy to bylo pěkné, dobře zpívala, dobře frázovala. Pak se chytla příležitosti být slavnou mainstreamovou zpěvačkou, úplně ji chápu, hvězdnost a velká kariéra jsou lákavé, víme o tom své. Leona dosáhla všelijakých met, měla pěkné prezentace v televizích, hrála hlavní role ve velikých muzikálových produkcích a zároveň neustále rostla. Nepřestala totiž pracovat, její důslednost a perfekcionismus jsou stále udivující. Například výkony ve StarDance či pořadu Tvoje tvář má známý hlas byly obdivuhodné, to je strašně těžké tyto soutěže absolvovat s grácií. Chtěl bych ji v tomto večeru představit v různých podobách, které nejsou veřejnosti tolik známé, v šíři a kvalitě, kterou považuju za ojedinělou a velmi barevnou.

A to není všechno. Představím koncertního mistra orchestru MdB Zdeňka Svozila a uděláme malé okénko do muzikálu BASTARD, který oživne v této sezóně. Přijde taky Lukáš Janota, Aleš Slanina a moje dcera Esther.“

merta1

Milovníci dobré hudby by si tuto jedinečnou událost rozhodně neměli nechat ujít. A pozor – máte pouze jedinou příležitost! Hudební večery Zdenka Merty totiž MdB nereprízuje, díky čemuž se pokaždé jedná o neopakovatelnou a zcela originální záležitost!

Vstupenky jsou k dostání v pokladnách na Lidické ulici 16 nebo online na www.mdb.cz.


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Lada Šimíčková: „Když krásně prší, mám skoro vždycky chuť psát.“

lada simcikovaHotel v tiché ulici je jedním z nejzajímavějších vydaných alb letošního roku. Zrodilo se v dílně písničkářské firmy Lada Šimíčková & Ivo Cicvárek. Právě s Ladou jsme si povídali o vzniku nahrávky a také ...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Láska ke třem pomerančům: komedie plná vitamínů

laska ke trem pomerancumDivadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede zcela novou kouzelnou pohádku plnou vitamínů na Malé scéně ABC. Hru podle nového překladu scénáře Carla Gozziho zrežír...


Literatura

GUMIČKOVÁNÍ NENÍ JEN PRO HOLKY

GUMICKOVANI 200Někdo říká, že gumičkování je jenom pro holky. Ale já si myslím, že to není pravda. Gumičky jsou dnes všude a dá se z nich dělat tolik pěkných věcí.

 

...

Divadlo

Divadelní Rozmarné léto na počest Vančury

altNa počest spisovatele Vladislava Vančury, kterého před sedmdesáti lety popravili nacisti, byly uskutečněny Vančurovské dny 2012 konané v pražské Zbraslavi.

 

...

Film

Zlomené město

200filmNew York coby město hříchu, kráska v nesnázích a cynický policajt s temnější minulostí. Allen Hughes ve svém novém snímku křísí klasické atributy americké drsné školy.

...