Jak komunikovat se svým psem
Banner

Jak komunikovat se svým psem

Tisk

Nestekej-na-sveho-psa Tomas 200V prvé řadě na něj neštěkejte, alespoň tohle doporučuje Tomáš Nushart titulem své knihy „Neštěkej na svého psa“ s podtitulem „Manuál láskyplné a efektivní výchovy“. Neštěkejte znamená vždy se snažte, aby pes pochopil, co po něm chcete. Nenuťte ho násilím, zařiďte to pokud možno tak, aby vás poslechnout chtěl. Lze toho dosáhnout takzvaným pozitivním podmiňováním.

Celá kniha je pak učebnicí zmíněných postupů a důkazem, že to jde. Je také polemikou s názorem opačným, založeným na teorii, že páníček musí být vůdcem smečky, že musí mít vždy navrch, že musí psa zlomit, aby ten byl poslušný v každé situaci a například loudit u stolu či válet se v posteli aby se bál.

Základem je pozitivní podmiňování 

Takhle tedy ne. Moderní trénink se podle T. Nusharta obejde bez hole. Ptáte se, jak to dělat a udělat? T. Nushart nabízí do detailu propracované postupy pozitivního podmiňování a uvádí jak škálu základních nástrojů tréninku, tak konkrétní nácvik základních povelů a nevyhýbá se ani řešení problémového chování.

Abyste byli spokojeni vy i váš pes

Máte už psa a teď hledáte radu, jak jej vychovat? Nebo se teprve rozhodujete a nevíte, jak nejlíp si jej obstarat? Chcete vědět, jak zařídit bezkonfliktní vztah mezi psem a dítětem či kočkou? T. Nushart vám zodpoví všechny otázky a rád poradí tak, abyste byli spokojeni vy i váš pes.

Nestekej-na-sveho-psa Tomas 3-1-300x270

Neštěkej na svého psa. Manuál láskyplné a efektivní výchovy
Autor: Tomáš Nushart
Žánr: naučná literatura
Nakladatelství: Jan Melvil Publishing
Rok vydání: 2022, brožovaná
Počet stran: 208

Hodnocení: 100 %

Zdroj foto: nakladatelství
www.melvil.cz/kniha-nestekej-na-sveho-psa/

( 2 hlasů ) 


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Billow: Vzpomínky na osoby, které zmizely z našich životů

Billow 200Billow je jednou z mála českých dream-popových kapel. I když si prošla několikaletou pražskou epizodou, působí ve Veselí nad Moravou. Jejími členy jsou zpěvačka a klávesistka Lenka Zbořilová, kytaristé Jakub Zbořil a Vojtěch Veselý a bubeník Eri...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Zahradnické pokusy s kachnou Justýnou

pigy 200Kachna Justýna je v první knize s prasátkem Pigym prezentovaná jako zahradnice a také trochu popleta – když mluví, vždy něco pomotá. Ale zahradničit umí opravdu dobře, a když je potřeba, moudrá sova Heda vše dovysvětlí!

...

Literatura

Ať se rozhodneš jakkoli ukazuje sílu technologií

at-se-rozhodnes-jakkoli 200V nakladatelství HOST vyšel román polského spisovatele Jakuba Szamałeka Ať se rozhodneš jakkoli, který byl nominován na Grand Prix Festivalu Kryminalna Warszawa 2019. Určitě stojí za přečtení.

...

Divadlo

Připravuje se nový, původní, český muzikál Doktor Faust

doktor faust200KVArt Production s.r.o. a Divadlo Na Maninách uvedou nový původní český muzikál Doktor Faust. Premiéra díla se uskuteční 16. září 2022 v pražském Divadle Na Maninách.

...

Film

Mezi vlky – zima je zpátky!
ImageParta vrtařů z aljašské ropné rafinérie se po několikatýdenní šichtě vrací letadlem zpátky domů. Cestou je ale zasáhne sněhová bouře a těch pár, co mělo to štěstí a havárii přežilo, se pokouší přežít ještě jednou, tentokrát mezi vlky...