Divadlo PROJEKT 2 jde vlastní cestou a nachystalo hned dvě premiéry
Banner

Divadlo PROJEKT 2 jde vlastní cestou a nachystalo hned dvě premiéry

Tisk

divadloProjekt2 1Divadlo Projekt 2 začalo psát svou historii na začátku roku 2018. Jeho zakladateli jsou David Piskor a Eva Polívková, absolventi hereckých kurzů Divadelní a filmové společnosti Zity Kabátové a následně Starbag Ateliéru, kde pod vedením herečky a režisérky Radka Stupkové získali první hereckou průpravu zaměřenou na profesionální úroveň, díky které v následných semestrech dále rozvíjeli svůj potenciál. Studium herectví úspěšně zakončili absolventským představením „NEŽÁRLI!", ve kterém hráli oba hlavní role. 

Představení se několikrát reprízovalo a zájem diváků tak v roce 2014 inspiroval protagonisty k založení divadelního spolku „ NO A CO ?!", který nadále s úspěchem uváděl komedii „NEŽÁRLI!" a nastudoval i nový projekt, hudební inscenaci s názvem „BOŽÍ KOMEDIE".

Prosazování jistých uměleckých záměrů, které se neslučovaly s původními představami o repertoáru souboru nakonec vedla Davida a Evu k tomu, že spolek „NO A CO ?!" opustili a vydali se tzv. svou cestou. 

PROJEKT 2 2

Dovolená po česku - Šárka Vaňková a David Piskor

V roce 2018 zakládají Divadlo PROJEKT 2 a začínají pracovat na novém představení. Ve spolupráci s herečkou a zpěvačkou Terezou Vacíkovou se nejprve vydali cestou improvizace, ze které následně vznikaly náměty na autorský text hudebně taneční komedie.

V roce 2019 však zasáhl do dobře se rozvíjejících projektů Covid-19 a přerušil tak u některých možnost dokončení, ale především kontakt s diváky. I když toto období zapříčinilo, že se z různých důvodů museli s některými záměry rozloučit, přineslo to i mnoho pozitiv. Vznikl dostatek času na výběr nových komedií a došlo také k rozšíření souboru o další kolegy. V současné době má divadlo ve svém souboru 10 herců. Jsou to Klára Jandová, Tomáš Krejčír, Radka Stupková, Ladislav Ondřej, Šárka Vaňková, Martin Kavan, David Piskor, Michaela Mádlová, František Zahrádka a Barbora Marysková.

Prvním představením po covidové pauze byla komedie Romana Vencla s názvem „DOVOLENÁ PO ČESKU", která měla premiéru 7.4.2022 V DIVADLE BEZ HRANIC. Obnovená premiéra DOVOLENÉ PO ČESKU proběhla 1.12.2023 v Divadle Semafor. Představení bylo přeobsazeno herci Martinem Kavanem, Šárkou Vaňkovou, Davidem Piskorem a Barborou Maryskovou.

divadloProjekt2 2

Dovolená po česku - Šárka Vaňková a Martin Kavan 

Režie se ujala tentokrát herečka, režisérka a dabérka Radka Stupková. Tím jsme také opět navázali spolupráci se Starbag Ateliérem, kde jsme našli i zázemí pro nastudování našich dalších plánovaných představení.

Jedním z nich je komedie Marca Camolettiho „ NA SPRÁVNÉ ADRESE" , která měla premiéru 23.1.2023 ve VRŠOVICKÉM DIVADLE MANA.

PROJEKT 2 3

Součástí divadla je Ateliér Starbag, který slouží jako zkušebna. Obě březnová představení se uskuteční v Divadle Na Prádle, kde soubor divadla PROJEKT 2 hostuje.

PROJEKT 2 LETAK1

5.3.2024
19:30
Divadlo Na Prádle

PROJEKT 2 letak2

8.3.2024
19:30
Divadlo Na Prádle

Divadlo chystá v květnu tohoto roku premiéru nové komedie LIDOJEDI. Na představení se hudebně podílí známý český zpěvák Xindl X.

Více informací se dozvíte již brzy na www.divadloprojekt2.cz 

Zdroj foto: https://divadloprojekt2.cz/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Přes překážky ke hvězdám

vojtech senkyr 200Vojtěch Šenkýř je začínajícím zpěvákem na české hudební scéně, který se dostal do povědomí diváků nejen díky známé hudební soutěži SuperStar. Vojtěch je velice usměvavý, charismatický a pohodový týp...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Česká premiéra divadelní hry Marka St. Germaina – Poslední sezení u doktora Freuda

DSC 9971Divadlo v Řeznické v pátek 9.března 2018 v 19.30 uvede premiéru „Poslední sezení u doktora Freuda“ autora Marka St. Germaina.

...

Literatura

Vladimír Ráž jako detektivní případ

altNapsat knihu o nějakém slavném herci, to dnes dokáže kdekdo. Jenže ne každý z mnohých vydavatelských počinů, jimiž jsou zaplaveny regály českých knihkupectví, je skutečně tak hodnotný, aby mělo smysl ho vůbec vzít do ruky.  To, co novinářka Blanka Kova...

Divadlo

Jaký vliv může mít los na svatební přípravy? To se dozvíte v komedii Lov na losa od 11. října na scéně divadla Palace

lov na losa 200Komedie s názvem Lov na losa se zdá být banálním příběhem snoubenců Elišky a Kamila plánujících společný životní krok – svatbu. Již v začátku se však kolem příprav odehraje smršť bizarních a absurdních situací a celý příběh tak nabírá neče...

Film

Zlomené město

200filmNew York coby město hříchu, kráska v nesnázích a cynický policajt s temnější minulostí. Allen Hughes ve svém novém snímku křísí klasické atributy americké drsné školy.

...