Cestovatelé Martin Písařík a Igor Brezovar shání finance k dokončení cesty po Africe

Cestovatelé Martin Písařík a Igor Brezovar shání finance k dokončení cesty po Africe

pisarik 200Česká televize na podzim odvysílala cestopisný dokument Po jedné stopě, který lidem prostřednictvím televizní obrazovky ukazál Afriku od severu na jih. V této roadmovie měli diváci možnost sledovat, jak se uznávaný cestovatel Igor Brezovar vydal společně s hercem Martinem Písaříkem na motocyklu až do Afriky. Bohužel v tuto chvíli není díky válce v Kamerunu a koronavirové krizi cestu možné dokončit dle plánu. Vznikají tak náklady, se kterými se nepočítalo a není je z čeho financovat. Finanční prostředky potřebné ke zdárnému dokončení cesty dvou dobrodruhů tak projekt Po jedné stopě nyní hledá na crowdfundingovém portálu Hithit.cz.

 

Sympatická a netradiční dvojice uznávaného cestovatele Igora Brezovara a herce Martina Písaříka baví v cestopisu Po jedné stopě diváky svým upřímným a osobním přístupem, pokorou i humorem. Jejich cesta na motorkách Afrikou směřující od severu až na jih po západním pobřeží má za cíl ukázat rozmanitost jednotlivých zemí, jejich zvyků, kultur, historie, gastronomie i přístupu k cestovatelům. Igor s Martinem jsou blízko lidem, nebojí se navštívit je v jejich domovech, jíst s nimi, tančit i sdílet častou smutnou realitu.

pisarik1

Bohužel, válka v Kamerunu a následná celosvětová koronavirová krize a omezení, násilně přerušila jejich cestu. Motorky s doprovodným autem zůstaly venku na dvorku v nigerijském Calabaru a jejich budoucnost je v nestabilní zemi stejně nejistá. Stále je ovšem třeba posílat peníze za parkování motorek, nakoupit nové díly, odejdou baterie atd. Budou potřeba nová víza do všech zemí, nutné bude prodloužit mezinárodní karnety a kvůli problematickým hranicím s Kamerunem se do této země plánuje transport motorek a auta lodí… A s tím vším samozřejmě původní rozpočet nepočítal.

Proto se Martin a Igor, hlavní aktéři projektu Po jedné stopě, obrací prostřednictvím sbírky na crowdfundingovém portálu HITHIT.cz na své diváky, přátele a vůbec na všechny lidi, co chtějí poznávat společně s nimi cizí kraje a díky televizní obrazovce být blízko lidským příběhům. Jedině finanční podpora totiž zajistí, že projekt nezanikne a jejich cesta, kterou sdílí pro všechny ostatní lidi různých věkových skupin, profesí či zájmů, bude moci dále pokračovat.

pisarik 2


 

PřihlášeníSoutěže

Moc démonů je nesmírná a masmédia jsou v jejich službách

Jak málo stačí k tomu, aby se šířily nepravdivé a manipulativní informace. Aby se zfanatizovaly celé národy, aby se probudil Jungův kolektivní Stín a dostal se k moci. Kniha Hitlerova monstra s podtitulem Třetí říše a nadpřirozeno profesora Kurlandera detailně analyzuje okultní kořeny nacismu a prozkoumává je ze vše stran a v mnoha souvislostech.
Nakladatelství Academia

Chystáte se na chalupu? Pak si s sebou přibalte tuto knihu

Ve vydavatelství Radioservis vyšla kniha Pochoutky z chaloupky obsahující 100 původních chalupářských receptů na vynikající domácí jídla. Autorem je moderátor Českého rozhlasu Patrik Rozehnal.
Nakladatelství Radioservis

Rozhovor

Fotografováním mám možnost vyjádřit své pocity, říká Petr Macháček

tanec ostrava 200Na Ostravsku to navzdory okolnostem „razoviteho regionu“opravdu kvasí a žije. Tvoří zde zajímaví lidé a pod tvrdou slupkou lze často nalézt jemnocit a  vytříbený vkus. Kultuře se zde daří, jak se lze přesvědčit nejen ze zpráv masmé...

Hledat

Videorecenze knih

Náboj, barvitý hlas, živé nástroje. Nové album Michala Prokopa hoří i zapaluje!

„…nastartuješ motor, zní to jako hrom…,“ zpívá Michal Prokop ve skladbě Nebe anebo cesta do pekel, která otevírá nové album Mohlo by to bejt nebe… Takto prozaicky by bylo možné shrnout i celé CD (a 2LP). Má náboj, barvitý hlas, živé nástroje.
Supraphon

Z archivu...


Literatura

Britské letectví potřebuje pomoc. Na výzvu odpovídá i řada žen. Mohou se vyrovnat mužům?


Holky od spitfiru perexDruhá světová válka zuří naplno po celém světě a britské letectvo začíná pociťovat nedostatek pilotů. Ti nejlepší umírají při bojích s Luftwaffe a není nikdo, kdo by je mohl nahradit. Na výzvu velitelství se ale k...

Divadlo

Česká premiéra divadelní hry Marka St. Germaina – Poslední sezení u doktora Freuda

DSC 9971Divadlo v Řeznické v pátek 9.března 2018 v 19.30 uvede premiéru „Poslední sezení u doktora Freuda“ autora Marka St. Germaina.

...

Film

Severský filmový podzim přinesl dvanáct mrazivých snímků

synove norskaFestival severské kinematografie nabídl pražským divákům od 14. do 18. listopadu celkem dvanáct mrazivých snímků. Deset novinek z posledních dvou let, barevně upravené a rozšířené titulky pro neslyšící a příběhy, které ...