Vánoční tipy z nakladatelství Smart Press

Vánoční tipy z nakladatelství Smart Press

Tisk

tradiar obalka makova (2)Z nakladatelství Smart Press tu máme nějaké vánoční novinky a poděkování paní Martiny Boledovičové autorům. Podívejte se, které knihy by vás mohly zaujmout a které byste třeba rádi svým blízkým nadělili pod stromeček. 

 

Oslavili jsme naši letošní úrodu. Nakonec byla docela bohatá. Vyšly všechny knihy, které měly – Postní kuchařka od Pavla Drdela s podtitulem Od kořene po nať. Pavel má ve Strakonicích svou restauraci Sůl a řepa, pěstuje si sám klíčky a bylinky a zpracovává vše od blízkých farmářů a třeba i městského zahradnictví. Suší, fermentuje, je zážitek vidět v restauraci tolik pětilitrovek. Z obyčejné natě dokáže vykouzlit velkou pochoutku. Do knihy sepsal a nafotil své nejlepší recepty a část se věnuje také uchovávání zeleniny – tolik oblíbenému fermentování. Svůj honorář posílá na Postní sbírku Diakonie ČR a pomáhá dětem z dětských domovů. Tím si nás také získal.

Také jsme oslavili další vydání našich osvědčených titulů – Já zhubnu, s rozumem, zdravě a natrvalo od Ivy Málkové, což byla kdysi úplně první kniha našeho nakladatelství. Metoda rozumného hubnutí a propojení psychologie a výživy je stále platná. Jak víme, diety vážně nefungují, vše je v hlavě. Oslavili jsme i knihu Váhy života, která je o životě paní Málkové, zakladatelky STOB. Knižní rozhovor vedl s autorkou její bratr.

V novém vydání vyšla také Zeleninová kuchařka Petra Klímy. Ta byla jeho úplně první knihou, po ní následovala ještě Luštěninová a Obilninová kuchařka. Jde o veganské kuchařky plné osvědčených receptů, však také Petr vařil v Country Life. Teď vaří na základní škole a učí vařit i děti – ty mají opravdu kliku! Knihu pokřtila jeho dcera Julinka, která od focení obálky pěkně vyrostla. I na těch dětech je vidět délka naší milé spolupráce.

Mezi naše dlouhodobé autory patří i Hanka Zemanová, která už více než 20 let předává lidem inspiraci, jak jíst a žít zdravěji podle rytmů přírody. Je autorka bestsellerů Biokuchařka, BioAbecedář a Rytmus roku, který získal druhé místo v anketě o cenu Český bestseller.

A Rytmus roku už lze poslouchat i jako audioknihu! Čte ji přímo Hanka Zemanová s doprovodem piana Karla Maříka. Z velmi tlusté a výpravné knihy Rytmus roku postupně vzniká 12 audioknih podle jednotlivých měsíců v roce. Ukázku si můžete poslechnout u nás na webu, na www.smartpress.cz.

Novinkou našeho nakladatelství je kniha Áhára – ájurvédská výživa pro zdraví, kterou napsala lékařka Martina Ziska. Vydala ji kdysi vlastní nákladem a k nám kniha připutovala díky Hance Zemanové, spolupracovaly spolu totiž předtím na knize Rytmus roku. Hanka o Áháře říká: „MUDr. Martina Ziska ovlivnila můj pohled na výživu především myšlenkou, že rozhodující vliv na naše fyzické i psychické zdraví má síla našeho trávení. A právě kniha Výživa – Áhára je pro mě nejlepším zdrojem informací o celistvém přístupu ájurvédy ke stravování. Dozvíte se v ní, proč je prožitek klidu, radosti a vděku u stolu léčivější než zkoumání jednotlivých živin a vitaminů, a naučíte se, jak v každodenním životě pečovat o trávící oheň v žaludku a tím podporovat své zdraví, vitalitu i imunitu.“

8 Áhára obálka

Radost mám i z pokračování Kuchařky pro teenagery, kterou jsme vydali před lety Julii Kučerovské, když jí bylo 15 a začala chodit na střední školu. Kniha v lockdownu zachránila mnoho maminek, děti totiž skutečně začaly s Julií vařit a péct. Teď Julie studuje fotografii na vysoké škole a sepsala recepty pro mladé, kteří si začínají vařit sami. Protože jsme se spojili s Moje tělo je moje, nazvali jsme novou knihu Kuchařka pro mě a moje tělo. Nejsou tam tedy jen recepty, ale čtenář se i dozví, jak se mít rád a co člověk potřebuje, aby se cítil dobře.

