La Realidad de Zlin aneb Zlín očima cizince

La Realidad de Zlin aneb Zlín očima cizince

Tisk

zlin 200Od 13. srpna bude ve zlínském Zlatém jablku k vidění výstava fotografií s názvem La Realidad de Zlin aneb Zlín očima cizince. Stojí za ní především vizážistka Misha Haba, dále fotograf Jan Salač a kameraman Jan Komárek.

 

 

Sama Michaela Haba Carcamo nám o této výstavě a projektu řekla více: „ Myslela jsem na tento projekt už hodně dlouho dobu, přibližně je to asi rok. Chtěla jsem poukázat na make-up z pohledu umění. To byl pro mě takový osobní cíl, protože jsem si chtěla dokázat, že můj koníček dokážu dělat na aspoň poloprofesionální úrovni, aniž bych ho studovala a místo toho studovala úplně něco jiného, co mě vůbec nebaví a nenaplňuje. Záměrně jsem si vybrala budovy Zlína, jelikož tu žiji už šest let a reprezentují kus mého života strávený právě v tomto krajském městě.“

Hlavní důvod těchto fotografií je ukázat pohled na Zlín očima autorky jakožto cizince. Fotek je celkem devět, na každé je model a má udělaný make-up tak, aby korespondoval s budovou a jejím významem pro Zlín v jejích očích. Je důležité zmínit, že hlavní úlohu v make-upu od Mishi hrají třpytky (glitter), které reprezentují její osobu.

 zlin

Jan Salač je talentovaný pětadvacetiletý fotograf, který se věnuje hlavně reportážní fotografii a nevyhýbá se ani portrétům. Misha o setkání s ním říká: „Na Jana Salače jsem narazila v jednom zlínském nočním podniku, kde právě dělal fotoreport, a když jsem následně na internetu viděla jeho fotky právě z té noci, byla jsem nadšená! Když jsem ho uviděla ve stejném podniku znovu, dala jsem se s ním do řeči (hlavně mu chválila jeho fotky ), a poté se zmínila o projektu, který mám v hlavě, a mu se tento nápad zalíbil, slovo dalo slovo a to bylo znamení, že by tento projekt mohl spatřit světlo světa.“

Michaela Haba Carcamo se narodila v Mexiku a žila tam do doby, než se odebrala směr Česko (Zlín). Je jí 24 let, studuje ve Zlíně na UTB, humanitní studium – Angličtinu pro manažerskou praxi. Proč zrovna tady? Její rodiče si mysleli, že to vyjde ekonomicky výhodněji, než v Mexiku, a navíc její táta je Čech (Vsetín). Zmíněný obor studuje, protože to je jedna z mála možnosti studovat tady v angličtině. Původně chtěla studovat úplně něco jiného (kosmetiku – to je její vášeň a hobby), ale v té době ji rodiče v této vizi nepodpořili a poslali ji sem.

Vernisáž výstavy se koná ve středu 13. srpna od 18 hodin ve Zlatém jablku ve Zlíně a bude přístupná celý měsíc.

Zdroj foto: Facebook


 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotograf Pavel Krásenský: „Pokud mám možnost mít v lednici své malé místo, kde si uchovávám usmrcený hmyz, tak je rodina opravdu velmi tolerantní“

200rozV rámci Listopadu, měsíce fotografie na našem webu jsme se rozhodli vyzpovídat i některé české fotografy. Prvním z nich je Pavel Krásenský, jehož ilustrace jste už určitě viděli v nějaké učebnici biologie. Jeho parketou je totiž makrofotografie hmyzu a ...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Hrdinky: Příběhy významných českých žen

hrdinkyNádherná, záslužná a velmi působivá publikace Hrdinky z nakladatelství Euromedia Group už na první pohled upoutá svým vzhledem. Srdce každé feministky, historika, vlastence, ale i každého člověka, který to má v hlavě v pořádku a ctí ty, kdož v životě něco dokázali a...


Literatura

Feynmanovy přednášky z fyziky aneb bible fyzikářů

200litSvětovým bestsellerem v oblasti fyziky jsou bezesporu třídílné Feynmanovy přednášky z fyziky (Lectures on Physics, 1963), které nyní v novém revidovaném vydání přináší českým čtenářům nakladatelství Fragment, jež tak reaguje na jejich poptávku, jelikož p...

Divadlo

Hmyzí revue ve Zlaté kapličce

ze zivota hmyzu perexZáměrem alegorických děl bylo odjakživa nastavovat společnosti zrcadlo a pomocí jinotajů přesně, i když převážně skrytě, poukazovat na palčivé problémy, které jsou ve většině případů přehlíženy. Ve Zlaté kapličce se ale tvů...

Film

Vojenské filmy majora Vláčila

200filmAsociace českých filmových klubů přichystala na podzim 2013 kolekci krátkých filmů, které František Vláčil vytvořil v rozmezí let 1953-1958 během svého nasazení v Československém armádním filmu. Ať Vláčil zpracovával jakékoli téma, snažil se je ozvláštni...