Pestrá vystoupení cvičenců a cvičenek České asociace Sport pro všechny na XVII. všesokolském sletu

Pestrá vystoupení cvičenců a cvičenek České asociace Sport pro všechny na XVII. všesokolském sletu

Tisk

Slet perexV týdnu od 30. června do 5. července 2024 probíhala v Praze největší oslava sportu pro všechny ve světě, XVII. všesokolský slet. Zhruba 20 000 cvičenců z Česka i ze zahraničí, například z USA, Brazílie, Německa a Rakouska, vystoupilo během sletového týdne na pódiích a na plochách stadionů. Česká asociace Sport pro všechny připravila pro Slet hromadnou koedukovanou skladbu dospělých, velkou pódiovou skladbu dětí a mládeže, další dvě skladby na menší pódia pro cvičence zlatého věku 50+ a v neposlední řadě nabídla také zajímavý workshop.

 

Slet logo

Celkem třikrát se konalo vystoupení velké pódiové skladby dětí a mládeže s názvem „Discopříběh“ u Tyršova domu, z toho dvakrát na venkovní ploše a jednou v tělocvičně, kam organizátoři program operativně přesunuli vzhledem k nepřízni počasí. Tato energická skladba, kterou si děti i jejich vedoucí v celkovém počtu 150 cvičenců a cvičenek velmi užívali, vyvolala vždy vřelou odezvu publika, které si hity Michala Davida s nadčasovými texty zpívalo společně s vystupujícími. Autorky choreografie Martina Mlýnková, Jana Valentová a Lucie Havránková neskrývaly své dojetí nad tím, s jakým nasazením děti skladbu předvedly.

Slet 1

Naši dospělí cvičenci a cvičenky se prezentovali hned v několika skladbách a na různých místech. Pódiovým skladbám „Inter-Gym-Net" autorů Vilémy Novotné a Jaroslava Sauera a „Na moři a na pláži" od Aleny Přehnilové, Radky Hrubé a Miroslava Zítka patřila pódia na Staroměstském náměstí a na náměstí Míru. Po vystoupení na náměstí Míru přišla zástupce ČASPV pozdravit zastupitelka Prahy 1 Mgr. Eva Špačková a tanečník Jindřich Panský, který působí například v souboru Losers Cirque Company a jehož maminka Šárka je jednou z vystupujících ve skladbě Na moři a na pláži. Nutnou podotknout, že obě vystoupení, která již byla úspěšně prezentována v rámci festivalu Golden Age na Krétě a na Madeiře, se divákům velmi líbila a vtipné choreografie je pobavily.

Slet 4

Lektorky Viléma Novotná a Alena Hozáková připravily workshop „Gymnastika pro každý den". Jejich cvičení s hudbou a s náčiním vtáhlo do děje diváky na Staroměstském náměstí. Zájemci si zde mohli vyzkoušet manipulaci se síťkami a se zátěžemi. Cílem lektorek bylo ukázat, jak pestré mohou být lekce na rozvoj tělesné i psychické zdatnosti.

Nejpočetnější skupinu tvořili cvičenci a cvičenky hromadné skladby „Příběhy léta“ autorů Vilémy Novotné, Ivety Holé a Jaroslava Sauera. Jejich vystoupení, které patřilo k tomu nejlepšímu, co bylo na Sletu k vidění, bylo součástí pátečního II. PROGRAMU HROMADNÝCH SKLADEB A SLAVNOSTNÍHO ZAKONČENÍ SLETU ve Fortuna Aréně v pražském Edenu a provázely ho známé melodie s letní a plážovou tématikou. Z diváckého hlediska působily atraktivně nejen prostorové změny, ale také rozdělení 350 cvičenců a cvičenek do tří prolínajících se celků se třemi druhy náčiní. Část žen cvičila s praporci, další měly batůžky a piknikovou podložku barevně sladěnou s úbory, muži obratně manipulovali s plastovými rourami. Celkový dojem umocňovalo precizní provedení a radostné nadšení zářící z tváří všech cvičících. Odezva publika byla velmi vřelá, celé vystoupení bylo provázeno vytleskáváním a na závěr odměněno bouřlivým potleskem. Vysoké hodnocení a obdiv získala tato skladba, jejíž finální podoba stojí na stovkách hodin nácviků a dalších příprav, rovněž od vedení České obce sokolské.

Slet 3

Nejen účastníkům a tisícům návštěvníků, kteří sledovali vystoupení na stadionu v Edenu či na pódiích, ale i dalším statisícům diváků u televizních obrazovek tak organizátoři Sletu připravili báječnou podívanou s nezapomenutelnými zážitky. Těší nás, že i Česká asociace Sport pro všechny byla součástí této mimořádné akce a že je v našich řadách stále dost nadšenců, kteří mají radost z pohybu a touto cestou motivují ostatní.

Slet 2

Děkujeme všem, kdo se podíleli na přípravách a realizaci naší účasti, zejména však cvičencům a cvičenkám, kteří nás na XVII. všesokolském sletu důstojně reprezentovali.

www.caspv.cz 


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Václav Upír Krejčí: „Nejhůř se pracuje s blbcem…“

upir krejci 200Václava Upíra Krejčího myslím netřeba představovat. Upír Krejčí zastává tolik funkcí - komik, herec, scenárista, spisovatel, dramaturg, textař (o sobě ale říká: „Spíše veršovatel, textař je moc silné slovo. Ale mé tex...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Přestaňte zapomínat! Ve Škole paměti Vám řeknou, jak na to…

spolChtěli byste si konečně zapamatovat telefonní čísla na své blízké? Chcete se rychle naučit cizí jazyk? Potřebujete si v krátkém časovém úseku zapamatovat hodně informací? V tom případě na nic nečekejte a přihlaste se do kurzu Školy paměti! Za pouhé dva dny Vám ...


Literatura

Camilla Läckberg je zpět

carodejnice200Švédská spisovatelka se vrací mezi české čtenáře s desátým příběhem řady, ve které se potkáváme s Erikou Falckovou a Patrikem Hedstömem, jejich rodinou, kolegy a přáteli. Desátý příběh je také nejrozsáhlejší, který jsme zatím v této sérii ...

Divadlo

Dorian Gray, manipulátor v třpytivém oblaku

dorian 200Už je to více než sto dvacet let, co si svět může přečíst příběh o obrazu Doriana Graye. Mladíka, který si užívá života a díky záhadnému portrétu nestárne. Všechno špatné v jeho životě se odráží v obrazu a on zůstává krásný a neposkvrněný. Švandovo ...

Film

Festival francouzských filmů představí i koprodukční díla

FFFOd středy 21. listopadu do středy 28. listopadu 2018 se v Praze (a rovněž Brně) představí v pořadí již 21. FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU. Nabídne široký výběr uváděných titulů, od těch, které se v českých kinech už uvádějí (či teprve uvádět budou), až k těm ně...