Do divadla i o prázdninách! Pozvěte přátele na promítání

Do divadla i o prázdninách! Pozvěte přátele na promítání

Tisk

letní pohodaUžijte si divadlo z pohodlí domova, třeba ve společnosti přátel při letní grilovačce. Na Dramoxu najdete stovky inscenací, které jste během roku nestihli vidět nebo které už mají po derniéře. Dobrá zpráva pro všechny divadelní fanoušky – o zážitky tak nepřijdete ani o prázdninách!

 

Letní návštěvy jsou v plném proudu, jídlo máte nachystané, a teď přemýšlíte nad zábavou. Co uspořádat pro hosty netradiční promítání? Místo letního kina jim tak můžete nabídnout letní domácí divadlo! Stačí připojit k notebooku projektor a na online platformě Dramox.cz si vybrat z bohaté kulturní nabídky.

Letní pohoda

Letní nálada přeje oddychovkám. Pusťte si střelenou komedii s erotickým nábojem Srnky z Divadla Na Fidlovačce, v komedii o outsiderech s kuriozními osudy se tak trochu pozná každý z nás. Poznáte se i v manželských etudách Válka Roseových nebude!, v nichž se Petr Michálek inspiroval radostmi a strastmi svého života.

Kdo si potrpí na drsnější humor, neměl by vynechat Kanibalky z Městských divadel pražských. V prvním dílu Soumrak samců i druhém Soumrak starců vás doprovodí kriminalistka Vanda Hybnerová se svým parťákem, která je na stopě zločinu. Pokud máte rádi sci-fi, kultovní filmy z 80. let a amerického spisovatele Philipa K. Dicka? Pak si nenechte ujít zábavně-dojemnou grotesku Den závislosti od režiséra Tomáše Dianišky. Zaručeně pobaví i veselohra Brouk v hlavě, tentokrát z plzeňského Divadla J. K. Tyla.

Maraton Dejvického divadla

Uspořádat můžete i dejvický maraton s těmi nejlepšími kousky z oblíbeného Dejvického divadla. Nezklame Černá díra odehrávající se na benzínové pumpě v poušti, kde se může stát opravdu cokoliv. Přenést se můžete i do fotbalové šatny tří rozhodčích před zápasem a poslouchat jejich neuvěřitelné dialogy v komedii Šťovík, pečené brambory. Připomeňte si také divácky úspěšnou inscenaci Jedlíci čokolády z hradeckého Klicperova divadla o třech sestrách, které se po smrti otce snaží postavit na nohy. Ve společnosti starých známých zavzpomínejte i na legendární Mlýny z Divadla Sklep. Hlášky určitě neuslyšíte poprvé.

Muzikály doma na plátně

Letní večer vám zpříjemní i muzikály. Užijte si dvě hvězdy české hudby Anetu Langerovou a Martu Kubišovou v příběhu baronky Sidonie Nádherné v muzikálu Touha jménem Einodis z Divadla Ungelt. Na jazzovou notu vás zase naladí hudební představení Píseň pro Ninu z Divadla J. K. Tyla o zpěvačce, do jejíž kariéry zasáhne komunistický režim.

Dramox

Dramox.cz


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Pavel Křížek: „Sýkorky a veverky si neplatí sociální a zdravotní pojištění.“

Pavel Ochrana fauny Pavel KřížekKřížek je zakladatel organizace Ochrana fauny ČR. Na svém kontě mají lidi z této organizace mnoho zachráněných zvířat a  mnoho dalších  projektů, které se týkají nej...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Drama, detektivka i upírská romance


At vejde ten pravy perexOskar (Oskar Hes) je osamělý chlapec, který žije se svou matkou v paneláku na okraji města. Matka si ho moc nevšímá a ve škole ho šikanují. Jeho život se změní, když se do sousedství přistěhuje dívenka Eli (...


Literatura

Dvojrecenze - Bridget Jonesová: Láskou šílená

Bridget Jones 200

Jedna kniha, dvě redaktorky, dva různé pohledy na stejnou věc. Jak moc se liší jejich názory na světový bestseller s názvem Bri...

Divadlo

AI: Když robot píše hru. Švandovo divadlo uvede hru napsanou umělou inteligencí

ai robot 200Přestože Švandovo divadlo patří k těm pražským scénám, které se rozhodly otevřít nejdřív v březnu 2021, hned na úvod příštího roku tu pro diváky připravují jednu velmi zajímavou novinku. Už 26. února 2021, uvedou u Švandů unikátní inscenaci ...

Film

TITANIC ve 3D. Překvapí nás?
ImageŽelezný obr: Už jenom ze samého jména Titanic by nás všechny mělo zamrazit. Vždyť loď nesoucí toto vystihující jméno patřila mezi nejluxusnější a největší parníky své doby. Její neuvěřitelná ...