Filmy 30. Českého lva jsou online na dafilms.cz

Filmy 30. Českého lva jsou online na dafilms.cz

Tisk

cesky lev 200Streamovací portál DAFilms nabízí tradiční online přehlídku nominovaných filmů Českého lva. Diváci si až do 31. března mohou na jednom místě vychutnat nejen filmy nominované na 30. Českého lva, ale i speciál k 30leté historii udílení cen. Milovníci českého filmu mohou zavzpomínat na nejvýraznější filmy a hlasovat pro svého favorita mezi vítěznými filmy z let 1993-2022, čímž budou automaticky zařazeni do slosování o tři roční předplatná DAFilms.

 

 

Online přehlídka v letošním roce nabízí divákům 21 vybraných nominovaných filmů. V nabídce nechybí hrané snímky: Arvéd, (režie Vojtěch a Mašek), který získal nejvíc nominací, Grand Prix (režie Jan Prušinovský) a historický velkofilm Jan Žižka (režie Petr Jákl) se 4 nominacemi, Poslední závod (režie Tomáš Hodan) se dvěma nominacemi, Kdyby radši hořelo (Adam Koloman Rybanský) nebo rodinný film Buko (režie Alice Nellis).

Kompletní zastoupení má na dafilms.cz kategorie o nejlepší dokumentární film. Snímek Bratrství (režie Francesco Montagner), který byl na DAFilms uveden už v loňském roce v exkluzivní online premiéře. Příběh českých letců RAF Good Old Czechs (režie Tomáš Bojar). Dokumentární opera KaprKód (režie Lucie Králová). Observační dokument z přijímaček na AVU Zkouška umění (režie Adéla Komrzý, Tomáš Bojar). A mimořádně zdarma si mohou diváci přehrát příběh nekonvenční umělkyně Toyen, baronka surrealismu (režie Andrea Sedláčková).

„Přehlídka Českého lva na dafilms.cz je pro diváky a divačky skvělou příležitostí vidět co nejvíc nominovaných filmů na jednom místě. O to víc máme radost, že můžeme tento rok uvést také průřez historie ocenění za 30 let Českého lva a při tomto ohlédnutí za českým filmem nechat zvolit diváky a divačky nejoblíbenější český film od roku 1993“, shrnuje k přehlídce výkonná ředitelka DAFilms Diana Tabakov.

Přehlídka nominovaných filmů na DAFilms probíhá ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií, která výroční ceny Český lev uděluje. Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků se uskuteční v sobotu 4. března 2023 v pražském Rudolfinu a v přímém přenosu jej odvysílá Česká televize na ČT1 od 20.10 hod.

cesky lev1

Seznam snímků dostupných online v rámci přehlídky:

Hrané a animované filmy

 • A pak přišla láska – režie Šimon Holý (online od 28. února)
 • Běžná selhání – režie Cristina Grosan (online od 27. března)
 • Arvéd – režie Vojtěch Mašek
 • Buko – režie Alice Nellis
 • Carp Xmass – režie Anna Heribanová
 • Grand Prix – Jan Prušinovský
 • Jan Žižka – režie Petr Jákl
 • Kdyby radši hořelo – režie Adam Koloman Rybanský
 • Poslední závod – režie Tomáš Hodan
 • Slovo – režie Beata Parkanová (online od 1. března)
 • Tmání – režie Ondřej Moravec (making of VR film)
 • Zuza v zahradách – režie Lucie Sunková

Dokumentární filmy

 • Bratrství – režie Francesco Montagner
 • Good Old Czechs – režie Tomáš Bojar
 • KaprKód – režie Lucie Králová
 • Toyen, baronka surrealismu – režie Andrea Sedláčková
 • Zkouška umění – režie Adéla Komrzý, Tomáš Bojar

Studentské filmy

 • Asterión – režie Francesco Montagner
 • Atestace – režie Jan Hecht
 • Ostrov svobody – režie Petr Januschka
 • Vinland – režie Martin Kuba

Filmy jsou divákům dostupné online od 21. února (pokud není uvedeno jinak).

Cena za zhlédnutí filmu od 45 Kč.

Vybrané filmy jsou uváděné zdarma po registraci.

Více informací: https://dafilms.cz/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Klasnová: „Spojilo se nespojitelné, proto vznikly problémy.“

klasnova katerinaSloučením Národního divadla a Státní opery Praha došlo, podle slov členky sněmovního podvýboru pro kulturu Kateřiny Klasnové (VV), pouze k technickému spojení dvou operních domů. J...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Vyšly vybrané texty filmové kritičky Galiny Kopaněvové

Spatrit-a-napsatHned úvodem by rád vyjasnil: Galina Kopaněvová (1931-2012) není Ruska, narodila se v Kolíně české matce (byť v Rusku narozené) a ruskému emigrantu, takže by měla být psána právě takto (a sama se tak skutečně podepisovala). Pr...


Literatura

Dřív, než půjdem spát & O Hafíkovi, statečném pejskovi

o hafikovi200Snad každé dítě potěší malý dárek v podobě knížky, díky které prožije mnoho zábavy a dozví se i něco nového. Začněme těmi nejmenšími a podívejme se na dvě nové dětské knihy - Dřív, než půjdem spát a O Hafíkovi, statečném pejskovi.

Divadlo

Je tanec vaše vášeň? Pak vás zveme na TANCESSE 2012

altV květnu 11.-13. května Brno opět ožije tancem a pohybem.  Již počtvrté se sem sjedou soubory z nejrůznějších končin republiky.  Zahraniční hostem festivalu bude soubor z Polska Akro Dance Theatre Torun. Festival pořádá

Film

S nadšením a díky za knihy o filmu, dvakrát ze Slovenska

Rozhovory o filme perexNa Slovensku občas vyjdou knihy, které můžeme jen tiše závidět. Mám na mysli zejména ABECEDÁR SLOVENSKÉHO FILMU 1921-2021. Nejsou to dějiny národní kinematografie (ty ostatně – na rozdíl od Česka – vyšly rovněž), je to spí...