BOJOVNÍCI S NICOTOU: Střez se monster ve svém nitru

BOJOVNÍCI S NICOTOU: Střez se monster ve svém nitru

Tisk

Bojovnici s Nicotou 200Nakladatelství COSMOPOLIS, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s young adult titulem pro všechny fanoušky série Město z kostí a Ranhojička. Adrenalinová urban fantasy se špetkou LGBT romantiky.

 

 

 

Sedmnáctiletá Priscilla patří k jednomu z nejproslulejších rodů gildy Bojovníků s Nicotou – legendami opředených lovců nestvůr, které do našeho světa pronikají z nepřátelské dimenze. Jenže být Daalman znamená nést na ramenou tíhu očekávání. A jak by seona – šedá myš rodiny s prachbídnou „super“ schopností cítit přítomnost Nicoty – mohla vyrovnat všem těm bitvami ošlehaným příbuzným v čele se svojí babičkou, jednou z nejmocnějších bojovnic, jaké kdy svět spatřil?

V zoufalém pokusu osvojit si za pomoci zakázaného rituálu novou bojovou schopnost Priscilla začne do našeho světa nekontrolovaně povolávat bestie – tedy přesný opak toho, o co se má jako Bojovnice s Nicotou snažit. Aby ochránila své nejbližší – rodinu Daalmanů, modrovlasou bývalku i současného přítele – bude muset svoji chybu napravit. A to pokud možno co nejrychleji, protože vše nasvědčuje tomu, že jak gilda, tak odpadličtí Renegáti, mají s jejím novým darem své vlastní plány.

O autorce:

Kate Murray je Novozélanďanka žijící v Melbourne se svou rodinou, znepokojivým množstvím lega a obvyklým množstvím knih. Je příznivkyní kávy, sluníčka, sci-fi a fantasy, balzámů na rty, hezkých náušnic a čtení. Její debutový román Bojovníci s Nicotou se ještě jako rukopis dostal do nominace na prestižní australsko-novozélandskou cenu pro dosud nepublikované knihy pro děti a mládež Ampersand.

Bojovnici s nicotou

Bojovníci s NIcootou, 288 stran, formát 145×205, měkká vazba s klopami

Více informací: https://www.grada.cz/bojovnici-s-nicotou-12288/


 

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Snoubenci - druh v ohrožení

ostry-rez200Spisovatele Jefferyho Deavera netřeba českým čtenářům představovat, jelikož je u nich už léta velmi oblíbený. Letos k nám doputovala novinka z týmu kolem Lincolna Rhymea a Amélie Sachsové. Vypadá to, že jsme tentokrát narazili na vraha, kter...

Divadlo

Splašené nůžky – tak trochu jiná hra

200divSplašené nůžky Paula Pörtnera lákají větou „detektivní komedie, ve které, o tom, kdo je vrah, rozhodujete Vy“! Právě tento styl, jenž zapojuje do příběhu diváky, dělá z této hry druhý nejdéle uváděný titul na světě. Ostatně, není divu. Ve Slušovicích je v N...

Film

Co mají Forman s Menzelem společného a co je rozděluje

formen menzel perexPánové Miloš Forman a Jiří Menzel proslavili českou kinematografii i v mezinárodním kontextu, prvních z nich se navíc prosadil i v Hollywoodu. Oba začínali v 60. le...