Trochu jiné setkání s Davidem Rakerem

Trochu jiné setkání s Davidem Rakerem

Tisk

stin ve dverich200V nakladatelství Mystery Press vychází thrillery autora Tima Weavera, ve kterých vystupuje soukromý vyšetřovatel David Reaker. Ve Stínu ve dveřích jej najdete také, ale jedná se o titul mimo sérii.

 

 

Já jsem ze série poslouchala jen jeden titul jako audioknihu, ale na další se někdy chystám. Vyšetřovatel zaměřující se na zmizelé osoby je totiž hodně zajímavý a jednotlivé případy jsou velmi čtivé. U tohoto titulu mě zaujala anotace a udělala jsem dobře, že jsem se do něj pustila.

Jak Tim Weaver v úvodu vysvětluje, kniha vznikla v covidové době, kdy si chtěl dát pauzu od dalšího Davida Reakera, ale měl v hlavě určitou myšlenku. Jedná se o čtyři povídky, kde ve všech vystupuje David Reaker a navíc jde o můstek mezi událostmi v „závěru Nikdo není doma, s odbočkou v epilogové kapitole Ztracených střípků až k úvodním kapitolám dvanáctého Davida Reakera.“ Podle Tima Weavera se jedná o jedinečný experiment, který nejspíš už nebude opakovat. Podle ohlasů na knihu tento experiment někomu sedl, někomu ne. Já se řadím k té první skupině, a to možná právě proto, že jsem k titulu přistupovala bez větších očekávání.

Nejdelší a nejzajímavější případ je ten první, který dal knize i jméno. Točí se kolem Paula Conistera. Ten jednoho večera vyšel nahoru do prvního patra a od té doby jej nikdo neviděl. Jeho manželka si to nedokázala vysvětlit, okna byla zamčená zevnitř a ani děti si ničeho nevšimly, navíc ji policie odbyla. Proto se obrátila právě na Davida Reakera, kterému tento případ také nedal spát a to ani netušil, kam jej případ zavede… Musím říct, že toto pátrání se mi zarylo pod kůži a přemýšlela jsem nad tím, i když jsem nečetla. Druhá povídka s názvem Tašky je kratičká, ale posléze je vysvětlena a zajímavý a mrazivý je i ten třetí případ nazvaný Žena v červeném kabátě. Závěrečná část mi přišla taková osobní a skvěle vše završila.

Stín ve dveřích byla velmi dobrá kniha, kterou jsem přečetla asi za dva večery, protože jsem se od ní nemohla odtrnout. Pro autora to byla zajímavá odbočka a pro mě příjemný zážitek, který musí potěšit všechny milovníky detektivek a také Davida Reakera.

Tim Weaver je bývalý novinář a redaktor řady časopisů. Přestože byla jeho novinářská kariéra úspěšná, rozhodl se psát raději thrillery. Počínaje Honem na mrtvého tak vzniklo zatím jedenáct knih, které uvedly na scénu soukromého detektiva Davida Rakera, specialistu na hledání pohřešovaných osob. Weaverův čtvrtý a desátý román, Není cesty zpět a Nikdo není doma, byly prezentovány v prestižním britském knižním pořadu Richard and Judy Book Club. Jeho knihy se pravidelně objevují v žebříčku nejprodávanějších titulů podle Sunday Times a dvě z nich, Žena mého života a Nikdo není doma, se v něm udržely dokonce několik týdnů za sebou. Dosud jediným autorovým románem mimo sérii s Davidem Rakerem je krimi thriller Ztracené střípky. Tim Weaver žije s manželkou a dcerou nedaleko Bathu v jihozápadní Anglii. Více o něm najdete na: www.timweaverbooks.com

stin ve dverich

Stín ve dveřích
Autor: Tim Weaver
Překlad: Alžběta Lexová
Žánr: thriller, krimi
Nakladatelství: Mystery Press
Rok vydání: 2022
Počet stran: 472
Hodnocení: 92 %

https://www.mysterypress.cz/stin-ve-dverich/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Martina Bittnerová: „Je důležité vyvolávat hlubší emoce!“

Bittnerova 200Viktor Dyk, Karel Hynek Mácha, Stanislav Kostka Neumann, Jiří Karásek ze Lvovic a další velikáni jsou v příbězích Martiny Bittnerové zajímavým způsobem „polidšťováni“. Spisovatelka a badatelka v jedné osobě nabízí nový pohl...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Biograf láska od Uljany Donátové vychází ze stejnojmenného úspěšného muzikálu

Biograf láska obálkaUž když měl úspěšný muzikál Biograf láska s písněmi Hany Zagorové v loňském roce premiéru, pochvalovali recenzenti i diváci libreto Uljany Donátové, které skvěle vyvažuje jímavost písňových textů humorem a nadsázkou. Autorce to ...


Literatura

Vařte s vášní podle Dity P.

kucharka denik dity plechackoveVaření a všechno s ním spojené je nedílnou součástí mého života. Jak s nadsázkou říkávám, moje rodina je taková malá Fruta s.r.o. Kdokoliv k nám přijde, přichází ve chvíli, kdy se zase něco vaří, peče, smaží nebo ...

Divadlo

a-á-a-á-a

kavarna 200Švandovo divadlo uvedlo v sobotu 28. dubna 2018 premiéru hry Kauza pražské kavárny. Na vzniku inscenace se podíleli sami herci divadla pod vedením Jacoba Erftemeijera, který hru také režíroval. Pražská kavárna – útočiště intelektuálních povalečů ...

Film

Vzhůru za Piráty!

altDruhý díl filmu Piráti z Karibiku s názvem Truhla mrtvého muže je možná nejzajímavějším pokračováním z celé filmové série.

...