Seznamte se s únosně výstředním cestovatelem!

Seznamte se s únosně výstředním cestovatelem!

unosne vystredni 200Také nakladatelství Albatros Media pravidelně vydává cestovatelské knihy, a to například od Ladislava Zibury. Tentokrát se zaměřili na „Únosně výstředního“ cestovatele Vladimíra Váchala.

 

 

Vladimír Váchal v úvodu vzpomíná, jak jej nadchl Írán a v jeho závěru píše: „V této knize vám představím nejen příběhy ze svého života, ale i ty, ke kterým jsem se v životě jaksi připletl, a měl jsem tak možnost pozorovat svět v jeho únosně výstřední bizarnosti.“

Čtenáře čeká celkem 77 příběhů z nejrůznějších koutů světa. Mě nadchlo čtení o Galapágách musím si zapamatovat podnik Abraxas v Amsterdamu, určitě se chci podívat do Rumunska a zaujalo mě i vyprávění o tatérce Wang-od. Bylo toho hodně a musím přiznat, že slova Vladimíra Váchala v kombinaci s fotkami působila opravdu lákavě!

Autor si mě získal hned z kraje knihy, kdy mě dokázal rozesmát svou drzostí a asertivitou v příběhu Pomáhat a chránit, kde figurovalo křeslo a stěhování. Brzy mi byla blízká jeho povaha, působil na mě skrze řádky moc sympaticky a zkrátka mi jeho přístup seděl.

Kniha zřejmě chtěla dostát svému názvu a přináší například až punkové řazení kapitol. Ze začátku mě takové skákání ze státu do státu poměrně iritovalo, ale posléze jsem to brala jako takové zpestření. Přesto bych uvítala alespoň číslování kapitol a v lepším případě i zařazení daných míst nebo mapku v úvodu kapitol. Také se mi nelíbila práce s poznámkami pod čarou, které ve většině případů mohly být přímo v textu a občas také zabíraly velké procento stránky.

Únosně výstřední byla dobrá kniha, ke které se určitě ještě vrátím, a to nejen při plánování nějakých cest. Také si až to půjde ráda zajdu na autorovu přednášku a dost přemýšlím i nad koupí nějakého jeho díla.

Vladimír Váchal o sobě říká, že je cestovatel, tlumočník, průvodce a abstraktní malíř. V poslední době se nechal zaměstnat u stěhovací firmy a aktivně přednáší o svých zahraničních cestách. Přestěhoval se z Plzně do Prahy, věnuje se malbě a cestovní horečka u něj odezněla. Má v plánu několik expedic do milovaného Íránu, a ne tak populárních destinací, stejně jako vernisáže a výstavy svých děl obrazů a vlastního designového nábytku.

unosne vystredni

Únosně výstřední
77 příběhů ze života cestovatele
Autor: Vladimír Váchal
Žánr: cestopis, zahraniční průvodce
Nakladatelství: CPress, Albatros Media
Rok vydání: 2020
Počet stran: 272
Hodnocení: 85%

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58620158/vladimir-vachal-unosne-vystredni/


 

PřihlášeníSoutěže

Moc démonů je nesmírná a masmédia jsou v jejich službách

Jak málo stačí k tomu, aby se šířily nepravdivé a manipulativní informace. Aby se zfanatizovaly celé národy, aby se probudil Jungův kolektivní Stín a dostal se k moci. Kniha Hitlerova monstra s podtitulem Třetí říše a nadpřirozeno profesora Kurlandera detailně analyzuje okultní kořeny nacismu a prozkoumává je ze vše stran a v mnoha souvislostech.
Nakladatelství Academia

Chystáte se na chalupu? Pak si s sebou přibalte tuto knihu

Ve vydavatelství Radioservis vyšla kniha Pochoutky z chaloupky obsahující 100 původních chalupářských receptů na vynikající domácí jídla. Autorem je moderátor Českého rozhlasu Patrik Rozehnal.
Nakladatelství Radioservis

Rozhovor

Michal Vaněček odpočívá tak, že píše

200 rozhovor1Letošní léto předvedlo různé podoby, kdy slunce pálilo o sto šest, na mnohé se nalepilo dovolenkové tempo (můj manžel ho nazývá „plážové“) a občas seslalo přílivy deště. Co dělají spisovatelé a ilustrátoři v létě? Jak se jim píše či kreslí po...

Hledat

Videorecenze knih

Náboj, barvitý hlas, živé nástroje. Nové album Michala Prokopa hoří i zapaluje!

„…nastartuješ motor, zní to jako hrom…,“ zpívá Michal Prokop ve skladbě Nebe anebo cesta do pekel, která otevírá nové album Mohlo by to bejt nebe… Takto prozaicky by bylo možné shrnout i celé CD (a 2LP). Má náboj, barvitý hlas, živé nástroje.
Supraphon

Z archivu...


Literatura

Do Benátek na výlet? Jedině s tímhle průvodcem!

Benátky - perexOd Náměstí svatého Marka až po most Rialto, od La Fenice až k Mostu vzdechů, od Velkého kanálu k laguně, přes paláce a muzea dávného i současného umění, krásné město na moři se před Vámi v mžiku otevře díky tomuto je...

Divadlo

Letní shakespearovské slavnosti: „Budem hrát zas. A pořád víc.“

shakespearovske slavnosti 200Letní shakespearovské slavnosti zahájí předprodej do Prahy, Brna a Ostravy ve středu 3. června v 10:00. Vstupenky bude možné zakoupit na stránkách festivalu www.shakespeare.cz a nově v síti Ticketmaster.

...

Film

Kdo získá nejvíce sošek Českého lva? Dozvíme se již tento víkend

Cesky Lev perexV sobotu 7. března od 20.00 v přímém přenosu České televize vyhlásí Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) po sedmadvacáté nositele výročních cen Český lev. Filmovým tvůrcům je na galavečeru v pražském Rudolfinu předá řada významn...