David Frej: Kompas dokonalého zdraví

David Frej: Kompas dokonalého zdraví

Tisk

kompas zdravíCo naše tělo nabíjí a jak se lze dostat k dokonalému zdraví? David Frej se tomuto tématu věnuje dlouhodobě a toto je další z jeho série knih, která se zabývá hledáním ideálního fungování a živení lidského těla. Tentokrát je tu hlavní téma půst, přerušované půsty a všechno, co se v těle děje, když má možnost fungovat z vlastních zásob.

A zdá se, že to je cesta, jak můžeme minimalizovat škodlivé vlivy, které jsou všude kolem nás. Ozdravný program se tak stává cestou k lepšímu pocitu, ale také, jak sám autor říká, cestou k omlazení.

A znovu si tu můžeme vzít k srdci vše doslovně, nebo si vybrat to, co našemu tělu vyhovuje, zkrátka zkoušet. Skládat si nakonec svůj vlastní program se svým rytmem, svými doplňky výživy, bylinami nebo procedurami, které nám vyhovují jak časově, tak i tělesně.

Kniha je velmi komplexní… v nových poznatcích se připomínají ty staré z předchozích knih, takže vůbec k plnému pochopení této publikace nepotřebujeme ty předchozí.

Máme tu naprosto jednoduché rady, které platí vždy:

-       Zmenšete porce obilovin, chcete-li ubrat na váze.

-       Jedno až dvě jídla denně ze zeleniny, lépe vařené, pařené.

-       Méně masa z ekologického chovu je pro tělo více než více masa z konvenčního.

-       Semínka konzumujeme nejlépe namočené, zlepšuje se tak jejich výživnost i stravitelnost.

-       I moje oblíbené fermentované produkty!

A to jsem vybrala jen pár malých pouček, se kterými naprosto souzním. Dále se tu dozvíme hodně o pohybu, péči o psychiku, o otužování.

A zase vše zakončím něčím, u čeho souhlasně pokyvuji hlavou…

-       Jeden den v týdnu můžete vynechat jedno jídlo, např. snídani či večeři.

-       Obklopte se věcmi, které považujete za příjemné.

Slabou vůli kniha mění v motivaci. Čím lépe se budeme ve svém těle cítit, tím lépe si udržíme zvyky, které nás posilují. Autor se nás snaží přesvědčit, a myslím, že se mu to daří, že tělo moc dobře ví, co je pro něj dobré a samo nám to dává najevo. Jen ho poslouchat. Zjemnit se, vypěstovat si tu vůli nepodléhat zlozvykům, a poslouchat.

kompas zdraví

Vydalo nakladatelství Eminent, 2022, www.eminent.cz


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Zdeněk Rohlíček: Divadelní prostředí se mi vždy líbilo

Rohlicek perexPochází z umělecké rodiny a divadlo zná od dětství. Dvanáct let byl v angažmá plzeňského Divadla J. K. Tyla a již nějakou dobu jezdí Zdeněk Rohlíček se svoji maminkou Evou Hruškovou s jejich rodinným divadlem po celé republice. Jejich předst...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Vánoční tipy z nakladatelství Smart Press

tradiar obalka makova (2)Z nakladatelství Smart Press tu máme nějaké vánoční novinky a poděkování paní Martiny Boledovičové autorům. Podívejte se, které knihy by vás mohly zaujmout a které byste třeba rádi svým blízkým nadělili pod stromeček. 


Literatura

Jak se ve válce utváří mentalita lidí?

moralni dilema 200Druhá světová válka stále patří k nejčastěji zkoumaným historickým skutečnostem.  Anglický historik Michael Burleigh, od něhož známe již Nové dějiny Třetí říše a Pozemské mocnosti, však v objemné, více než sedmisetstránkové knize MOR...

Divadlo

Prokleté a dokonalé Úplné zatmění

uplne zatmeni 200Na zlínském jevišti se v sobotu 24. října 2015 představili herci z Městského divadla Mladá Boleslav v proklatém dramatu Úplné zatmění o Paulu Verlainovi a Arthuru Rimbaudovi. Představení režíroval Pavel Khek, ve Zlíně známý díky ins...

Film

Knick - doktoři bez hranic

knick 200Newyorská nemocnice Knickerbocker, v níž se desetidílný seriál Knick - Doktoři bez hranic odehrává, skutečně existovala (na rohu 131. ulice a Convent Street) už od dob občanské války, svému účelu sloužila do 60. let m...