Nové nakladatelství Na stole vydá první titul již v březnu: Albatros Media tak otevírá prostor tématům, která rezonují ve společnosti

Nové nakladatelství Na stole vydá první titul již v březnu: Albatros Media tak otevírá prostor tématům, která rezonují ve společnosti

Tisk

NASTOLE 200Díky širokému portfoliu produkce společnost Albatros Media provází čtenáře celým životem a spoluvytváří kulturu této země. Hrdě propaguje tradici, podporuje technologické inovace a nebojí se reagovat na aktuální témata. Na jaře tohoto roku představí novou značku nastole, jejíž tvorba bude, jak doufáme, nastolovat ve společnosti diskusi.

 

Trendy a problémy ve společnosti, politika, životní styl, zdraví, alternativní způsob života, hledání rovnováhy mezi prací a soukromým životem, true krimi či neobjasněné zločiny, témata, která jsou na vzestupu a o nichž se diskutuje na sítích i živě. Albatros Media bude od března vydávat tituly zaměřené na aktuální témata pod novou značkou nastole.

Ve stejnou dobu bude dostupná komunikace na social media profilech a webu nakladatelství nastole. V květnu na Světě knihy bude značka oficiálně představena a komunikována, aby se postupně etablovala mezi čtenáři, kteří se aktivně zajímají o aktuální společenská témata.

„V naší redakci vybíráme témata, která ve společnosti rezonují, jsou inspirativní a lidi baví. Spolupracujeme s různorodými autory, kteří mají co říct – od zkušených matadorů po nové tváře plné čerstvých nápadů. Chceme, aby naše knihy byly nejen zdrojem poznání, ale staly se impulsem pro otevřené rozhovory a krokem k lepší společnosti,“ říká šéfredaktorka nakladatelství nastole Hana Hozová.

NASTOLE Dejiny temne i tajemne
Tituly, které pod značkou nastole vyjdou již na jaře:

Otilie Vranská od Radka Galaše (vychází 28. 3.), Dějiny temné i tajemné od Jaroslava Krupky (vychází 28. 3.), Nevratné poškození od Abigail Shrierové (vychází 4. 4.), Menopauzou s lehkostí, Alica Anna Szabó, Petra Kubalová (vychází 25. 4.) či Turistická značka, Marek Šálek (vychází 25. 4.) a Výchova teenagerů po dánsku, Iben Dissingová Sandahlová (vychází 9. 5.).

NASTOLE Otilie Vranska

Řada knih s aktuální tématikou především z oblasti zdraví vyšla v minulosti již pod značkou Cpress:

  • Velmi osobní kniha o zdraví – Margit Slimáková
  • Umění být zdráv – Jan Vojáček
  • Kdo chytá v síti – Marika Pecháčková
  • Srdcař v cílové rovince – Jan Pirk, Tomáš Poláček
  • Plodnost – Helena Máslová
  • Každá bolest má svou příčinu – Milan Studnička, Tomáš Rychnovský

Více informací: www.albatrosmedia.cz


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Máš jen jednu šanci. Utíkej!

kyvadlo perPříběh zdánlivě obyčejného muže s minulostí, která ho bude pronásledovat až do posledních dnů. Ale ani po odchodu z armády se nedočká zaslouženého odpočinku. Ta pravá hrůza ho teprve čeká a po nevydařené vraždě se John Wallace stává lovnou zvěří....

Divadlo

Kašpárkova dobrodružství v šípkovém království

kasparek a ruzena sipkova200Zlín se pyšní dvěma „oficiálními“ místy, kde se nacházejí prkna, která znamenají svět, a to Městským divadlem a Divadlem Scéna. Navíc se čas od času změní na divadelní sál část klubu Zelenáčova šopa, která pravide...

Film

Návštěvní den na Barrandově - výlet do zákulisí české továrny na sny

navstevni den barrandovV sobotu 1. září se Barrandov Studio otevře veřejnosti. Nepropásněte jedinečnou příležitost k unikátnímu výletu do filmového zákulisí a poznejte, jak funguje opravdová „továrna na sny“. Jeden z největší...