Král medvědů

Král medvědů

Tisk

Král medvědůKrál medvědů je příběhem pro všechny malé i velké milovníky divoké přírody, kteří se chtějí vydat na dobrodružnou pouť spolu s nezvyklou dvojicí z říše zvířat. Spolu s hlavními hrdiny zažijete spoustu neobvyklých radostných i smutných zážitků, které vás natolik vtáhnou do děje, že budete mít pocit, že jste tam spolu s nimi.

Poté, co malá medvědí holčička Lapka vlivem nešťastných události ztratí svou rodinu a zůstane sama, je donucena si vzpomenout, co vše ji maminka medvědice za tak krátkou dobu naučila. Při svém osamělém putovaní nezkrotnou, divokou přírodou narazí na nezvykle obrovského medvěda grizzlyho giganta. Tradičně je pro mládě setkání se samcem velice nebezpečné, jenže dobrosrdečná a důvěřivá Lapka nemá příliš na výběr.

Svižná, čtivá, za tři večery přečtená kniha. Všeho bylo tak akorát. Žádné zdlouhavé, příliš detailní popisy okolního prostředí, při kterých by se mladší čtenář mohl začít nudit. Nechybělo napětí, přiměřená akce, věrohodnost určitých zažitých situací, nádherná příroda, očekávaná i nečekaná přátelství a v neposlední řadě dojetí a ponaučení. Samotný obsah je rozdělen podle témat na čtyři části – „Jaro“, „Léto“, „Podzim“ a „O mnoho jar později“. Tyto jsou pak rozděleny ještě dále na jednotlivé kapitoly, které na sebe adekvátně navazují a udržují čtenáře v bdělé pozornosti. Vše dokreslují nádherné černobílé ilustrace. Jako velký přínos knihy shledávám reálné zajímavosti ze světa medvědů grizzlyů, které knize dodají další rozměr.

„Krále medvědů“ stejně jako i předešlou knihu rakouské spisovatelky Vanessy Walderové ( ...jak trefné příjmení) „Bílá vlčice“ s mou desetiletou dcerou velmi doporučujeme a těšíme se na případná další dobrodružství z pera této autorky.

Obsahem vás provede má desetiletá dcera Stazi:

„Knížka je o Lapce, která má bratra Trampa a maminku Lidu, která se o ně stará a učí je, co můžou jíst, a co nemůžou jíst, která zvířata jsou bezpečná, a kterých se nemusí bát. Říká jim, i že některá zvířata jsou pro malé medvědy grizzly nebezpečná. Jednou ale Lapčina matka s jejím bratrem zmizí v moři a Lapka neví, co má dělat. Jednou na pláži potká obrovského medvěda grizzlyho giganta, který si Lapky nevšímá, ale jak odchází z pláže, začne ho Lapka pronásledovat. Bude se od něj učit věci, jako od své matky. Tak se gigant bude o Lapku starat a bude vzpomínat na vlastní dětství, jak ho vychovávala jeho vlastní matka. Tak se spolu vydají na velkou pouť, kde ochutná různá masa a hlavně si najde nové kamarády, kteří ji naučí spoustu věcí, třeba klouzání v bahně. Knížka se dobře četla, byla pěkná a napínavá. Vždycky mě překvapí zajímavosti o zvířatech a například taky jestli je tento příběh pravdivý a jiné."

Král medvědů

Autor: Vanessa Walderová
Název: Král medvědů
Nakladatelství: Bambook/Grada
Rok vydání: 2024
Počet stran: 208
Pro děti od: 9 let
Hodnocení: 90%

https://www.grada.cz/kral-medvedu-13580/


 

Hledat

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Vláda teroru Hillary Clintonové

Vlada teroru perexV nakladatelství Euromedia Group vychází politický thriller Vláda teroru (State of Terror) hvězdných spoluautorek Hillary Rodham Clintonové a Louise Pennyové v překladu Libuše a Luboše Trávníčkových.

...

Divadlo

A zase ten Havel!

200divV poslední době mívám někdy dojem, že snad každý chce hrát Havla. Možná je to jen taková móda, možná se pletu a vidím přízraky. Snad proto se mne, když jsem dostala pozvánku na premiéru Havlovy Audience, zmocnily nemalé pochyby. Pražský soubor vinohradskéh...

Film

Poslední hostina začíná, děsivý Den díkůvzdání se blíží

den dikuvzdani200Dlouho očekávaný horor Eliho Rotha Den díkůvzdání s Patrikem Dempseym v hlavní roli vstoupí do kin ještě tento rok. Žádné klišé o Dni díkůvzdání a vrahovi ale od Rotha, který proslul svými předchozími horory, nečekejte. Poté, co se Černý...