Trienále Dům umění II nabídne zajímavý doprovodný program
Banner

Trienále Dům umění II nabídne zajímavý doprovodný program

Tisk

trienale200Diskuzi o současné umělecké scéně, komentované prohlídky výstav Zlínský salon a Obsese nebo site-specific inscenaci nabídne návštěvníkům doprovodný program k trienále Dům umění II, které pořádá Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně.

 


„Tématem letošního trienále Dům umění, které se prolíná výstavami i doprovodným programem, je život umělce. V úterý 3. října od 17 hodin v budově 61 pořádáme diskuzi UMĚNÍ DNES na téma postavení umělců v dnešní společnosti. Na debatu jsme pozvali autory napříč uměleckými disciplínami - Martina Čadu a Janu Kapelovou za oblast výtvarného umění, herce z Městského divadla Zlín Radovana Krále, akordeonistu Vojtěcha Szabó, Lenku Loch za design, filmový a reklamní průmysl přiblíží Jonáš Vacek. Programem bude provázet Jakub Vilímek, žurnalista DVTV,“ pozval na akci Václav Mílek, ředitel Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Umeni dnes diskuze k trienale Dum umeni II

Blíže se seznámit s výstavami mohou zájemci prostřednictvím komentovaných prohlídek. Výstavou Zlínský salon v budově 61, jež představuje tvorbu padesátky umělců a umělkyň, kteří se v roce 2009 zúčastnili Zlínského salonu mladých, provede v úterý 10. října v 17 hodin její kurátor.

Komentovaná prohlídka výstavy Obsese v budově 14, která se zaměřuje na stírání hranic mezi uměním a životem a představuje uměleckou tvorbu jako každodenní praxi i nutkavou posedlost, se uskuteční v neděli 15. října v 17 hodin s kurátorem Milanem Mikuláštíkem a jedním z vystavujících autorů, Lubošem Plným.

V úterý 31. října v 10 a 17 hodin proběhne v budově 61 divadelní performance UMĚNÍ BEZE SMYSLU připravené přímo na míru areálu bývalé tovární haly. Zpověď současné generace v podání Andrei Uhlík Bereckové, Terezy Hrabalové, Anny Randárové, Petra Ťopka s hudebním doprovodem Libora Macháčka, připravil Jan Janča a Petr Nýdrle.

Umeni beze smyslu performance k trieanale Dum umeni II

Na výstavy Zlínský salon a Obsese, které jsou nyní k vidění v budově 61 a ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do 5. listopadu, naváže v druhé polovině listopadu poslední část trienále Dům umění II výstava Salon L. Š.

Více informací na www.galeriezlin.cz.


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Mandrage: „Někteří tomu říkají komerce, já to nazývám propagace“

altSkupina Mandrage válcuje rádia s hity Šrouby a matice či Hledá se žena a sami jsou zatím válcováni fanoušky. Jejich Anděl za nejlepší hudební skupinu je používán jako činka a nepochybně jsou skvělá banda. Ostatn...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

V Roudnici nad Labem se koná prodejní výstava děl Juraje Szedláka

roudnice perexMěstskou knihovnu Ervína Špindlera v Roudnici nad Labem všichni čtenáři z ústeckého kraje velmi dobře znají. Věhlas si zařízení získalo především díky tomu, že každý měsíc poskytuje své prostory regionálním umělcům. Nejen čtenáři, ale také ši...


Literatura

Ruta Sepetys – V šedých tónech

ruta 200Knih o německé ohavnosti během 2. světové války bylo napsáno dost, o té sovětské však nikoliv. Málokdo ví, jaké násilné činy a zrůdnosti se páchaly za krutovlády Stalina na občanech Pobaltských států. Kniha referuje o strašlivé tragédii 20. století, kter...

Divadlo

Sedm známých osobností věnovalo šest zážitků a jeden obraz do unikátní charitativní online aukce pro Divadlo Viola

Viola200Tereza Kostková, Miroslav Donutil, Václav Vydra, Jiří Dvořák, Ivo Kahánek, Marek Eben, Jiří Anderle. Oblíbení a vítaní hosté na jevišti Divadla Viola se spojili, aby společně s aukční platformou Arts Bay a Prague Business Clubem pomohli legendární uměl...

Film

Současnost a budoucnost jezera Kökenúr

altPražské kino Aero má za sebou úspěšně 6. ročník filmového festivalu FLIM-Festivalu tibetských filmů a filmů o Tibetu. Pokud chcete jít za zábavou, která se skutečně vymyká mainstreamovým proudům, pak je to tato podívaná. A dokonc...