Autorský projekt Martiny Preissové a Dagmar Zázvůrkové s názvem Opravna duší přináší výsledky osobní fúze

Autorský projekt Martiny Preissové a Dagmar Zázvůrkové s názvem Opravna duší přináší výsledky osobní fúze

Tisk

opravna dusi200Hudebně literární pořad s názvem „Opravna duší“ je literárně hudební projekt, ve kterém se zaposloucháte nejen do autorského čtení z knih herečky a autorky Martiny Preissové, ale také do písní zpěvačky a herečky Dáši Zázvůrkové doprovázené Vladimírem Strnadem.

 

Představení je vhodné pro návštěvníky, kteří se chtějí pousmát a také pozapomenout na starosti všedních dnů. Vypravte se společně s námi na místo, kde se pokusíme všem, kteří s námi stráví společný čas, tu jejich duši alespoň na chvíli potěšit. Martininy texty v Dášiných písních a mezi tím povídky a fejetony z knížek “Jak jsem nebyla na lvech” a “Mají v nebi skleničky?” doplní tématická beseda.

,,Spojily jsme se s Dášou tentokrát jako autorky a vytvořily jsme večer, na kterém si vyslechnete výsledky naší fúze. Řekly jsme si, že když spolu s námi stráví diváci hodinu plnou hudby a povídání s trochou humoru, zapomenou na své starosti a svým divím dají chvilku odpočinutí” zve na autorský pořad herečka Martina Preissová a Dáša ji doplňuje: ,,Splnil sen. Martinu jsem si oblíbila už dávno. A teď přišel náš čas. Budeme opravovat duše těm, který si to budou přát. Budeme léčit smíchem, hudbou i slovem.”

opravna dusi1

První uvedení proběhlo 21. února v prostorách Puredistrict. Poté se program přesune do Malostranské besedy.

Více informací: www.puredistrict.cz/eventy.


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor - Henrich Šiška

heno 200Rozhovor - Henrich Šiška alias Heňo
„Nejsou všechny věci jenom tak, jak vypadají.“

...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Koncerty, okupační výstava, běh pro mír i symbolické uctění památky padlých civilistů. NeverMore 68 připomene události 21. srpna 1968

NeverMore68 200Ke každoročním vzpomínkovým akcím k výročí událostí 21. srpna 1968 letos přibude koncert NeverMore 68 na pražském Výstavišti, který poukáže na paralelu s ruskou okupací Ukrajiny a připomene, že historie by se neměla opakovat. Akce nabídne koncerty českých a ukrajinských...


Literatura

Star Trek: Původní série

star trek 200Právě jsem se vrátil z hvězdného cestování s přátelskou federativní lodí Enterprise. Za svého pobytu na této lodi jsem se seznámil s hlavními členy posádky, se kterými jsem byl společně v mnoha ...

Divadlo

Zveme vás na komedii Na Zlatém jezeře

na zlatem jezere200V loňském roce měla premiéru divadelní hra, Na Zlatém jezeře se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem v hlavních rolích.

...

Film

ČT nachystala nový kanál pro děti a na něm Děsivé dějiny

Desive dejiny CTD 200Česká televize už láká zájemce jak na kanál speciálně sportovní, tak speciálně zpravodajský. Na konci srpna zprovoznila další, určený především dětem: ČT :D (a ponechme stra...