Tak už mě nakousni! Žhavá letní soutěž, jejímž patronem je básník Milan Hrabal
Banner

Tak už mě nakousni! Žhavá letní soutěž, jejímž patronem je básník Milan Hrabal

Tak uz me nakousni (2)Vyhlašujeme novou soutěž pro milovníky poezie! Tentokrát půjde o letní soutěž s podtitulem „...tak už mě nakousni..." Své básničky můžete zasílat od 1. července do 30. září, vyhodnocení proběhne v říjnu. Patronem naší nové soutěže je varnsdorfský básník Milan Hrabal, který vymyslel soutěžní téma. Oslovilo vás naše zadání? Přečtěte si pozorně následující informace, přihlaste se a popusťte uzdu své kreativitě.


Podmínky soutěže:


Soutěž je určena pro všechny zájemce od 15 let.

Je potřeba zaslat pouze 1 báseň, v níž se objeví verš „...tak už mě nakousni..." v textu, anebo nadpisu...

Báseň by měla mít minimální rozsah 12 veršů, maximální délku 36 veršů. 

Příspěvky zasílejte na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Soutěž bude probíhat od 1. července do 30. září 2021.

Autoři příspěvků, které budou vyhodnoceny jako tři nejlepší, získávají odměnu, s vítězem uděláme rozhovor a rádi budeme propagovat jeho tvorbu. Vítězné básně budou postupně zveřejněny v magazínu Kultura 21. Vyhrazujeme si právo na možnost rozšíření či redukci výsledného pořadí a počtu zveřejněných příspěvků.

Zaslané dílko musí být autorským počinem soutěžícího a měla by to být ještě dosud nikde nepublikovaná báseň určena ryze pro tuto soutěž.

Přijímáme maximálně jeden příspěvek od jednoho účastníka.


Doporučení pro soutěžící:


Názvy souborů s povídkami ponechte, prosím, bez diakritiky (háčků a čárek), aby nedošlo k destrukci a nečitelnosti znaků. Nepoužívejte neobvyklé fonty a formátování textu (například barvy nebo obrázky), porotcům se to nemusí zobrazovat správně.


Do hlavičky emailu napište název vaší básně.

Přímo do zaslaného dokumentu uveďte své jméno a příjmení (případně umělecký pseudonym), emailovou adresu, adresu bydliště (pro zaslání ceny v případě vítězství), váš věk, případně telefonní kontakt pro rychlejší možnost domluvy


Dodatek ze strany organizátorů:


Organizátoři si vyhrazují možnost změnit podmínky soutěže, jméno soutěže nebo při nedostatku příspěvků zrušit celou soutěž. Administrátor soutěže si taktéž vyhrazuje právo kdykoli v průběhu soutěže z ní a jejího hodnocení vyřadit práce prokazatelně nepůvodní, přepisy a odvozeniny prací již zveřejněných, stejně jako příspěvky s nevhodným obsahem.


Osobní údaje slouží ku potřebě pořádání soutěže, pro lepší komunikaci se soutěžícími a statistickým účelům a nebudou poskytnuty třetí straně bez svolení autora. Autor zasláním svého díla do soutěže souhlasí s případnou publikací povídky na www.kultura21.cz a s možným sdílením na facebooku. Autor se nesmí účastnit soutěže jako porotce.

Tak uz me nakousni

Zdroj foto: Pixabay


Zahájení: 1. 7. 2021

Uzávěrka: 30. 9. 2021 (do půlnoci, později zaslané příspěvky již nebudou přijaty)

Vyhlášení výsledků a zveřejnění prací: do 31. 10. 2021


 

Nejpopulárnější

Banner

Rozhovor

Arogance u mého focení nemá žádnou šanci

Spingl 200Davida Spingla (29) uchvátilo focení již při studiu na střední škole. Se svými kolegy se spolupodílí na projektu „Proč ne...?“, ve kterém fotí zajímavé tváře neznámých lidí na ulici. Tématem jeho nynějšího focení je „street swag“. Čím ho modelka zauj...

Partneři

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Záhada jménem Muž v černém

muz v cernem 200V květnu vydalo nakladatelství XYZ knihu renomovaného kanadského autora Sylvaina Renarda s názvem Muž v černém. Doufám, že se necháte nalákat na příjemný čistokrevný román nejen pro ženy.

...

Divadlo

Dorian Gray, manipulátor v třpytivém oblaku

dorian 200Už je to více než sto dvacet let, co si svět může přečíst příběh o obrazu Doriana Graye. Mladíka, který si užívá života a díky záhadnému portrétu nestárne. Všechno špatné v jeho životě se odráží v obrazu a on zůstává krásný a neposkvrněný. Švandovo ...

Film

Pí a jeho život aneb Proč začneme s tygrem komunikovat?!

pi a jeho zivotNový film „Pí a jeho život“, jehož režie se ujal oscarový Ang Lee, můžeme poprvé zhlédnout, ve 3D provedení, již pár dní před letošním Štědrým dnem. Chlapec, tygr a moře – to jsou hlavní hrdi...