Vzhůru do šapitó! To nejlepší z nového cirkusu a pantomimy na Dramoxu

Vzhůru do šapitó! To nejlepší z nového cirkusu a pantomimy na Dramoxu

Tisk

Walls & HandbagsDivadlo, akrobacie a tanec. Novému cirkusu propadá stále více diváků. Na Dramoxu si užijete hned několik fascinujících představení z Česka i zahraničí, v nichž můžete sledovat neuvěřitelné výkony akrobatů.

Vraťte se s partou akrobatů do dětského světa fantazie, kdy stačí vylézt na vysokou zeď a zažít opravdické dobrodružství! V branži jim nikdo neřekne jinak než „lůzři,” přestože na české scéně patří mezi špičku. Losers Cirque Company si můžete na Dramoxu užít v představení Walls and Handbags. Nudu nezná ani nadějný student herectví Mates, který se vloupal do zavřeného divadla, aby udělal kariéru. Podívejte se na jeho akrobatické kousky v Kabaretu BRAVO NAŽIVO.

Sweat&Ink

Čísla, při kterých se tají dech!

Čeští diváci znají i hvězdy nového cirkusu z Kanady, soubor Cirque Barcode, který loni vystoupil na pražských Jatkách 78. Krásné představení Sweat & Ink si můžete užít na Dramoxu. Kanadský soubor v něm překračuje hranice lidských možností i gravitace. Při jejich akrobatických číslech se vám bude tajit dech! Sweat & Ink je krásná, neuhlazená, bolestivá a současně zábavná novocirkusová show, která vás přiměje vzlykat, plakat, ale i smát a divit se.

Skvělá představení nabízí i soubory ze Španělska nebo Itálie. Nudit se rozhodně nebudete s pouličním umělecko-klaunským duem Vol´e temps, které v představení DistanS přehrává příběh dvou kluků, co si kdysi dali sraz na jednom stromě.

Kouzelná pantomima beze slov

Cirkusová i pantomimická představení mají výhodu, že jim můžou porozumět diváci ze všech koutů světa. Odpočinout si proto můžete třeba u zábavné pantomimické show Bang Bang! Trio klaunek z italské skupiny The Clown Angels v ní řeší záhadný detektivní případ, který se promění ve veselou hru plnou dovádění a nečekaných zvratů. K zábavě občas stačí málo: třeba tři mimové, žebřík a žárovka. Vítejte v pantomimě Mimes of britsko-italského souboru The Three Dots Company, který vás přesvědčí, že to nejdůležitější se dá často vyjádřit beze slov. Na výlet do české pantomimy se pak můžete vypravit s autorskou dvojicí Kozel ve fraku, která mimicky skvěle sehrála milostné Absurditky.

Walls & Handbags

dramox.cz


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Finský reggae zpěvák Jukka Poika: "Potřebujeme tyhle teplé, slunečné tóny, abychom tady na severu nezmrzli."

JukkaPoika perexJukka Poika je reggae umělec, pocházející z Finska. Svou kariéru začal kolem roku 2000 s kapelou ,,Soul Captain Band,, a vydal s nimi album s názvem ,,Jokaiselle tulta,, ...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Švandovo divadlo chystá Srpnové světlo, příběh absolutní lásky. Režisérem novinky bude sám autor Martin Františák

srpnove svetlo 200Srpnové světlo, novou českou hru renomovaného divadelníka Martina Františáka, uvede 24. září ve světové premiéře pražské Švandovo divadlo. Poetický příběh lásky s prvky thrilleru vypráví o neobvyklém milostném čtyřúhelníku lidí žijící...


Literatura

Nepochopená křehkost života

Krehkost perexBára a Filip. Dva mladí lidé podobní tolika ostatním. Dají se dohromady přes Tinder. Nejdřív si píšou, poznávají se, váhají. Šrámy z předchozích partnerství se mísí s touhou konečně objevit pravou lásku. Oba mají za sebou řadu vztahů, mají s...

Divadlo

Švandovo divadlo má nového stálého hosta, je jím oceňovaný soubor JEDL

svandovo divadlo 200Nového stálého hosta ověnčeného mnoha divadelními cenami přivítá od ledna 2022 pražské Švandovo divadlo. Program jeho studiové scény tak v příštím roce obohatí pět inscenací souboru JEDL, profilujícího se už víc než 10 let ja...

Film

Miloš Forman slaví osmdesátiny
ImageMiloš Forman jako jediný z českých režisérů, kteří kdy emigrovali (připomeňme uměleckou rezignaci Gustava Machatého, Františka Čápa, Ivana Passera, Vojtěcha Jasného, nemluvě o Janu Němcovi atd.), plně souzněl s cizím prostředím a pro...