Tarot zvěrokruhu pro milovníky astrologie

Tarot zvěrokruhu pro milovníky astrologie

Tisk

Tarot ZvěrokruhuToužíte-li po elegantních kartách s tarotovými významy, které jsou trošku prodchnuté magií, astrologií a máte u nich pocit, že jsou skutečně věštecké, pak je Tarot zvěrokruhu velmi hezkou volbou. Jejich krásný moderní design dotváří i knížečka, která je neméně krásná a skvěle padnoucí do ruky, barevná, s krásným nažloutlým papírem… a texty, které okamžitě dají ty správné odpovědi. Popisek jde přímo k věci a klíčová slova někdy mohou také úplně postačit k pochopení základního významu karty.

Takže tato tarotová sada je ideální i pro začínající, nejen zkušené, vykladače, protože i v začátku příručky si můžete počíst o základním rozložení energie a síly v tarotu, což už samo o sobě krásně naladí na vnímání dalších karet a jejich jemných nuancí…

A pak vám může vyjít třeba takový Rytíř holí. Je spojen obecně s podporou toho, co děláme, vlije nám krev do žil… a co o něm píše tento tarot?

„Zatímco si Páže holí utváří svou představu, Rytíř holí se nemůže dočkat, až se jí chopí! Tento rytíř, kterému vládne živel ohně, je připraven vydat se na dobrodružnou cestu. Dokáže riskovat, vlastně rizika často přímo vyhledává. Nejprve jedná, pak přemýšlí. Není tak rozvážný jako Král holí, disponuje však odvahou a iniciativou. Často neumí šetřit energii a může se stát, že po nadšeném startu jeho energie rychle pohasne. Může představovat nečekanou změnu nebo nutnost rychle jednat bez velkého přemýšlení. Důsledky svého jednání můžeme zhodnotit až později. Jedno je jisté: s Rytířem holí není nikdy nic nudné.

Klíčová slova: rychlost jednání, pohotovost, impulzivita.“

Skvěle se snoubí karty, které spolu souvisí, jsou nám na nich vysvětleny vzájemné souvislosti, nebo rozdíly, takže si snáze představíme dynamiku vztahů mezi dvorními kartami. A můžeme ji porovnávat v jednotlivých živlech. Karty jsou vždy příběhem, kdy každá karta je dílkem příběhu, proto je užitečné v této karetní sadě, že se sem tam autorka vrací o kartu vzad, o kartu vpřed, aby nám vysvětlila, kde se v procesu nacházíme.

A samozřejmě nechybí souvislosti s astrologií, takže milovníci zvířetníku se rozhodně pomějí a zaradují, protože jejich archetypy a symboliky zde ožívají v milostném tanci s tarotem.

Cecilia Lattari je italská bylinkářka, herečka, psala do různých médií, hrála divadlo, žije v Toskánsku v blízkosti lesů a prý ji lze často zastihnout při dlouhých rozhovorech s Měsícem a svými kočkami.Ana Chávez je ilustrátorka, multimediální designérka čerpající inspiraci ze svého dětství a zájmu o ezoteriku, ráda buduje fantastické světy a je vzorem vzpurné čarodějky, ženské emancipace.

Tarot zvěrokruhu

Original: Zodiac Tarot

Přeložila: Kateřina Česalová

Autor: Cecilia Lattari

Ilustrace:Ana Chávez

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing,

Rok vydání: 2024, www.synergiepublishing.com


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Tapír

  • TAPÍR 4/2024
    Léto je tady a s ním i nové prosluněné číslo Tapíra! V tématech pro toto vydání se vydáme na prázdniny...
  • Tapír č. 3/2024
    Je tady číslo třetí. A na co se můžete těšit v tomto vydání? Jako obvykle v něm narazíte na hromadu...
  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Stanislav Motl: V mém nitru si nesmí nikdy najit domov nenávist a fanatická zaslepenost

archiv Stanislav Motl„Psát jsem začal už jako malý kluk. Hodně jsem četl a toužil jsem prožívat to, co často prožívali moji knižní hrdinové. Lézt po horách, plout po mořích, spouštět se do jeskyní. Měl jsem ale také...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

V minulosti si kvůli ní chtěl vzít život. Nyní s bipolární poruchou bojuje prostřednictvím knihy

david svoboda 200David Svoboda před časem oslavil třicáté narozeniny. Málem se jich ale nedožil. Tento sympatický mladík má totiž za sebou neúspěšný pokus o sebevraždu způsobený bipolárně afektivní poruchou, se kterou se potýká už od svých dvaceti let. Dr...

Z archivu...


Literatura

Čekání na lásku aneb jak se žije modelce s fotbalistou

cekani-na-lasku kniha 200Nakladatelství BB/art pokračuje v plánu vydávat své úspěšné tituly v nové brožované podobě. Tentokrát se na řadu dostal román pro ženy Čekání na lásku (Angel Uncovered, 2008, česky 2009...

Divadlo

Tragédie Kapuletů a Monteků navléknutá do baletních střevíců

romeoajulie 200Kdo by neznal nejslavnější příběh všech dob, který pojednává o zamilované veronské dvojici, jejíž láska se kvůli nepřátelství dvou vlivných rodin dočkala tragického konce. Jen málokdo si už ale dokáže představit, že by tato tragédie mohla ...

Film

Myslet filmem je těžké – zvláště když se něco takového úplně vytratilo

Myslet filmem perexPo téměř čtyři měsíce se v Domě U Kamenného zvonu na pražském Staroměstském náměstí konala výstava MYSLET FILMEM. Navštívil jsem ji nedlouho před uzavřením (tento okamžik nastal 18.2.2023) a nestačil se divit.