Toltéci a my: Láska, vztahy a přátelství
Kultura21.cz

Toltéci a my: Láska, vztahy a přátelství

laska vztahy a pratelstvi 200O mimořádné oblíbenosti toltécké tradice a moudrosti hovoří i fakt, že kniha Láska, vztahy a přátelství vyšla v lednu v češtině již potřetí. Předavatelem učení starých Toltéků je Don Miguel Ruiz.O autorovi

Don Miguel Ruiz (* 1952, Mexiko) je mexický spisovatel, autor knih o neošamanismu, spiritualitě New Age, a také mistrem tradičního tajného učení starých Toltéků. Spisovatel pořádá přednášky na téma Čtyři dohody po celém světě, cestuje do posvátných míst. V roce 2012 navštívil Českou republiku, kde na toto téma přednášel i se svým synem.

Mezi jeho významné knihy patří dílo Čtyři dohody, ve kterém autor rozvíjí myšlenku, že osobní svobodu lze získat jen tehdy, pokud se zbavíme dohod a přesvědčení, která jsme uzavřeli se sebou a ostatními lidmi. Tím se jinak v každém vytváří omezení a nespokojenost.

Co v knize najdete?

Láska je všechno. Alespoň podle Toltéků. Kéž bychom to tak vnímali i my. Toltécká tradice též praví, že k naší pravé povaze nás povede trojlístek štěstí, svoboda a láska. Autor na základě čtyř dohod rozpracovává a ukazuje nám na nejrůznějších příkladech a příbězích podstatu lásky a podstatu vztahů.

V několika krátkých, ale výživných kapitolách a příbězích nás mimo jiné naučí, proč představa dokonalosti vede k sebeodmítání, proč snaha ovládat druhé ničí naše vztahy, připomeneme si, že láska není jen sex a poučí nás, jak odpouštět sobě i druhým. To vše a mnohem víc!

Láska je všechno

Kniha obsahuje hutné myšlenky, přesto podávané srozumitelnou formou. Co velmi obdivuju je to, že se k nim můžete vracet a třeba objevíte zase něco nového, nebo něco, co zrovna potřebujete slyšet, navnímat. Vztahy jsou pro nás nepostradatelné a neměli bychom je brát za samozřejmost, ale žít v harmonii sami se sebou. Všem, kdož hledají a bádají nad vztahy nebo i sami nad sebou, vřele doporučuji tuto knihu a pevně věřím, že jim pomůže pochopit jejich cestu.

laska vztahy a pratelstvi

Název: Láska, vztahy a přátelství
Autor: Don Miguel Ruiz
Žánr: duchovní literatura?
Originální název: The Mastery Of Love (1999)
Nakladatelství: Pragma
Rok vydání: 2022, pevná
Počet stran: 160
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/laska-vztahy-a-pratelstvi/kniha/14647/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Eva Pospíšilová - Je osvobozující nebrat se tak vážně

scen 200Scenáristka bydlící 1 419 km od Londýna, milující jídlo a staré filmy. Spoluautorka právě vycházející knihy Nervy v čokoládě zná možná recept na štěstí a umí hledat na Wikipedii. Zkrátka opravdový tale...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Poznejte program Bez léků

bez leku 200V nakladatelství Anag vyšla kniha Bez léků odhalující čtyři pilíře přirozeně dobré kondice od Madisyn Taylor.

...

Literatura

Velmi zajímavé svědectví ze života patchworkové rodiny

z ceho je den 200Z čeho je den je román Dominiky Prajdové, který vyšel v Knižním klubu a získal také Literární cenu Knižního klubu.

 

...

Divadlo

Na podzim do divadla: Největší z pierotů

200divDivadla mají za sebou přípravy na další sezonu a díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Ojedinělou kombinaci činohry, šansonu a pantomimy nabídne říjnová premiéra Městského divadla Zlín Největší z pierotů.

...

Film

Režisérka Ivanna Benešová s novým dokumentem procestuje svět!

benesova perexO autorce známého fiktivního dokumentu Zneužívaný nebylo v posledních měsících vůbec slyšet. Důvod byl však více než jednoduchý – pobyt v Austrálii. Vedle studia v „zemi klokanů“ asistovala n...