Tarot světla a stínu odhaluje protiklady

Tarot světla a stínu odhaluje protiklady

Tisk

Tarot světla a stínu

Pokud uvažujete o tom, že si pořídíte tarotové karty a přemýšlíte, které by pro vás mohly být vhodné, možná vás zaujmou překrásné ilustrace moderního pojetí Tarotu světla a stínu, které vyšly pod nakladatelstvím Synergie. Autorkou je Chris-Anne, které se karty opravdu povedly.

Klasická tarotová sada 78 karet je zde ve zcela moderním pojetí. Uchvátí vás překrásné a výstižné ilustrace s osobami, které vypadají jako hipsteři, typické ženy lesany nebo další lidé v boho, etno a alternativním stylu, symbolicky jsou karty neskutečně kreativní a zaujmou na první pohled svým ztvárněním a barevností. Určitě se hodí i pro začátečníky, nelze jim nic vytknout, nejsou složité, obrázky samy jasně hovoří a podněcují k intuitivním výkladům, ve Velké arkáně je pak Síla karta číslo 8 a Spravedlnost 11, což je potřeba pro zájemce a znalce tarotu zmínit, neboť v některých balíčcích jiných sad je to obráceně.

cisarovna tarot

Co obsahuje tato tarotová sada navíc? V malé knížečce, která vysvětluje stručné významy karet, najdete vždy jak konstruktivní, pozitivní, význam dané karty, tak také její destruktivní a negativní význam. To znamená, že žádná karta není vyloženě špatná, ale každá z nich má v sobě světlo i stín, tedy pomyslnou dualitu a dobrý i špatný význam, záleží na tom, který si vyberete a hodí se na vaši situaci, případně lze také pracovat s obrácenými kartami, které zesilují negativní význam karty. Knížečka je sice velmi stručná, ale vše vynahrazují krásné karty, s nimiž si můžete pracovat dle vlastního uvážení a dle klasických způsobů výkladů a interpretace tarotu.

Tarot světla a stínu

Název: Tarot světla a stínu
Autor: Chriss-Anne
Nakladatelství: Synergie
Rok vydání: 2021
Hodnocení: 100%

Tarot světla a stínu

https://www.synergiepublishing.com/cs/shop/karty/tarot/000514_tarot-svetla-a-stinu.php


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Signal festival je povinnost!

200signalPraha se chystá na festival světla – Signal. Půjde o půvabné videomappingové projekce, které přiveze dohromady 30 domácích i zahraničních umělců světového formátu. Praha bude zářit a svítit! Více nám o tom prozradili členové skupiny Telenoika a Caitl...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Aury a jak jim porozumět

auryVidění aury asi úplně nezvládá každý z nás, ale přesto je možné auru nacítit. Stačí jen vnímat, s jakou energií kdo vchází do místnosti, komu byste se za šera v parku raději vyhnuli, anebo proč je vám tak dobře v přítomnosti nějakého konkrétního člověka. Někdo bar...


Literatura

Román napsaný ve vězení? To je Poprvé

Poprve 200V nakladatelství Jota vyšla kniha Poprvé od Nica Walkera, která je předlohou filmu Cherry, kde hlavní roli ztvárnil Tom Holland.

 

...

Divadlo

Strach jíst duši (Angst essen Seele auf ) Premiéra v divadle Reduta v Brně

Strach jist dusi perexPodtitul opravdu zajímavého díla zni: Romantická kabaretní komedie s pohádkovými rysy, s Ivanou Hloužkovou a Romanem Blumaierem v hlavních rolích!

...

Film

Bláznivá komedie aneb Což takhle dát si špenát

altKomedie Což takhle dát si špenát vznikla v roce 1977 a od té doby patří mezi nejlepší filmy, které se u nás vůbec kdy podařilo natočit. Velmi vhodně navržené hlavní postavy, které se dostávají vinou stroje na omlazování do rů...