9 Kuchařka pro mě a moje tělo obálka

Novinkou, která patří do každé domácnosti, je Naše domácí – recepty a návody z kopečku od Moniky Kindlové. S Monikou jsme napsaly Tradinář, ale spousta receptů se do Tradináře nevešla. V knize najdete dobroty pro návštěvy, nápady na večeře a obědy, ale hlavně domácí pečivo, dorty, marmelády, sirupy, sýr, šunku a třeba i základní drogerie. A všichni víme, že doma je tou hlavní ingrediencí láska, tak by se také kniha mohla jmenovat.

Začínáme si plánovat nový rok s TraDiářem pro rok 2023, který jsme daly dohromady s Martinou Viktorií Kopeckou. Konečně budete mít jasno, kdy je ten masopust, postní neděle, Velikonoce, ale najdete tam také, kdy přilétají čápi a jak si užívat obyčejnosti všedního dne. A samozřejmě tradice, koloběh roku a propojování lidí. A navíc ke každému měsíci také úvodní texty od Martiny Viktorie.

tradiar obalka makova

Ať se vám naše knihy líbí, naši čtenáři. Teprve vy jim dáváte smysl, když je čtete. To pro vás ty knihy děláme, píšeme a tvoříme. Myslíme na vás, když je připravujeme. Moc si vážíme toho, že jste, a moc vám děkujeme za každou koupenou knížku. Jsme rádi, že vám dělají radost a třeba i vnášejí něco nového do života.
Novinky vyšly v nakladatelství Smart Press, k dostání na www.smartpress.cz

Text: Martina Boledovičová, nakladatelka
Foto: Pavel Ovsík


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Moderátor Jan Kudláček: „Přeju SVĚTU, aby obstál v moderním světě“

prima 200Přinášíme vám velký rozhovor o pořadu Prima ZOOM SVĚT (dříve Prima SVĚT), který letos slaví 20 let. Díky moderátoru a spolutvůrci Janu Kudláčkovi se dozvíte, jaké je to strávit 18 let s nějakým pořadem, co vše je potřeba a také něco o tom, že „na kriz...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Čtěte také...

Videorecenze: Zhubněte jídlem a svou váhu si udržte napořád

zhubněte jídlemKuchařská kniha s vlastními fotografiemi od nutriční terapeutky Pavly Janovské radí čtenářům jak zhubnout a najíst se nejen zdravě, ale také chutně. Knihu vydalo v roce 2020 nakladatelství Dona.

<...

Literatura

Humbook tip: Odpočiňte si u pořádné love story s Jenny Hanovou

jenny hanova200Druhou říjnovou sobotu, tedy 7. října se v Praze koná Humbook festival, zaměřený především na young adult literaturu. Návštěvníci se v rámci něj mohou osobně setkat se světovými i českými autory, redaktory, překladateli a bloggery a užít si ...

Divadlo

Vydejme se s Hurvínkem mezi osly

hurvinek mezi osly 200Děti mají docela dlouhé vánoční prázdniny, během kterých asi moc na školu myslet nebudou. Některé z nich si, stejně jako Hurvínek, možná říkají: „Škola???!!! Brrrr!!!“ Ale co se s nimi zajít podívat do div...

Film

Podívejte se Na Jižní pól s princem Harrym

jizni pol-200Vydejte se s členem britské královské rodiny princem Harrym na Jižní pól. Jeho královská Výsost princ Henry Charles Albert David z Walesu syn princezny Diany vás osobně provede nástrahami Antarktidy. Dvoudílný film kráčí ve stopách prince ...