Letní scéna Městského divadla Zlín právě startuje

Letní scéna Městského divadla Zlín právě startuje

Tisk

MDZ Letni scena200Závěr divadelní sezóny patří již tradičně open air scéně na nádvoří Městského divadla Zlín. I letos se diváci mohou těšit na kolekci oblíbených titulů z Velkého sálu i malých scén – Studia Z a Dílny.

 

 

Letní scéna startuje ve středu 12. června představením Ženy pod tónem. Tento titul bude v programu ještě jednou, a to 21. června. Mezi další inscenace, které jsou v nabídce, patří Extrabuřt (13. a 22. června), Splašené nůžky (18. a 25. června), Dámský krejčí (poslední uvedení inscenace 19. června) a Dnes večer nevařím (24. června). Představení začínají vždy v 19 hodin.

Letní scénu uzavře v pátek 28. června v 17 hodin již tradiční hudební tečka v podobě oblíbeného Tančírku. Tím úplně posledním vystoupením v sezóně pak bude koncert pro festival Zlín žije následující den, v sobotu 29. června na náměstí Míru.

„Na open air scéně budeme letos hrát už páté léto. Těší nás, že si diváci oblíbili představení pod širým nebem. Pro jejich větší komfort nově nabízíme k zapůjčení deky. Příjemným zpestřením pak může být ochutnávka čajů a čajových drinků značky Oxalis,“ říká ředitelka divadla Irena Pelková.

Návštěvníci letní scény by ale také měli počítat s možným rizikem nepříznivého počasí. Informace budou vždy aktuální v den představení na webu a sociálních sítích divadla.

Pokud nebude možné představení v důsledku nepřízně počasí odehrát, dostanou diváci zpět zaplacené vstupné. Představení však může zůstat i nedohráno. V případě, že bude odehráno alespoň půl hodiny představení a nebude možné jej dohrát, vstupné se vracet nebude a nevzniká ani nárok na žádnou jinou kompenzaci.

MDZ Letni scena

Více informací: www.divadlozlin.cz


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Viki: Bigbít to nikdy nebyl

viki perexS nevšední hudební autorkou a interpretkou Viki jsem se seznámila přímo prozaicky na křtu mé knihy. Odborníci o ní hovoří v superlativech a říkají, že patří k jedněm z největších talentů na naší muzikantské scéně. A j...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Pilsen Busking Fest 2022 oznamuje hlavní hvězdy svého programu

busking fest200Mezinárodní festival Pilsen Busking Fest, který už devátým rokem láká na vyvážený a velice pestrý program se po roce znovu hlásí o slovo. Tato přehlídka plná muzikantů, cirkusáků, akrobatů a dalších uměleckých profesí se uskuteční na konc...


Literatura

Něco pro geeky: Teorie velkého třesku a filozofie

teorie velkeho tresku200Nedávno vyšla knížka pro všechny milovníky amerického seriálu Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory) zaměřená na filozofii. Čtenáři se nemusejí bát nějakých nepochopitelných teorií, hned v úvodu je jim přísaháno n...

Divadlo

Třeskutý duel vlašáku a mungo klíčků v Divadle Kalich

zenazapultemperexKoloniály se smíšeným zbožím nejsou jen tak obyčejné obchody. Nejen za pultem, ale také před pultem mezi regály s různorodým artiklem se denně odehrávají podivuhodné lidské i potravinové příběhy. Proto není divu, ...

Film

O snížené soudnosti (nejen herecké)

Be2Canrijen perexPřehlídku Be2Can zahájil a poté do běžné distribuční sítě vstoupil francouzský historický snímek Jeanne du Barry – Králova milenka. Pojednává s notnou dávkou dojemného sentimentu o poslední souložnici francouzského krále Ludvíka XV. Pano...