Světem obchází strašidlo menopauzy!

Světem obchází strašidlo menopauzy!

Tisk

manifest-menopauzy-perexKnížku „Manifest menopauzy“ Jen Gunterové si recenzenti přehazují jako horký brambor a recenzentky se k recenzi nemají, ač by byla namístě, ovšem jako jsou gynekologové a ne pouze gynekoložky, tak i muž může referovat o knize jednoznačně určené ženám. A nejen referovat, ale i poučit se.

 

Tato kniha je ovšem psána i pro muže. To jim je určen podtón, který jim vyčítá přehlížení ryze ženských problémů a jejich nepochopení. Pera se tedy chopila žena, aby věci napravila, a budiž jí to přičteno ke cti. Je věru co uvádět na pravou míru, jak dosvědčuje i autorčina analýza.

Co ženy trápí? Například chápání menopauzy jako toho, co je třeba léčit. Menopauza není nemoc, která vyžaduje medikaci. Je to přirozený stav ženského organismu, stav, který s sebou přináší jisté zdravotní problémy a jen je třeba najít způsoby, jak ženám tuto životní změnu ulehčit.

Není toho málo, co musí ženy řešit po poslední menstruaci, ať jsou to návaly horka, menstruační chaos, osteoporóza, mozková mlha, deprese, demence, vaginální atrofie, močový měchýř, sex nebo spánek.

Jen Gunterová jako o řešení se v prvé řadě zmiňuje o MHT, menopauzální hormonální terapii, již zvláště v amerických podmínkách se snaží rehabilitovat, přičemž nezapomíná ani na její omezení, ani na další způsoby zvládání menopauzy – např. pomocí fytoestrogenů, potravin, hormonů, menodiety, doplňků stravy, a snaží se varovat před metodami, které spíše škodí. Tak přináší základní i detailní orientaci všem ženám v přechodu a po přechodu, a nejen jim.

 manifest-menopauzy 1

Manifest menopauzy. Vstupte do nové životní fáze s hrdostí, seznamte se s fakty o svém těle a získejte kontrolu nad zdravím
Autorka: Jen Gunterová
Původní název: The Menopause Manifesto: Own Your Health with Facts and Feminism (2021)
Žánr: populárněvědná literatura
Nakladatelství: Jan Melvil Publishing
Rok vydání: 2022, pevná vazba
Počet stran: 408

Hodnocení: 100 %

www.melvil.cz/kniha-manifest-menopauzy/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Sylva Lauerová rozdělila české muže do čeledí a druhů. Kopne svou nejnovější knihou do vosího hnízda?

SY 3Kniha Sylvy Lauerové, autorky, o níž se říká, že ráda boří společenská tabu, právě vychází. Bohatě ilustrovaný Experimentální atlas mužů, vtipně parodující vědeckou publikaci, se tváří jako kniha, která by měla sběratelkám i sběratelům pomoci při odchytu, k...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Čtěte také...

Neplýtvejte při vaření jídlem

varime bez plytvani 200Plýtvání jídlem je v poslední době velké téma a je dobře, že se o něm mluví. Těm, kterým se nedaří doma nevyhazovat jídlo, je určena nová kniha z nakladatelství CPress s názvem Vaříme bez plýtvání.

...

Literatura

Zvířecí encyklopedie tak trochu jinak

 

podivuhodna enc perexNedávno představilo nakladatelství Host novinku ze světa dětské naučné literatury - Podivuhodnou encyklopedii zvířat švýcarské výtvarnice Adrienne Barmanové. Najdeme v ní přes šest set živočichů rozdělených do čty...

Divadlo

Divotvorný hrnec – muzikál v barvách duhy

200hrnecMěstské divadlo Zlín zahájilo sezónu muzikálem od Voskovce a Wericha Divotvorný hrnec. Jak se s tímto kouzelným příběhem o hledání štěstí na konci duhy vypořádali, se dozvíte v tomto článku.

...

Film

Teroristka sice chce zabít Martina Hoffmana, ale přesto vás pobaví

Teroristka 1

Hned na začátku dubna přichází do kin nový český film Teroristka s Ivou Janžurovou a Martinem Hoffmanem v hlavních rolích. Stojí tato komedie s poučnou zápletkou za návštěvu kina?

...