Nová verzia hitu Vráť mi tie hviezdy

Nová verzia hitu Vráť mi tie hviezdy

Tisk

Voising200Vokálna skupina Voising si zaspievala 6. februára s legendou slovenskej populárnej scény Beátou Dubasovou. Spoločne sa stretli na pódium, na plese, v bratislavských Podunajských Biskupiciach. Výsledkom je nová verzia megahitu Vráť mi tie hviezdy a klip priamo z pódia.

 

„Počas celého vystúpenia sme v zákulisí spievali jej piesne, vymýšľali druhé hlasy, hľadali tie správne harmónie. Vtedy nám napadla myšlienka osloviť ju a zaspievať si spoločne jej najväčší hit Vráť mi tie hviezdy. Pani Dubasová je naozaj veľká profesionálka a tešíme sa, že s týmto nápadom súhlasila,“ opisuje spoluprácu speváčka Veronika Oláhová Šebeňová.

K piesni vznikol aj spontánne klip, pri ktorom kapele pomohla moderátorka večera Karin Haydu.

„A´cappella arranžmán sme vytvorili priamo na mieste a klip sme nakrútili na prvú ostrú. Veľké poďakovanie však patrí moderátorke Karin Haydu, ktorá video natočila a zorganizovala všetkých ľudí v miestnosti. Predsa len ples bol v plnom prúde a ľudia sa perfektne bavili. Vďaka Karin však na pár minút celá miestnosti stíchla a my sme pred zrakmi divákov mohli video natočiť. Bolo to veľmi milé,“ s úsmevom hovorí Veronika Oláhová Šebeňová.

Skupina Voising nedávno debutovala albumom Všetko má svoj čas, ktorý je historicky prvým a´cappella albumom s autorskými piesňami na Slovensku. Okrem tvorby nových autorských piesní sa skupina aktuálne pripravuje na jarné turné, kde predstaví piesne z nového albumu Všetko má svoj čas.


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Napínavá detektivka jak vyšitá: Bez tváře

bez tvare 200V srpnu vydalo nakladatelství Kalibr 1. díl ze série Případy Rosalind Krayové od britského autora Roba Ashmana. Krimi Bez tváře je první knihou z detektivní série, která potěší čtenáře Angely Marsonsové či Patricie Gibneyové. Detektivkomilové...

Divadlo

Stále stejný příběh – inuitská legenda ožije v „recyklované“ inscenaci

Stále stejný příběh A-Vosickova small2Orchestr BERG a PONEC – divadlo pro tanec otevřou v úterý 5. září 2023 novou sezónu premiérou hudebně-taneční inscenace Stále stejný příběh. Renomovaná choreografka Mirka Eliášová a špičková ...

Film

Filmy, panelové diskuze i taneční performance nabídne letošní festival Film a architektura

film architektura 200Pět dnů, dvacet mezinárodních a tuzemských snímků, diskuze s režiséry a odborníky nebo taneční performance. Festival Film a architektura zavítá ve dnech 30. září–4. října do sedmnácti měst. Desátý ročník svým programem zcela n...