Balijský deník: Na Bali letí čas třikrát rychleji

Balijský deník: Na Bali letí čas třikrát rychleji

Bali relax perexNějakým zvláštním způsobem se stalo, že jsem se ocitla na letišti v Praze. Čekajíc na svoje zavazadlo, s příšerným časovým posunem a děsnou chutí na Cappucino. Jako to, že to tak rychle uteklo? Jak mě vlastně dostali do letadla? Pomalu mi dochází, že se opravdu nadarmo neříká, že na Bali letí čas třikrát rychleji.

 

 


Sednu si do kavárny a urovnávám si myšlenky. Hezky pomalu, nechci je přece vyplašit... Takže, jsem zpět. Dnes je sobota a v pondělí mě čeká škola. Paráda, chemie od sedmi. Zalévá mě pocit marnosti a rozbolí mě hruď. Říkají to všichni a já to říkám taky - Chci zpátky! - Nejraději bych to megafonem vysvětlila jednotlivým cestujícím na letišti.

bali let

Ilustrační foto: ČTK/AP Jae C. Hong

Jedeme na dovolenou, a už když balíme, někde ve skrytu duše víme, že je to vlastně všechno jedno velké sebemrskačství a že za těch dvacet dnů se budeme doma ploužit s pásmovou nemocí a vzdychat při pohledu přes mokré okno. Je to hrozné, ale bez toho bychom přeci nezažili ty krásy! Ty zážitky, proboha... tolik zážitků!

Bali relax

Ilustrační foto: web RelaxBali

Už nějakým způsobem ukončím tu snůšku sebevražedných vět a napíšu něco o tom, jak to bylo úžasné!

bali map

Zdroj foto: internet

Děkuji všem okolnostem, že jsem měla tu úžasnou příležitost dostat se do dalšího pozemského ráje! Děkuji své touze po psaní, protože kdybych nepsala, nevím co bych dělala! :) Děkuji samozřejmě vesmíru, rodičům, opicím, Balijcům, RelaxBali, vůni deště a hrozně moc děkuji Kultuře21!

Bali. Bali. Bali.

( 3 hlasů )

www.relaxbali.cz/potapeni/potapecske-centrum-relax-bali/

Další díly reportáže z Bali od Báry najdete ZDE:

kultura21.cz/cestovani/11584-balijsky-denik-cast-prvni
kultura21.cz/cestovani/11590-balijsky-denik-bily-chram-v-lempuyangu
kultura21.cz/cestovani/11608-balijsky-denik-opice-varan-ubud
kultura21.cz/cestovani/11727-balijsky-denik-i-v-raji-nekdy-prsi

 


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Petr Vurbs: Chytré knihy o tom, jak být dobrým tátou, jsem nikdy nedočetl do konce.

vurbs perexAutorovi knihy A život je tu! Petru Vurbsovi se radikálně změnil život po narození dcery. Brilantně zpracoval humorný pohled na události, které se svou dcerou denně prožívá. Najednou se musí vyrovnávat s ranním vstáváním v pět, ř...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...


Literatura

Hurvínek zmoudří mezi osly

200hurKnížku vydalo nakladatelství FRAGMENT v Praze 4 v roce 2013 jako svou 2519. publikaci, 1. vydání. Přestože je určená dětem od 5 let, jistě zaujme čtenáře všech věkových kategorií. Jsou zde použity plnobarevné fotografie ze stejnojmenného divadelního předst...

Divadlo

Řádná dávka originality, abstrakce a destrukce v belgickém Springville

altUmíte přesně určit hranice své představivosti? Co je pro vás tak akorát a co je už příliš? Belgické uskupení CAMPO se vás neptá, co zvládnete vydržet, parta z Gentu jen předvádí a neručí za následky (a možné psychosoma...

Film

Záhy vypukne svátek filmu

febio perex1Největší a současně nejzávažnější filmovou akcí konanou v Praze je nepochybně Febiofest, letos uspořádaný ve dnech 19. až 27. března 2015. Již po několik let jej zdobí soutěžní sekce - v čele poroty letos stane le...