Maminky samoživitelky pomoc vždy ocení

Maminky samoživitelky pomoc vždy ocení

Tisk

Respondeo perexV rámci programu Pomoc rodinám s dětmi na území okresu Mladá Boleslav pomáhá nezisková organizace Respondeo, z. s. tam, kde je opravdu potřeba. Často se jedná o maminky, které zůstaly na péči o děti samy. S jakými příběhy se sociální pracovnice setkávají, a jak můžou rodinám pomoci? Tady jsou některé z příběhů klientek Respondea.

Když nastane puberta
Od té doby, kdy je ve Filipových pěti letech opustil jeho otec, žije Mirka se svým synem už 10 let sama. Filip je nyní ve složitém věku, je mu patnáct let a Mirčina rodičovská autorita se ukazuje jako nedostatečná. Záhy se objevují první potíže. Filip začal nejprve chodit za školu a protože si ani jeden neuměli v nastalé situaci poradit, Filipovo problémové chování se dále stupňovalo. Vše vyvrcholilo různými krádežemi, v jejichž důsledku byl na 3 roky umístěn do ústavní výchovy.


Přes veškeré útrapy si Mirka ze všeho nejvíc přála, aby mohli být se synem opět spolu doma, a tak se obrátila na Respondeo. S pomocí pracovnice Respondea se za necelý rok podařilo připravit podmínky pro návrat Filipa domů a ukončit jeho nařízenou ústavní výchovu. Nyní je studentem střední školy a jeho chování je na dobré úrovni. Dle Filipových vlastních slov by se do ústavní péče už nikdy vrátit nechtěl a je moc rád, že se mohl vrátit domů.

Respondeo 1

Čtyři děti a pomoc žádná
Když Petra zůstala na čtyři děti úplně sama, nebyla to jednoduchá situace. Otec dětí od nich před rokem odešel a nejevil žádný zájem dále se podílet na jejich výchově ani výživě. Petra byla nejdříve zoufalá, ale poté jí na OSPODu navrhli spolupráci s Respondeem. Pracovnice Respondea Petře pomohla sepsat návrh na rozvod, stanovit výživné na všechny děti a zajistit sociální dávky pro matku. Petře už nyní chodí peníze pravidelně, díky tomu se nedostává do finanční tísně a je schopná zajistit dětem vše, co potřebují.

„Tyto dva příběhy jsou jen špičkou ledovce. Za dobu působení Respondea jsme podobných, bohužel, poznali již stovky. Vždy nás nejvíce potěší, když víme, že se nějaké rodině, které jsme pomáhali, daří i po delší době samostatného fungování dobře,“ říká Mgr. Irena Kešnerová, koordinátorka projektu.

Respondeo 2

O projektu Pomoc rodinám s dětmi v okrese Mladá Boleslav
Posláním projektu je poskytnout odbornou pomoc a podporu rodičům na území okresu Mladá Boleslav při vytváření bezpečného rodinného prostředí, které umožňuje dítěti setrvat v jeho biologické rodině.


Projekt je realizován kontinuálně každoročně od dubna 2015. Od dubna 2018 byl rozšířen i na území Mnichova Hradiště a okolí.


Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Zdroj foto: www.respondeo.cz


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Vsetín

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Robert Rohál nafotil Soňu Drábkovou pro kolekci Tisíc tváří černovlásky

cernovlaska perexPráci fotomodelky si nedávno vyzkoušela Soňa Drábková, členka kroměřížské taneční skupiny M dance crew KM.  Výsledkem je černobílá kolekce Tisíc tváří černovlásky autora Roberta Rohála, která bude během letošního května vystavena v M...


Literatura

Depresivní mrzutý advokát a beznadějný případ – detektivní román Nevědomý svědek

nevedomy svedekI tak lze charakterizovat román Nevědomý svědek italského spisovatele, soudce a senátora Gianrika Carofiglia. Jeho hlavní hrdina – advokát Guido Guerrieri – neprožívá dobré období. Opustila ho žena ...

Divadlo

Drama O myších a lidech se zažere hluboko pod kůži

o mysich a lidech200V sobotu 20. dubna 2013 opanovala zlínské Městské divadlo atmosféra o trochu svátečnější než v jiné soboty. V ten den se konala již čtvrtá letošní premiéra. Poprvé tak diváci měli možnost zhlédnou psychologické drama z pera

Film

Co zajímavého o filmu vyšlo na Slovensku?

200filmZatímco u nás zjišťujeme, že důležité publikace o filmu šíří nakladatelství, která se tímto oborem buď nezabývají jako svým hlavním předmětem zájmu (Host, Academia), nebo se jedná o malé vydavatele, zato s výrazným vkladem nadšenectví (Casablanca, Camera...