Karty emocí vás naučí pracovat s emocemi

Karty emocí vás naučí pracovat s emocemi

Tisk

Karty emocíJedinečná vykládací sada Karty emocí je skvělým pomocníkem nejen pro ty, kteří se chtějí ve svých pocitech opravdu vyznat, ale doporučovala bych je také psychoterapeutům pro práci se svými klienty, a třeba i dětmi. Tyto karty umožňují naprosto libovolné výklady či jinou kreativní práci, jejímž účelem má být především snaha vyznat se ve svých vlastních pocitech a naučit se jim porozumět, potažmo je zvládat. Balíček obsahuje 77 emocí zobrazených pomocí poutavých ilustrací na kartách a doprovodnou knížku. Karty emocí vydalo nakladatelství Synergie a autory jsou Petra Martin a ilustrátorka Kris Wiltse.

Jak s kartami pracovat? Vůbec není třeba se ptát. Můžete si s nimi dělat, co chcete. Libovolně vytahovat emoce a přemítat, které patří k vám, které jste potlačili, anebo co už není vaše. Můžete je vytahovat cíleně a vybírat si, jak se právě cítíte, můžete ale i klidně provádět různé výklady, dotazovat se na situace, anebo na otázky typu ANO či NE. Nejrůznější tipy najdete v doprovodné knížce, ale fantazii se meze nekladou.

Karty emocí

Balíček obsahuje návody přímo i na kartách a několik prázdných karet, abyste si mohli vytvořit vlastní ztvárnění takových emocí, které jste třeba v balíčku nenašli. Výklady si opravdu klidně vymyslete, budete překvapení, co všechno je možné, pokud zapojíte svou kreativitu. Například si vyberte takovou emoci, kterou byste rádi cítili tento den a nechte si kartu na viditelném místě nebo si ji vizualizujte. Já jsem si pro dnešek vybrala krásně ilustrovanou kartu Naplnění.

Karty emocí

Název: Karty emocí
Autor: Petra Martin
Ilustrace: Kris Wiltse
Počet karet: 77
Nakladatelství: Synergie
Rok vydání: 2020
Hodnocení: 100%

Karty emocí

https://www.synergiepublishing.com/cs/shop/karty/inspiracky/000494_karty-emoci.php


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Martin Němec: Ale já raději stále znovu začínám, než končím...!

martin nemec 200Zatímco jedna kapela, kterou stvořil Martin Němec má čtyřicet let, druhé kapele je dvacet. Ta starší je legendární Precedens, ta druhá je už také kultovní a její název zní Lili Marlene. I když je každá jiná, je to Martin, který je jedin...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Naučte se správně dýchat a zbavte se únavy

10-nadechu200V Nakladatelství Kazda vyšla další tenká, ale přínosná kniha o zdraví, tentokrát zaměřená na zajímavé téma v podobě dýchání. Díky ní se o něm můžete dozvědět více a udělat nějaké přínosné změny.

 

...

Literatura

Tajná večeře s „racčím masem“

tajna vecere 200Znáte takové ty knihy, o ktercýh někdo vypráví a vy si říkáte, jak něco tak šíleného může někdo číst? Tak Tajná večeře od Raphaeal Montese je přesně jedna z nich!

 

...

Divadlo

Orwellovo proroctví "1984" nyní ve Švandově divadle

Orwell perexŠvandovo divadlo v Praze přichází s divadelní adaptací kultovního románu George Orwella 1984. Premiéra byla v sobotu 28. ledna 2023, nejbližší reprízy jsou naplánovány na 17. února a dále na 3., 16. a 23. března 2023.

Film

Favoritka - exhibice intrik, toxinů a naturalismu

Favoritka perexRežisér Yorgos Lanthimos proslulý úspěšnými podivnostmi jako byly filmy Humr (2015) a Zabití posvátného jelena (2017) představuje historické drama z doby vlády královny Anny Stuartovny s názvem Favoritka (2018). Dokonalé scény, šokující na...