Spánkem ke zdraví
Banner

Spánkem ke zdraví

spankem ke zdravi 200V červnu vydalo nakladatelství Anag příručku Kathariny Lederle Spánkem ke zdraví s všeříkajícím podtitulem Zlepšete svůj spánek, zlepšete své zdraví. Spánkem strávíme téměř třetinu svého života, tak by nás měl zajímat. A tahle kniha nám o něm poví mnohé!

Autorka je odbornice

Doktorka Katharina Lederle je specialistka v oboru lidského spánku a fungování biologických hodin, která se věnuje především lidem trpícím problémy se spaním. Je zakladatelkou Somnie, organizace pro výzkum spánku a terapii spánkových poruch, v níž se velký důraz klade na osobní přístup ke klientům a jejich potřebám. Spolupracovala s řadou organizací zaměřených na oblast spánku, například s Clockwork Research, kde ve věci spánku a únavy radila firmám po celém světě.

Konzultační služby zaměřené na kvalitu spánku poskytuje i řadě dalších organizací. Veškerými svými aktivitami se snaží pozvednout všeobecné povědomí o důležitosti zdravého spánku, věnuje se individuálnímu poradenství a terapii, organizuje spánkové workshopy a pořádá vzdělávací přednášky, jejichž cílem je pomoci lidem dobře spát a cítit se skvěle.

Co v knize najdeme?

Kniha je velmi přehledně rozdělena na čtyři základní části, konkrétně 1. Spánek: Seznamte se, prosím, 2. Proč je zdravý spánek tak důležitý, 3. Když se spánku nedaří, 4. Zdravé spánkové návyky jako součást každodenního života. Samozřejmostí je Úvod, Závěr, Terminologický slovníček, Zdroje, Rejstřík a pár slov O autorce.

Kvituji s povděkem, že autorka kontinuálně zdůrazňuje, že spánek je nedílně spjat se třemi pilíři zdraví, tedy s fyzickým zdravím, mentální výkonností a emoční pohodou. Taky se mi líbí členění, jak na konci kapitoly nabízí ve zkratce to nejdůležitější pod odstavcem s názvem Sečteno a podtrženo. Nebo že místy narazíme na odstavec Dobrá rada, který přidává tipy nebo informace navíc. Autorka navíc sama říká, že člověk je tvor individuální, a tudíž to, co funguje u jednoho, nemusí fungovat u druhého. Je na konkrétním člověku, co vyzkouší a co se mu osvědčí, ale tato kniha nám dává profesionální rady, jak pracovat se spánkem a zlepšit jeho kvalitu.

Proč si tuto příručku přečíst?

Spánek k našemu životu a zdraví neodmyslitelně patří a ne každý pod tíhou starostí a tohoto moderního šíleného světa spí tak dobře, jak by chtěl. To se může změnit i právě díky této příručce, kde lépe pochopíte, jak spánek funguje a co můžete změnit, abyste se lépe vyspali. Tak proč to nevyzkoušet?

spankem ke zdravi

Název: Spánkem ke zdraví
Autor: Katharina Lederle
Žánr: naučná literatura, zdraví
Originální název: Sleep Sense: Improve Your Sleep, Improve Your Health (2018)
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2021, brožovaná vazba
Počet stran: 240
Hodnocení: 90 %

https://www.anag.cz/spankem-ke-zdravi-zlepsete-svuj-spanek-zlepsete-sve-zdravi/pA91.5867/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

I když to tak nevypadá, jsem v podstatě velký introvert, říká zpěvák a muzikálový herec Radim Schwab

radim schwab perexMá za sebou slušnou řádku rolí v pražských muzikálech, ale v poslední době i několik koncertů, kde on je hlavní hvězdou. Ohromnou příležitostí předvést své kvality naplno se pro brněnského rodáka a absolventa JAMU Radima Schwaba...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Láska k nedokonalým věcem

laska k nedokonalym vecem200V říjnu nás nakladatelství Jota oblažilo další moudrou knihou zenového mistra, tentokráte Jihokorejce Haemina Sunima. Malá knížka s velkými moudry nese název Láska k nedokonalým věcem a podtitul Jak přijmout sama ...


Literatura

Dívka, která musí zemřít

divka-ktera-musi-zemrit200Před několika týdny se v Praze objevil švédský spisovatel David Lagercrantz, aby představil svou novou knihu. Dívka, která musí zemřít je podle jeho slov posledním dílem série známé pod názvem Milénium. Co pro čtená...

Divadlo

Burani slavnostně otevřeli novou divadelní sezonu

VýstřižekDivadlo BURAN TEATR je už hodně let součás...

Film

Atlas mraků: touha po svobodě, důstojnosti a pravdě ovlivňuje lidský život

atlas mrakuU počátku filmu Atlas mraků stála mnohovrstevná kniha Davida Mitchella, která nyní vyšla také u nás, dokonce již ve druhém vydání. Film stejně jako kniha souběžně splétá celkem šest příběhů, časově i...