Naučte se ovládnout svůj hněv a žijte spokojenější život!

Naučte se ovládnout svůj hněv a žijte spokojenější život!

Tisk

Jak zvladat emoce 1Reagujete na obtíže hněvem a chcete, aby to bylo jinak? Nebojte se, nejste sami. Ano, hněv může být i užitečný, a to třeba v případech, kdy se něco špatného děje člověku, na kterém vám záleží. Jindy ale může být jeho působení destruktivní.

Naštěstí existují i strategie, pomocí kterých lze destruktivitu hněvu negativně působící na život i vztahy proměnit na pozitivní emoci. Klíčem k této proměně je naučit se svůj hněv ovládat, pochopit, co je jeho spouštěčem, osvobodit se z pasti hněvu, ve které jste uvízli, a zlepšit pocit osobní pohody.

O autorovi

Autorem knihy Jak zvládat silné emoce a osedlat svůj hněv je Matthew McKay, zkušený psycholog a zakladatel nakladatelství New Harbinger. Specializuje se na kognitivně-behaviorální terapii a pracuje s lidmi, kteří se potýkají s úzkostí a depresemi. Knihu v českém překladu vydalo Nakladatelství Portál.

Hněv a všechno, co se za ním ukrývá

Kniha je rozdělená na čtyři části, které tvoří dohromady čtyřicet kapitol. Zatímco první část se věnuje tipům na to, jak zmírnit hněv tady a teď, druhá vás přiměje k důkladnému seznámení se s touto emocí. Ve třetí části se dozvíte, jak se od hněvu odpoutat a čtvrtá vás inspiruje k tomu, abyste se k sobě chovali laskavě a s pochopením. Autor neustále připomíná, že hněv může být i pozitivní emocí a že je přirozený, a tak se při čtení budete cítit pochopení a přijatí. Žádné odsuzování, „jen“ stručné a srozumitelné návody podložené příklady ze života.

Nechybí ani krátká cvičení, která vám umožní lépe se poznat a porozumět nejen vašemu hněvu, ale i tomu, co se ukrývá za ním. Tyto poznatky pak můžete využít k vědomé práci s hněvem, jejíž výsledkem jsou nejen spokojenější a pevnější vztahy, ale i pocit vděčnosti a uvědomění si svých silných stránek a kladných vlastností.

Jak zvladat emoce

JAK ZVLÁDAT SILNÉ EMOCE A OSEDLAT SVŮJ HNĚV
Autor: Matthew McKay
Originální název: The anger toolkit…
Překlad: Ivo Můller
Žánr: naučná literatura, psychologie
Vydáno: Portál, 2023
Počet stran: 128

Hodnocení: 90 %

https://obchod.portal.cz/hry-a-treninky/jak-zvladat-silne-emoce/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Milujeme hrát živě, říká Petr Harmáček, kapelník skupiny Top Dream Company

To dream perexPrakticky deset let působí na scéně funky soulová formace Top Dream Company, kterou od letoška můžeme vidět (a slyšet) v televizním pořadu Zpívá celá rodina. Tam nejen doprovází všechny soutěžící, ale současně prezentuje svou nezaměniteln...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

219 vědecky podložených důvodů, proč přehodnotit svůj denní režim

zijte svuj nejlepsi zivot 200V září vyšla pod hlavičkou nakladatelství Esence parádní příručka Žijte svůj nejlepší život od britského autora Stuarta Farrimonda, která nám přináší praktické tipy, jak změnit svou denní rutinu, abychom žil...


Literatura

Literární událost podzimu? Nový Lars Kepler!

zrcadlovy-muz 200Od vydání poslední knihy Larse Keplera uběhly dva roky, a tak není divu, že se na další novinku příznivci této spisovatelské dvojice těšili a napjatě vyhlíželi její vydání.

...

Divadlo

Když kamarádi už nejsou, co bývali

fuk 200Divadlo pod Palmovkou opět hraje po rekonstrukci ve svých prostorech. Jednou z premiér aktuální sezóny je i hra nizozemské autorky Marie Goos, která poukazuje na to, že časy a lidi se mění, i když byli skálopevně přesvěd...

Film

Sedm statečných se vrací

sedm statecnych200Při honbě za divácky atraktivními náměty filmaři hledají „zlatou rybku“ také v úspěšných, dokonce ikonických dílech minulých desetiletí – takže jen letos se nové verze dočkali Ben Hur i Vinnetou, nyní následováni SEDMI STATEČNÝMI. Rež...