Povězte mi, lidé zlatí, co mám teďka udělati!

Povězte mi, lidé zlatí, co mám teďka udělati!

Tisk

CoSiMyslet200Žijeme ve věku neustálého znejisťování tradičních jistot a hledání jistot skutečných. Zdá se nám, že nic není jisté a vše lze zpochybnit. Leč není tomu tak. Pod vrstvami přemaleb se skrývá pravda, jde jen o to si to uvědomit a tuto jistotu hledat. O nalezení hrstky pravdy v záplavě lží a vágních tvrzení se celý život pokouší i Vilém Kmuníček a dává o ní zprávu ve své brožurce s provokativním titulem Co si myslet, abychom v životě uspěli.

 

Začíná základními otázkami a odpověďmi, pokračuje několika soubory na podstatné myšlenky zredukovaných úvah a nakonec, v odkazu na knihu Jonase Salzgebera Malá kniha stoicismu, přináší sukus toho, co bychom si měli myslet a dělat, abychom uspěli.

Jak jsme výše viděli, dnešní svět je tedy plný otázek a odpovědí, ale jen některé otázky jsou důležité a jen některé odpovědi jsou pravdivé. Zpočátku to vnímáme jako nepřehledný chaos a teprve s věkem se nám věci utřídí, usoustavní, zhierarchizují a rozdělí na důležité a nedůležité. Na konci této cesty člověk zjistí, že víc vědět nepotřebuje; ale to už je pozdě: ví, že co ví nyní, měl vědět dřív. Proto píše, aby dal nalezené pravdy a pravdičky na vědomí aspoň těm, co přicházejí po něm a dosud hledají a tápou, aby se v klíčových okamžicích rozhodli, jak nejlépe lze.

Zahlceni masívní směsí informací a dezinformací stojíme tu před klíčovými otázkami, jež se před nás neustále kladou. Přitom je hlavní nedostat se do rozpaků a včas vědět, co udělat a odpovědět. Autor hledá takové otázky a na základě toho, co pro sebe našel za odpovědi, svoje řešení předává dál.

CoSiMyslet

Co si myslet, abychom v životě uspěli
Autor: Vilém Kmuníček
Žánr: motivační literatura
Nakladatelství: Tribun EU, s. r. o. (knihovnicka.cz)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 72

Hodnocení: 90 %

www.eshop.librix.eu/Co-si-myslet-abychom-v-zivote-uspeli-d753.htm


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Benešov

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Další true crime, která vám nedá spát

ramirez night stalker 200Nakladatelství JOTA poměrně brzy po první knize z edice true crime o Tedym Bundym přišlo s dalším titulem, který se tentokrát zaměřuje na Richarda Ramireze. Autorem je Philip Carlo.

...

Literatura

Je libo argentinskou literaturu? Přečtěte si knihu Tohle je moře

Tohle je more 200Tohle je moře je třetím román argentinské prozaičky a novinářky Mariany Enriquezové a pokud vás láká přečíst si něco jiného, určitě byste po něm měli sáhnout.

 

...

Divadlo

Zdenek Merta a Kamil Střihavka se potkají u klavíru v Městském divadle Brno

Merta200Zdenek Merta není jen známý a úspěšný skladatel a klavírista, ale také zpěvák, showman, vtipný společník a zábavný vypravěč. Diváci Městského divadla Brno jej velmi dobře znají i jako zdatného moderátora neobvyklé divadelně-hudební talk show Zdenek ...

Film

Jaromír Hanzlík převezme v Karlových Varech cenu za umělecký přínos

HanzlíkJaromír Hanzlík oslavil v únoru již své sedmdesáté narozeniny a jako významnou osobnost českého herectví jej připomene i letošní karlovarský filmový festival, pořádaný již po třiapadesáté -  a opět na rozhraní června a července. Hanzl...