Kalendář pro Ozvěnu - nahlédněte do světa neslyšících

Kalendář pro Ozvěnu - nahlédněte do světa neslyšících

Tisk

kalendar perexJiž v minulosti jste na našich stránkách měli možnost seznámit se s činností Nadačního fondu Ozvěna. Nyní můžete podpořit dobrou věc, pokud si objednáte Kalendář pro Ozvěnu na Donio.cz. Kompletní výtěžek z prodeje kalendářů bude použit na pomoc dětem se sluchovým postižením. Nechte se v roce 2024 inspirovat příběhem odvahy, síly a vytrvalosti. Autorkou kalendáře je devatenáctiletá studentka grafického designu Zuzana Lesse, která je od narození neslyšící.

Kalendář jako vhled do světa neslyšících

Každý list v tomto nástěnném kalendáři je nejen výpisem dnů v daném měsíci, ale hlavně vyprávěním silného příběhu. Autorka prostřednictvím kreseb popisuje své vnímání okolí a především emoce, které cítí při interakci se světem slyšících. Ne vždy je to veselé, ale o to je to důležitější.

kalendar 1

Kalendář, který pomocí dárců vznikne, bude mít formát A3. Každý list ponese velkou kresbu autorky, krátké zamyšlení, které s kresbou souvisí a kalendárium daného měsíce.

Ještě více o kalendáři se dozvíte ve videu: 

Nadační fond Ozvěna pomáhá dětem se sluchovým postižením. Pomáhá bezradným rodičům ve chvíli, kdy zjistí, že jejich dítě neslyší. Poskytuje rady jak se zachovat, co zařídit, jak postupovat. Následně přispívá na pomůcky, které jsou velmi drahé a z veřejného pojištění jsou placené jen částečně. Jedině při správném postupu a dostatku financí se povede takové děti začlenit do běžné společnosti slyšících lidí. Za deset let existence se fond stal součástí příběhu více než 200 rodin v ČR.

Peníze na provoz a hlavně pomoc neslyšícím dětem získává od sponzorů, dárců, z různých grantů a z benefičních projektů, které pořádá. Jedním z nich je Kalendář pro Ozvěnu, který vám zde představujeme.

Autorkou kalendáře je devatenáctiletá studentka grafické školy, která od narození neslyší. Díky kochleárnímu implantátu, který dostala v dětství, a nekonečné pomoci okolí, má teď šanci studovat a plnit si své sny.

Více informací o tom, jak fond pomáhá, najdete na www.ozvena.org.

kalendar


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

O výstavách v Asii i exotickém jídle s Tomášem Řízkem

rizek deti perexVýtvarník Tomáš Řízek se vloni na podzim téměř odstěhoval do Asie. Vystavoval tam své obrazy a ilustrace, podnikl několik výtvarných dílen a přenášek. Tak jsme se ho zeptali, jak jeho asijské putování dopadlo. 

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Hana Hindráková pomáhá Africe po svém

hindrakova sperky 200Názor spisovatelky, cestovatelky a bývalé dobrovolnice Hany Hindrákové na rozvojovou pomoc se utvářel dlouho. Kdysi začínala jako nadšený dobrovolník, který chtěl spasit alespoň celou Keňu. Nyní se však přiklání spíše na stran...


Literatura

Kluk, který nikdy nezestárl

200litTo je název útlé knížky vydané v roce 2012 v nakladatelství ČAS.

...

Divadlo

Festival DIVADLO: demonstrace v Rusku, válečné Japonsko i Ingmar Bergman

ljud invasionMezinárodní festival DIVADLO oslaví od 12. do 20. záři v Plzni dvacáté narozeniny. V hlavní části připravil pro návštěvníky do 16. září přes 40 představení předních zahraničních a domácích divadel, v rámci epilogu pak 17. ...

Film

The Amazing Spider-Man: znovu a jinak z pohledu ženy

altSamotná postava Spider – Mana letos slaví padesát let od doby, kdy se představila světu v Marvelovském komiksu Stana Lee a Stevea Ditko. Tenkrát pravděpodobně ještě nikdo netušil, že se pavoučí muž stane takov...