Je tady nový díl Piana – tentokrát s Markem Hubáčkem
Banner

Je tady nový díl Piana – tentokrát s Markem Hubáčkem

Tisk

piano 200Nedávno jsme vás informovali o talkshow s názvem Piano, která má za úkol ukázat, že i lidé z té nejmenší vesničky mají možnost a schopnost se prosadit a udělat jak sebe tak i svět lepším. My vás v tomto článku seznámíme s dalším hostem – s Markem Hubáčkem, který by vám neměl být cizí. Na podzim 2014 jsme vám s ním přinesli velký rozhovor a věnovali jsme se také jeho kampani s názvem From Czech to Chicago, Creativity Transcends Borders.

 

Talkshow Piano se koná v Baťově vile ve Zlíně a už uskutečněné díly jsou předtočené z července tohoto roku a jsou prezentovány veřejnosti pomocí Youtube kanálu s názvem Fundchaser. Vše je uskutečněno díky Nadaci Tomáše Bati, která nabídla své prostory Baťovy vily, práci stážistů firmy Fundchaser a spojením s moderátorem Jiřím Vedralem.

Název Piano je inspirovaný jak s nádherným pianem, které je v místnosti, kde probíhá natáčení, ale také jistou symbolikou. „Piano je v hudbě symbol pro tichost a naši hosté mají velice silný příběh a dobré projekty, ale v podstatě se o nich neví. Nechválí se, chovají se jako nic a nejsou nijak na očích a tím pádem jsou i oni sami jako piano – tiší, skromní, ale přesto velkolepí,“ vysvětluje otec myšlenky Martin Vítek.

Prvním hostem Piana byla Nina Apolena Křemenová stojící za projektem pro středoškoláky s názvem Baťův studentský klub. Druhá byla studentka Gymnázia Lesní čtvrť Anna Randárová, která se svými spolužáky založila společnost Stay Strong. Další díl patří třiadvacetiletému umělci Marku HubáčkoviTen se chystá představit svou expresionistickou tvorbu Česku. Po úspěchu, který zaznamenaly jeho výstavy v Chicagu, zahajuje sérii výstav pod názvem Co dnes odemkneš, zítra otevřeš, jež postupně zavítá do Zlína, Olomouce, Brna, Ostravy i Prahy.

piano marek hubacek

Marek je talentovaný všestranný umělec ze Zlínska, jehož dílo zahrnuje malby, sochy, fotografie, ale i produkty interiérového designu. Loni dostal výjimečnou příležitost – absolvoval šestitýdenní cestu do amerického města Chicaga, která mu umožnila nejen prezentovat svoje dílo na mezinárodním poli, ale také seznámit se s místními umělci a uměleckými proudy, což nenávratně ovlivnilo jeho další tvorbu.

Markova cesta do Chicaga měla ovšem více cílů, než jen představit českou tvorbu v zahraničí a inspirovat mladého výtvarníka současnou chicagskou uměleckou scénou. Chicago bylo totiž svého času městem, kde žila největší československá menšina v Americe. Právě proto zde najdete českou čtvrť, českou školu, ale třeba i ryze českou hospodu. Marek se tedy vydal také hledat pozůstatky tehdejší české a slovenské kultury, na jejíž kořeny pak navázal prezentací současné mladistvé české kultury prostřednictvím výstav svého rozsáhlého nekonvenčního díla.

Cesta do Chicaga splnila účel a přidala Markovi sílu, zkušenosti, známosti a vliv na jeho současnou tvorbu, která nyní vzniká v rámci Art Studia Šantovka v Olomouci. Do Olomouce přesunul po návratu z Chicaga svoji tvorbu nejen Marek, ale i jeho otec Marcel Hubáček. Společně následně vytvořili značku MAMAHU, jejíž název je složen z prvních slabik jejich jmen. V průběhu příštího roku bude probíhat série prodejních výstav, jež zavítá do řady měst po celé České republice, včetně Prahy a Markova rodného Zlína. Více nejen o ní, ale také o Markovi se dozvíte právě v talkshow Piano.

piano marek hubacek bata

Nový díl talkshow Piano se publikuje vždy druhé úterý v měsíci.

Pro veškeré novinky sledujte Facebook Piano: https://www.facebook.com/pianotalks

Více o Markovi naleznete zde: http://www.kultura21.cz/rozhovory/10285-marek-hubacek-rozhovor

Zdroj foto: Marek Hubáček, Piano


 

Přihlášení



Tomáš Šebek při vědomí, orientovaný, komunikace jasná a srozumitelná. Autentický, naléhavý a hluboce lidský Objektivní nález

Tomáš Šebek je mezi českými čtenáři znám především jako autor reportážních knih z humanitárních misí. V nové knize Objektivní nález: Moje nejtěžší mise však nepředstavuje dramatické příběhy ze vzdálených koutů světa, ale obrací pohled do svého nitra. Vytahuje na světlo nejhlubší zákoutí svého dětství stráveného v nefunkční rodině, osobní selhání, partnerské krize i touhu porozumět sám sobě.

Tajemství lady Antonie. Zakázaná vášeň na dvoře Tudorovců

Edice Klokan nakladatelství Alpress nabízí román pro ženy z historického prostředí Anglie 16. století, kdy vládli Tudorovci. Autorkou je Rebecca Michele, které se povedlo sepsat romantický příběh se zajímavou zápletkou. Tajemství lady Antonie, jak se kniha jmenuje, bude však brzy odhaleno. Knížka je primárně spíše červenou knihovnou než historickým románem, ale to nic nemění na tom, že je napínavá, čtivá a romantická, což potěší každou ženu.

Banner

Videorecenze knih

Hledat

Rozhovor

Jaroslava Lišková Mašková: Při výrobě šperků experimentuji

archiv Jaroslava Lišková MaškováMiluje barvy a ráda recykluje netradiční materiály. Šperky dělá například z kávových kapslí. Při výrobě používá drátky, látky, lana, PET lahve a zbožňuje proces jejich přeměny v originální...

Když odejde od rodiny muž, vzbudí to rozruch a snad trochu pohoršení. Ale co se stane, když se rodinu rozhodne opustit žena?

Krajčířka Eva (Anežka Šťastná) miluje Mánka (Mark Kristián Hochman), avšak navzdory lásce nemohou být tito dva spolu kvůli jejich nerovnému původu. Proto se Eva z trucu rozhodne, že se provdá za kožešníka Samka (Jakub Tvrdík). Jen ať všichni vidí, že ona se nikoho doprošovat nebude!

Čtěte také...

10 lekcí pro postpandemický svět: Na co ještě nejsme připraveni?

Fareed ZakariaPandemie koronavirové choroby covid­19 nám všem obrátila život naruby a na tuto novou realitu bychom si měli zvyknout, tvrdí ve své nejnovější knize světoznámý komentátor a politolog Fareed Zakaria. Podle něho budou ...


Divadlo

Zhudebněná biografie překrásného děcka

200divDo Hradce Králové soustředila své tvůrčí síly dvojice Baláš - Brousek, aby v originálním zpracování mohla na scéně Klicperova divadla znovu ožít smyslná blondýna s ještě smyslnějšími iniciály.

...

Film

38. Letní filmová škola: Na jihovýchod do ráje

letni filmova skola 38. Letní filmová škola v Uherském Hradišti ( LFŠ), která se každoročně koná na přelomu července a srpna, je minulostí. Na Slovácko přilákala přes pět tisíc návštěvníků a řadu významných hostů. Pro výroční cenu Aso...