Hejbněte kostrou na rodinném festivalu Pigyáda v Milovicích
Kultura21.cz

Hejbněte kostrou na rodinném festivalu Pigyáda v Milovicích

pigyada 200O víkendu 21.- 22. května proběhne rodinný festival Pigyáda v zábavním Parku Mirakulum ve středočeských Milovicích. Tématem letošního ročníku je Hejbni kostrou, pestrý program bude zaměřen především na zdravý pohyb a různorodé sportovní disciplíny. Prasátka Pigy a Lily zde zahájí svou letní roadshow, během které navštíví oblíbené zábavní parky a rodinné dovolenkové destinace po celé České republice.

„Na Pigyádě se návštěvníci mohou těšit na ukázky a workshopy věnované sportům jako jsou fitdance, florbal, rokenrol či mažoretkový sport, jejichž prostřednictvím si děti budou moci daný sport zábavnou a bezpečnou formou vyzkoušet, a to pod dohledem opravdových profesionálů,“ uvádí Zdeňka Chocholoušová, manažerka dětských produktů Active Radio. Pro děti jsou dále přichystané doprovodné pohybové aktivity, jako např. skok do dálky a mnoho dalšího.

pigyada1

Chybět nebudou ani tradiční koncerty, kouzelnická a divadelní představení nebo soutěže. „Programem Pigyády návštěvníky provedou kouzelníci Jakub Koutský a Mišuge, kromě plyšových prasátek Pigy a Lily na pódiu vystoupí mladé zpěvačky a vítězky soutěže Chci tě Slyšet Karolína Čížková a Nella Zámková, cvičitelka Hanka Kynychová nebo jeden z nejúspěšnějších českých iluzionistů Pavel Kožíšek. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na interaktivní zpívané divadélko s Culinkou či humornou hudební show Mlsotkové,“ doplňuje Zdeňka Chocholoušová.

pigyada 2

Program na oba dny:

10:30 – 11:10 Culinka (zpívané divadélko pro nejmenší)
11:15 – 12:00 Program Hejbni kostrou

  • Po-Bo Dance (ukázka a workshop)
  • Florbal (ukázka a workshop)
  • Jsme děti rokenrolu (ukázka a workshop)
  • Mažoretky (ukázka a workshop)

12:00 – 12:30 Pigy a Lily zahajují Pigyádu s kouzelníky Jakubem Koutským a Mišuge
Mini koncert prasátek Pigy a Lily
Zpěvačka Nella Zámková (vítězka soutěže Chci tě slyšet v kategorii Pigy)
12:30 – 13:15 Sladké představení Mlsotkové
13:20 – 14:00 Program Hejbni kostrou

  • Po-Bo Dance (ukázka a workshop)
  • Florbal (ukázka a workshop)
  • Jsme děti rokenrolu (ukázka a workshop)
  • Mažoretky (ukázka a workshop)

14:00 – 14:30 Show kouzelníka Mišuge „Hořící hasič“
14:30 – 15:00 Zábavná show s Pigy a Lily, kouzelníkem Jakubem Koutským a ptákem Léééňou
15:00 -15:30 Zpěvačka Karolína Čížková (absolutní vítězka soutěže Chci tě slyšet) – SOBOTA / Hejbni kostrou – Cvičení s Hankou Kynychovou – NEDĚLE
15:30 -16:30 Kouzelník Pavel Kožíšek: Cesta kolem světa
16:30 -17:00 Velké loučení prasátek Pigy a Lily s dětmi

pigyada plakat

Vstupenky bude možné pořídit pouze na místě, cena jednodenní vstupenky pro jednu osobu činí 300 Kč.


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

Nejen českou premiéru komedie M.A.S.H chystá Vršovické divadlo MANA, říká Věra Mašková

mana 200Rozvolňování po éře covidové pandemie je znát na koncertech, klubech a divadlech. Konečně! Také Vršovické divadlo MANA připravilo program, které nabídne třeba už v červnu na Letní scéně v Heroldových sadech. "Doufám, že našim divákům nabídneme to, co ...

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Čtěte také...

Jak na zdravé zuby: Přírodní léčba a péče o chrup

zubyNakladatelství Euromedia Group vydalo knihu Jak na zdravé zuby, kterou nepochybně všichni oceníme. Německý lékař Dominik Nischwitz srozumitelně a poutavě vysvětluje všechno to, co vám v zubní ordinaci většinou neřeknou, ať už z nedostatku času či z jiných důvodů.

...

Literatura

Mašinka Tomáš a její příběhy na dobrou noc

masinka tomasek 200Mašinka Tomáš, kterou děti znají také z televizní obrazovky, žije na ostrově Sodor, který je rájem vlaků. Ostrovem křižují koleje, na pobřeží stojí veliké depo a přístav, kromě mašinek a vagonů tu žijí i další stroj...

Divadlo

Jidáš Noid Bárta Superstar

Jesus perexPředstavení oblíbeného muzikálu Jesus Christ Superstar se po několika letech opět vrátilo na divadelní prkna. Od roku 2010 jej mohou diváci zhlédnout na pódiu Hudebního divadla Karlín.

...

Film

16. Festival francouzského filmu

200filmOd 21. do 27. listopadu promluví plátna vybraných kinosálů v Praze (Lucena, Světozor, Kino 35, CineStar Anděl), Brně (Scala) a Českých Budějovicích (Kotva) jazykem vzdělanců a zamilovaných. Již šestnáctý Festival francouzského filmu opět nabízí rozman...