Zásadní rozhodnutí: Budu koníkatel, nebo podnikatel?

Zásadní rozhodnutí: Budu koníkatel, nebo podnikatel?

Tisk

handmade-byznys perexPřed dilematem, zda jen provozovat svého koníčka, nebo skutečně podnikat, se v jistém čase octla i Hana Konečná, autorka knížky Handmade byznys, stejně jako všechny další nynější podnikatelky, které ručně vyrábějí, jež do ní sezvala, a rozhodla se všem takovým, jako je ona, podat pomocnou ruku a sepsat příručku, jak z koníkání udělat podnikání.

 

Autorce se podařilo vyhmátnout téma, které budí zájem na trhu; jen já sám jsem napočítal na pět lidí ze svého dosahu, kterým bych tuto knihu rád daroval nebo aspoň doporučil, abych jim usnadnil hledání, co dělat, když chci podnikat v ruční výrobě. Tito lidé jsou vesměs ženy, ale cenného poučení se tu dostane i zájemcům opačného pohlaví, ačkoli ji psala žena s ženami, což je příznačné, protože ty mají k ruční výrobě bližší vztah.

Příručka pro každého podnikavce
Své tu ovšem najde každý podnikatel, nejen přes hand made. Kniha podrobně rozebírá takové pojmy, jako milovaný zákazník, prodej a jeho právní rámec, cenotvorba, branding, marketink či růst firmy, a ve všech případech detailně a srozumitelně ukazuje jejich význam v životě podnikatele, s praktickými a ověřenými návody k použití.

Ptáte se, jak je to s daněmi? Jak dát o sobě vědět a jak svoje výrobky prodávat? Odpovědi najdete zde. Jakož i řadu dalších informací potřebných pro podnikatele. Autorka nezapomíná ani na různé vychytávky. Málokdo např. ví, že když využívá reklamy od Facebooku a Google Ads, musí měsíčně jako tzv. identifikovaná osoba platit navíc DPH.

Doporučuji všem, kdož to se svým podnikáním začínají myslet vážně.

handmade-byznys

Handmade byznys
Autor: Hana Konečná
Žánr: poučná literatura
Nakladatelství: Jan Melvil Publishing
Rok vydání: 2022, brožovaná
Počet stran: 320

Hodnocení: 100 %

www.melvil.cz/kniha-handmade-byznys/


 

Přihlášení



Banner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Rozhovor o nové desce i nenávisti v rohlíku s Xindlem X

Písničkář Ondřej Ládek alias Xindl X momentálně chystá novou desku s půvabným názvem Láska. V tomto rozhovoru se o ní dozvíte různé zajímavosti. Xindla X také můžete vidět naživo v rámci jeho jarního turné, v nejbližší době například v pátek 30.3. na Rampě v Mariánských Lázních nebo ...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín

Z archivu...

Čtěte také...

Prší, prší, stopy mizí

dest-smyva-stopy perexDo vod švédského krimi románu vstoupila další autorka – Mikaela Bley. V Česku nyní můžeme číst její prvotinu, která se jmenuje v původním znění Lycke. To je také jméno malé holčičky, po které budeme pátrat. Autorka ukazuje...


Literatura

Krok vpřed v české literatuře. Koho vypijou lišky

koho vypijou lisky 200Nakladatelství HOST mě neustále, zas a znovu přesvědčuje, že je prostě sázkou na jistotu. Na jistou kvalitu knih. Ať už se jedná o odbornou publikaci z edice Teoretická knihovna, prózu či ,jako v tomto případ...

Divadlo

Egon Tobiáš: Ten kůň nelže aneb divadelní hra s živými koni, herci a hudebníky

ten kun nelze egon tobiasV rámci projektu Jiřího Ondry a Egona Tobiáše Velký třesk na Malé scéně jsme se zúčastnili premiéry inscenace s tajemným názvem Ten kůň nelže. A nelhal! V netradičním di...

Film

Jak se lidé chovají za války a jak o ní smýšlejí

total2000Volná řada sborníků nazvaných Kultura a totalita je prozatím rozčleněna do pěti svazků.

...