Hvězdné karty Lindy Goodman

Hvězdné karty Lindy Goodman

Tisk

hvezdne karty perex"Jakou píseň touží slyšet tvé srdce?" ptá se autorka Crystal Bush ve své knížečce u Hvězdných karet. Pouhých 33 kartiček s odkazem na astrologii, numerologii a s přímostí, s níž uznávaná astroložka Linda Goodman pracovala celý život. Musím se přiznat, že odkaz Lindy Goodman prostudovaný nemám, ale pokud Crystal Bush vzala to základní, co jí Linda vštípila a dala pouze do této knížečky, musí to být obrovský objem moudrosti a logického uvažování nad čísly, symbolikou, historií a archetypy.

Pokud Vás tyto karty uhranou, rozhodně se po známé astroložce Lindě Goodman začněte pídit, pokud ji již neznáte.

I kdyby toto byla jen kostra základů – je obrovská. A zdánlivě nenápadné ilustrace na kartách jsou nenápadné opravdu jen na první pohled.

Jako první text…

…tím jsem začínala, protože obrázky karet nejsou z těch, které bych chápala na první pohled, takže mé první výklady zůstaly u textů a u přemýšlení nad pročítáním knížky. 

Jako druhé obrázky…

… jejich archetypy jsou jednoduché, hranaté, prudce moderní, což není tak úplně můj styl, ale pro koho ano – parádní! Elegantní, pěkně graficky zpracované a svým způsobem i vzdušné, probouzející pocit duševní i duchovní svobody. Po některých výkladech skutečně přichází informace, která čiší opravdu jen z obrázků. Karty ilustroval Frank Riccio. 

Co ale nejvíce oceňuji, je opravdu kniha – kdy je mi někdy i líto, že toto téma není rozepsáno na několik stran do pořádně tlusté publikace. A klidně i těch ilustrací bych si užila víc, ono mnohdy jsou ta témata na kartách tak složitá, rozvětvená, že je škoda, že jsou vyobrazena jen jedním výjevem.

Takže na jednu stranu – úchvatné, když do Hvězdných karet vklouznete hlouběji, což vyžadovalo v mém případě dost času.

Na druhou stranu – když už do nich vklouznete, možná začnete litovat, že toho všeho není víc a je to jen povrch něčeho mnohem hlubšího a moudřejšího.

Nu což, je to příležitost najít si Lindu Goodman a její díla, nebo se začít zajímat hlouběji o astrologii či numerologii.

Pro každodenní výklad nebo posezení nad kartami to ovšem bohatě stačí. Informací dostanete velmi mnoho, hlubokých a jasných. Jak s nimi naložíte, uvidíte…. A potvrzuju, že to, co se v kartách jemně dozvíte, je skutečně to, co chce zpívat vaše duše. Karty navádí k čemukoliv, jen abyste se dostali k tomu poslání, ke kterému jste na Zemi byli vysláni. 

Kniha a 33 karet s astrologií a numerologií. S tímto karetním kompletem můžeme hledat právě tyto odpovědi…

hvezdne karty

O autorce:

Crystal Bush, blízká přítelkyně a důvěrnice Lindy Goodman, chtěla tímto dílem vzdát hold nejoblíbenější astroložce Ameriky. Společně s výtvarníkem Frankem Ricciem, který za své ilustrace obdržel nejedno ocenění, vytvořila tyto Hvězdné karty, jejichž okouzlující výtvarná stránka a láskyplné interpretace vám pomohou znovuobjevit vše, co nás Linda učila.

Vydalo nakladatelství Synergie, www.synergiepublishing.com, vydání druhé, 2020


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Moje profesní dráha? To je velice pestrý způsob života se všemi pro a proti, říká Tomáš Netopil

tomas netopil 200Šest hudebních večerů slibuje letošní ročník hudebního festivalu Hudba v zahradách a zámku Kroměříž 2015. Zahajovacím koncertem bude 21. června uvedení slavné kantáty Carla Orffa Carmina Burana v provedení Filharmonie Bohuslava Martin...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Potřebujete oddech od technologií? Zkuste Digitální minimalismus

digitalni-minimalismus 200V nakladatelství Melvil vyšla další kniha Cala Newporta. Po bestselleru Hluboká práce je zde Digitální minimalismus s podtitulem Zkroťte návykové technologie a získejte zpět svůj čas a koncentraci.

...

Literatura

Svět se změnil. Ale jinak, než se očekávalo

Fialová

Píše se rok 2159. Téměř před sto lety se lidé uložili ke spánku, aby přečkali ekologickou krizi, která na Zemi zavládla. Ti šťastnější pokračovali ve svém životě ve vesmírných stanicích. Ti d...

Divadlo

Městské divadlo v Mladé Boleslavi uvádí legendární hru bratří Mrštíků Rok na vsi

rok na vsi200V režii Zdeňka Bartoše a v dramatizaci Miroslava Krobota uvádí už od letošního prosince Městské divadlo v Mladé Boleslavi hru bratří Mrštíků Rok na vsi. V inscenační úpravě režiséra a Kristýny Čepkové se představení prakticky celý soubor. Kr...

Film

Do kin se řítí dobrodružný film pro celou rodinu Bella a Sebastián: Nová generace

BELLE-ET-SEBASTIEN200Hlavní hrdinové 10letý chlapec a velký bílý pes prožijí nezapomenutelné prázdniny, které oběma změní život. Vysoké hory, divoká zvířata, tajné jeskyně, temné lesy, ale i silná auta řítící se horskými průsmyky, paragliding a lanovk...