Karty v praxi: Kyle Gray – Lily Moses: Andělé a předkové
Kultura21.cz

Karty v praxi: Kyle Gray – Lily Moses: Andělé a předkové

IMG 20220206 121310 - kopie 2Jak v praxi můžeme využít sadu karet věnovaých tématice předků, pomocníků a duchovních průvodců?

Podíváme se na to, jak takový výklad může vypadat a co si z něj vzít do všedního dne!

 

Zacházíme tu nejen do oblasti předků a andělů, ale také archetypů, které jsou obecně přijímány jako zdroje moudrosti a vedení: šamani, léčitelé, mudrci, bojovníci. Také jsou ve hře zvířecí archetypy nebo symbolika ročních období.

S kartami si pak můžeme pracovat různými způsoby, které jsou popsány v knížečce, stejně jako informace o původu karet, o jejich poslání, které čtenáře ještě více svátečně naladí… Ale můžeme klidně volit výklad podle svého vlastního uvážení a intuice, třeba si rozdělit karty podle témat či okruhů, anebo pracovat jen s ročními obdobími.
Nebo si vytáhnout nejprve roční období, ve kterém se nacházíme a hledat obecnou odpověď v něm. A pak přikládat další karty podle tématu, které řešíme.

Také lze brát celé karty, celé texty, nebo jen části… všechno můžeme nechat na náhodách, které k nám dovede naše vnitřní naladění.

Jaro… „Přijměte blížící se změnu. Dovolte, ať se vaše sny stanou skutečností.“
Vstupujeme s touto kartou do prostoru, kde je možné nechat ožít své plány. Kdy musíme tyto plány ukázat světu, aby… se stalo to, co potřebujeme.

Fajn.. Další karta:

Paní: „Užívejte si růst a sbírejte plody.“ Sklízejte, co jste zaseli… ale také se dívejte na to, co v tuto chvíli máte, protože právě TO (tady a teď, současná situace) je plodnou půdou…

V tuto chvíli mne napadá, nemají-li pro mne karty přesnější směr… vím, od čeho se odrazit, ale kam se dívat, kterým směrem se rozběhnout?

„Přivítejte s otevřenou náručí příležitost přijímat a dávat lásku.“ Je to karta anděla, který tvrdí, že máme nyní jít cestou laskavosti, zaměřit se na vylepšování vztahů kolem sebe, na jejich probírku i čištění tak, aby ta láska kolem nás mohla proudit.

A poslední karta je o Důvěře v neznámé….

Co si z toho v praxi vzít?

V této jarní situaci máme využít možnosti zasít nové nápady, které by měly mít základ v tom, co už máme. Nebo v tom, co se nám nyní vysype do náruče jako reálný výsledek. Vzít ho a začít ho znovu přetvářet. Vzít jako základ svého života to, co máme nyní… a pomůžeme si tím, že přestaneme řešit hlouposti a zášť, ale budeme kolem sebe pěstovat dobrou náladu a lásku, možná i lidsky rozhazovat sítě a přijímat i to, co neznáme, nebo co je zcela nové, protože právě tam může ten úspěch začít růst.

Jo! Parádní karty.

Tak vám zcela jistě ukáží jiný příběh, ale pro začátek to stačilo!

O kartách Andělé a předkové:

Tyto karty vám pomohou navázat spojení s průvodci, jimiž jste obklopeni a kteří s vámi chtějí sdílet své poznání, aby vám pomohli k uzdravení a změně. Představují klíč k nesmírné, léčivé moudrosti…

IMG 20220206 121310 - kopie 2

Hodnocení: 85 %

Originál: Angels and Ancestors Oracle Cards

Auroři: Kyle Gray - Lily Moses

Vydalo nakladatelství Synergie PublishingSE, 2021, www.synergiepublishing.com


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

Genny Ciatti: Mám horkou italskou krev

Genny Ciatti 1 perexSympatická zpěvačka a herečka s italskými kořeny Genny Ciatti Vám v následujícím rozhovoru prozradí, jak se jí líbí její role v muzikálu Srdcový král, který měl v září premiéru v Divadle Kalich, a jaké jsou její plány na blí...

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Čtěte také...

Toltéci a my: Láska, vztahy a přátelství

laska vztahy a pratelstvi 200O mimořádné oblíbenosti toltécké tradice a moudrosti hovoří i fakt, že kniha Láska, vztahy a přátelství vyšla v lednu v češtině již potřetí. Předavatelem učení starých Toltéků je Don Miguel Ruiz.

...

Literatura

Pan Mercedes aneb psychologická krimi podle Stephena Kinga

mercedes 200Stephen King patří k nejuznávanějším a nejslavnějším spisovatelům světa a každý jeho nový román (ale i reedice nějakého dřívějšího) se stává celosvětovou událostí. Své bohaté čtenářské základně už nemusí nic dokazovat, přesto neusíná na vavřínech...

Divadlo

Lordi v Českých Budějovicích byli famózní, skvělí a vysloužili si aplaus - fotoreportáž

Lordi perexNáš fotoreportér Rudolf Hojdar nafotil sérii snímků z českobudějovckého vystoupení souboru Lord of The Dance, které se konalo 27. února 2014 v Budvar Aréně. Ačkoliv časový prostor k pořízení fotografií byl, dle pokynů pořadatelů, velmi krátký, můžeme se díky...

Film

DVD Z NFA

nfa perexNÁRODNÍ FILMOVÝ ARCHIV záslužně vydává – zpravidla v rekonstruované podobě – klasická díla české kinematografie. Dosud převažovaly hrané filmy (např. Takový je život, Extase, Krakatit, Černý Petr, Adéla ještě nevečeřela…), vyskytly se shrnující ...