Nervy drásající psychologický thriller návykový hned od první strany. Jeho autor Michael Robotham ho nazval Druhá žena

Nervy drásající psychologický thriller návykový hned od první strany. Jeho autor Michael Robotham ho nazval Druhá žena

Tisk

Druha zena200Bravurně napsaný thriller plný zápletek a zvratů od jednoho z nejlepších současných spisovatelů krimi Michaela Robothama je v pořadí již devátý ze série s profesorem a klinickým psychologem Joem O´Loughlinem.

 „I ty nejvíc neobvyklé Robothamovy příběhy mají vždy základ v tom, co lidé opravdu prožívají… Druhá žena je o tom, jaké to je být otcem, a o způsobech vyrovnávání se s minulostí, které nám dovolí posunout se dál.“ THE AGE


Do češtiny thriller Druhá žena Michaela Robothama z originálu The Other Wife přeložila Martina Williams-Buchlová.

William a Mary jsou svoji už šedesát let. William je uznávaný chirurg, Mary oddaná manželka. Oba mají pevné morální zásady. Alespoň to si jejich syn, Joe O'Loughlin, myslí. Jenže když je Joe přivolán do nemocnice poté, co byl jeho otec brutálně napaden, jeho svět se otočí vzhůru nohama. Kdo je ta cizí žena plačící u Wiliamovy postele, celá od krve? Kamarádka, milenka, blázen, nebo vrah?

Navzdory radám policie se Joe pouští do vlastního vyšetřování a rozkrývá případ, který se ho osobně dotýká. Čím víc informací objevuje, tím víc se mu odhaluje druhá tvář jeho otce, kterou nikdy nepoznal.

Jisté je jen to, že nic není takové, jak se to na první pohled jeví. A Joe si je bolestně vědom toho, že pravda něco stojí.

Rodilý Australan Michael Robotham působil čtrnáct let jako novinář nejen ve své vlasti, ale také v Británii nebo Americe. Na začátku 90. let se rozhodl stát profesionálním spisovatelem a od té doby již napsal mnoho knih včetně biografií známých osobností. Populárními se staly zvláště jeho psychologické thrillery, které byly přeloženy do 26 jazyků, publikovány ve více než 50 zemích a pravidelně se objevují mezi bestsellery. Dvakrát vyhrál cenu Neda Kellyho za nejlepší australskou detektivku, a to za Amnézii v roce 2005 a za Střepy v roce 2008. Robotham žije s manželkou a třemi dcerami v Sydney.

Druha zena

Dubnové novinky nakladatelství MOBA:

  • Suzanne Kelman, Když zpívá slavík, román
  • Michael Robotham, Druhá žena, thriller
  • Ann Granger, Svědectví oběšence, britská viktoriánská detektivka
  • Zděnek Grmolec, Ghetto ve stínu zločinu, historický román
  • Martina Novotná, Svědectví uloupené dýky, historická krimi
  • Dagmar Digma Čechová, Víš, že nemusíš?, román pro ženy
  • Eva Mašková, Vražedné předsudky, edice Původní česká detektivka
  • Ladislav Beran, Čekání na vraha, edice Původní česká detektivka

Více informací: www.mobaknihy.cz


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Tak pravil Zarathustra v novém kabátku

zarathustra promluvil-big (2)Nakladatelství Dauphin vydalo první část opravdové filozofické klasiky, jakou je Nietzscheho spis známý pod názvem Tak pravil Zarathustra. Tentokrát však v novém moderním překladu, v bilingvní verzi a pod názve...

Divadlo

Mirotické setkání loutek a hudby na ostrově u Dolejšího mlýna

miroticke setkani hudby a loutekChcete zpestřit prázdniny dětem i sobě? Přijeďte tedy v srpnu do Mirotic!  Od 9. do 11.srpna se zde totiž koná divadelní a hudební festival pro malé i velké: Mirotické setkání loutek a hudby

Film

Železná lady by se bez Meryl Streep utopila v průměru
ImageMargaret Thatcherová byla neobyčejná žena odhodlaná prosadit se ve vysoké politice, do které do té doby ženy proniknout nedokázaly. Ona se tím však nenechala odradit. Pomohl jí její nekompromisní přístup – a to nejen v politick...